ERZURUM’DA HELAL ÜRÜNLER PANELİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50226382
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ERZURUM’DA HELAL ÜRÜNLER PANELİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/11/2015 00:20
  kadir ERZURUM’DA HELAL ÜRÜNLER PANELİ

  Şuurlu Öğretmenler Derneği Erzurum Şube Başkanlığının Erzurum’da organize ettiği GİMDES’in de davetli olarak katılacağı “Helal Ürünler Paneli” 14 Kasım Cumartesi günü Necip Fazıl Kültür Merkezinde Saat 18 30 icra edilecektir.

  Dernek Başkanlığının gönderdiği bilgi notu aynen şöyledir:

  Hz. Ebu Hureyre r.a. anlatıyor: "Resûlullah s.av. buyurdular ki: "Öyle devir gelecek ki, insanoğlu, aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak. Böylelerinin hiçbir duası kabul edilmez." (Buhari, Büyü' 7, 23; Nesai, Büyü' 2, (7, 243))

  Son yıllarda gündeme gelen HELAL GIDA konusunu Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak halkımıza anlatmak helal, temiz, sağlıklı ve yerel ürünlerin yaygınlaşmasını sağlamak bu konuda milletimize ve devletimize düşenleri konuşmak üzere bu toplantıyı düzenlemiş bulunuyoruz. Helal Gıda’nın çocukların eğitiminde büyük etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Helalle kazanılmış, helalle üretilmiş ürünlerle beslenen çocukların hayırlı evlatlar olacağını iyi biliyoruz. Bunun için toplumsal bir bilinç oluşmasını istiyoruz.

  20 yıldır yeni hastahaneler yapılıyor buna bağlı olarak hasta sayısı özellikle kanserli hasta sayısı hızla artmaktadır. Yediğimiz, kullandığımız ve içtiğimiz ürünlerde GDO, tatlandırıcı, renklendirici, alkol, glikoz şurubu ve jelatin gibi hem zararlı hem de islamca yasak domuz, alkol katkı maddelerinin kullanıldığını duyuyor ve görüyoruz.

  Piyasada satılan birçok ürünün denetlemesinin yapıldığını fakat gerekli islami hassasiyetlerin göz ardı edildiğini görmekteyiz. Avrupa Birliğinin zorunlu kıldığı bazı uygulamaların islama aykırı olduğunu görmekteyiz. Tarım ve gıda bakanlığının oluşturduğu Türk Gıda kodeksinin İslami yaşamımıza etkilerini sorgulamak istiyoruz. Milletimiz marketlerden her önüne geleni almasın. İçeriğinde islami olmayan katkı maddeleri bulunan ürünler satın alınmasın. Böylece genel bir duyarlılık oluşsun istiyoruz. Programda Katılımcılar beslenme konusunda nelere dikkat etmeliyiz ayrıca Fıkıhçı hocamız Helal Beslenme konusunda İslamın görüşlerini anlatacaktır. Yüce Rabbimiz Mü'minlere de: "Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların tayyib/helal olanlarından yiyin" (Bakara 172) diye emirde bulunmuştur.

  14 Kasımda saat 18.30 da Yenişehirde Necip Fazıl Kültür Merkezinde GİMDES Yönetim Kurulu Başkanı Dr Hüseyin kami BÜYÜKÖZER, Teknik Kurul Üyesi Yüksek kimyager Murat SAYIN, Erzurum İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Fıkıhçı Doç Dr Murat KUMBASAR hocamızın katılacağı bir panel yapacağız.

  Programa Protokol, Öğretmenler, Üniversite Camiası, esnafımız, bayan kardeşlerimiz, üniversite öğrencilerimiz katılacaktır. Şehir merkezinde 3 bin adet el ilani, 2 bin davetiye, 20 adet şehrin muhtelif yerlerinde branda afiş, 20 bilbordda ilan ve radyo televizyon ilanları yapılacaktır.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.