ERZURUMDA YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKET ŞUBEMİZ HİZMETE GİRDİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49092876
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ERZURUMDA YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKET ŞUBEMİZ HİZMETE GİRDİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 23/04/2016 09:05
  kadir ERZURUMDA YÜZ AKIMIZ HALAL DUNYA MARKET ŞUBEMİZ HİZMETE GİRDİ…

  “Sizden, hayra dâvet eden, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.”
  (Âl-i İmrân, 104)

  “Şurası muhakkak ki, helaller apaçık bellidir, haramlar da apaçık bellidir. Bu ikisi arasında ise insanların çoğunun hükmünü bilmediği şüpheli şeyler vardır. Artık kim bu şüpheli alandan kaçınırsa, dinini de, ırzını da korumuş olur. Kim de şüpheli alana girerse zamanla harama dalmış olur… (Buharî; Müslim; Ebu Davud; Tirmizî; Nesâî)

  Bu ayeti kerime ve hadisi şerif ışığında müslümanları helal ürünlere teşvik eden, haram ürünlerden meneden bir topluluk olan HALAL DUNYA MARKETLERİ yeni bir kardeşe daha kavuştu.

  Sağlığınıza ve dininize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürünün bulunmadığı, 10 bin çeşide yakın ürünün sergilendiği, Uluslararası sertifikalama kurumu GİMDES’in denetiminde helal ve tayyib sertifikalı ürünlerin yer alacağı yeni kardeş, Erzurum Halal Dunya Marketi hizmete girdi. Açılışta yoğun bir ilgi gösterildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mevlüt Doğan bey, Doğu Anadolu perakendeciler Birlliği (Perder) Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Ömer Düzgün bey, Ak Parti Erzurum Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Selim Özdemir, Atatürk Üniversitesi öğretim görevlisi Erzurumlu Hattat Yusuf Bilen bey iştirak etmişlerdir. Mevlüt Doğan beye GİMDES’in önemini anlattık ve helal sertifikalı olan ve olmayan ürünler arasında nasıl bir fark olduğu sorusu üzerine bu konuda bilgi verdik.

  Ürünlerin üzerinde sadece "halal" logosunun olmasının yeterli olmadığını belirten Hattat Yusuf Bilen "Hangi kurumdan elde edildiğinin önemli olduğunu" vurguladı ve GİMDES’in diğer helal sertifikası veren kurumlardan denetim yönü başta olmak üzere bir çok yönden çok farklı ve sağlam olduğunu ifade ettiler.

  HALAL DUNYA MARKETLERİ MİSYONU NEDİR?

  Halal Dunya Marketleri; “Helal ve Tayyip Rızık”, “Hakça Kazanç”, “Sağlıklı Beslenme ve Yaşama” ilkelerini esas alarak kurulmuştur. “Sağlıklı Beslenme ve Yaşama” derken, “Her yiyecek gıda değildir”, “her ürün helal olmaz”, “her temizlik ürünü temizleyici değildir” gibi… İlkeler ile yola çıkan GİMDES Derneğinin başlatmış olduğu uluslararası bir projedir.

  Bu temel ilkelerden hareketle kurulan Halal Dunya Marketleri’nin misyonunu şöyle sıralayabiliriz:

  GİMDES tarafından denetimleri sağlanmış ve “helal sertifikası” almış ürünlerin kolaylıkla halkımıza ulaştırılmasını sağlamak
  Helal gıda hassasiyetini anlatmak ve bunu hem bir hizmet aşkıyla sahiplenmek hem de ailelerinin rızıklarını çıkartmak isteyen iştirak sahiplerinin şirketlerini kurup, alt yapılarını oluşturmak suretiyle, GİMDES ile birlikte bu çalışmalara destek vermek
  Bireyin ve toplumsal bütünlüğün gıda maddeleri, kozmetik ve temizlik ürünleri başta olmak üzere, hayatında kullanabileceği bütün ihtiyaç maddeleri hakkında bilinçlenmesini sağlayıp bu doğrultuda konferans,seminer vb.. sosyal projeler organize etmek..

  kadir

  kadir kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.