BİR GAZETEDE YAYINLANAN BİR HABERDE ZARURİ BİR DÜZELTME...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49732118
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BİR GAZETEDE YAYINLANAN BİR HABERDE ZARURİ BİR DÜZELTME...


  Gönderen:huseyin Tarih: 02/10/2012 06:00
  konferans BİR GAZETEDE YAYINLANAN BİR HABERDE ZARURİ BİR DÜZELTME...

  1-7 Eylül 2012 tarihli Ekonomik Çözüm Gazetesinde birinci sayfada yayınlanan “Helal Gıdaya İlgi artıyor başlıklı yazıda bazı önemli bilgi hataları tesbit edilmiştir.

  Başlıkta spotta verilen “ Dünya Helal Gıda Konseyi Türkiye Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gelir: Türkiye’nin emin ve hızlı adımlarla ilerlediğini söyledi” haberinin 9. sayfadaki devamında “Dünya Helal Gıda Konseyi-World Halal Council(WHC) Türkiye Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gelir, Helal Gıda Fuarı...” Haberin devamında Ahmet Gelir, bu fuarda üreticilerin ürünlerini tüketicilerle buluşturduğunu; ayrıca üreticilerle sertifika verenlerin de bu fuarda bir araya geldiklerini belirtti. Gelir, GİMDES, TES ve WHC’nin helal gıda hakkında tüketicilere Türkiye’nin birçok yerinde konferans ve seminerler verdiklerini de sözlerine ekledi. Gelir, “Dünya’da Helal gıda pazarı belli bir seviyede. Biz deWHC olarak bu pazara elimizden gelen desteği vermeye çalışyoruz.”

  Evet; haber metninden aktardığımız bu cümleler, maalesef fahiş hatalarla, doğrular birbiri ile karıştırılmış ve okuyanları yanlış bilgilere ve kafa karışıklığına götürebilecek niteliktedir.

  WHC ‘in Türkiye Şubesi diye bir kuruluşu olmadığı gibi olmayan bir kurumun Ahmet Gelir isminde de bir genel Başkan yardımcısı söz konusu olamaz. WHC’in Konsey başkanı ise Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer’dir. 11-14 Ekimde CNR Fuar alanında gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı da sadece GİMDES ve WHC desteği ile gerçekleştirilmektedir. Bu fuarda sadece GİMDES’den Helal Sertifika almış Firmalar sertifikalı ürünlerini teşhir edeceklerdir. Okuyucuların kafasını karıştırabilecek beyanlar doğru olmadığı gibi özellikle sui niyetle söylenmiş oldukları gibi bir intiba uyandırmaktadır.

  Haberin tamamı GİMDES’in ve WHC’in desteği ile CNR Fuarcılığın organize ettiği 3.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarını anlatmak üzere gazete adına, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer’den ropörtaj talep edilmiş ve bu ropörtaj gazeteye verilmiştir. Ancak bu ropörtaj tahrif edilmiş ve sanki bir habermiş gibi verilirken, yukarıda belirttiğimiz hatalı, hatta yalan denebilecek bilgiler eklenerek vermekle Gazete, yayınlarında olmazsa olmaz olan, doğruluk ve dürüstlük, ilkelerini çiğnemiş topluma doğru bilgiler verme sorumluluğunu da ihlal etmiştir.

  Dünya Helal Gıda Birliği Başkan yardımcısı olduğu bilinen Ahmet GELİR, daha önce de buna benzer açıklamalar yaptığı için kamuoyuna bu açıklamayı yapmamız da zaruri bir hal almıştır. World Halal Councill ve GİMDES olarak Bursa merkezli Dünya Helal Gıda Birliği Derneği ve derneğin Başkan Yardımcısı Ahmet Gelir ile hiçbir bağlantımız bulunmamaktadır. GİMDES ve World Halal Council(WHC) adına gerçekleştirilen her hangi bir etkinliğin organizatörü veya organizatörleri arasında olmadığı için bu minvalde beyanat verebilme hakları yoktur.

  Sözü geçen gazetenin bu yanlışlığı düzelteceği ümidini taşıyoruz.

  Basınımıza ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.