EKMEĞİMİZDEKİ ZEHİRLER
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49774506
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  EKMEĞİMİZDEKİ ZEHİRLER


  Gönderen:huseyin Tarih: 05/07/2012 01:55
  konferans EKMEĞİMİZDEKİ ZEHİRLER…

  Bu başlık altında,geçenlerde, Mehmet Şevket EYGİ üstadımızın Milli Gazetede çok önemli bir makalesi yayınlandı. Önemine binaen özetini veriyoruz. Yazının tamamı için en altta verdiğimiz linki ve bizim daha önce yayınlanmış yazılarımızınlinklerini tıklayarak okumanızı tavsiye ediyoruz.

  Özet: Halkımızın temel besin maddesi ekmektir... Bugün bütün ülkeyi sarmış olan beyaz daha beyaz bembeyaz en beyaz sağlıksız ekmeklerde, hepsi bir araya gelince insan vücuduna büyük zarar veren en az on kadar kimyevî madde kullanılmaktadır.

  Üstelik beyaz ekmekler kepeksiz olduğu için, buğdayın en kıymetli ve faydalı kısımlarından mahrum bulunmaktadır... Beyaz ekmek tüketimi, sinsi bir soykırım halini almıştır... Temel gıdası ekmek olan halkın yarısı hastadır. Tedbir alınmalı, halk uyarılmalı, kimyasal beyaz ekmek üretimi ve tüketimine son verilmelidir...

  Ayrıntılar:

  Yıllardan beri bu konu üzerinde durmaktayım. Önceleri ekmeklere dört çeşit kimyevî madde karıştırıldığını sanıyordum. Helal gıda sertifikası işiyle meşgul olan, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer Beyle görüştükten sonra beyaz ekmeklere on kadar kimyevî madde konulduğunu öğrendim. Bunların bazısını yazıyorum:

  *E 170 kalsiyum karbonat. Yüksek dozlarda zehirleyicidir. Safra, böbrek taşı, hemoroit, müzmin kabızlık, fistül kanaması gibi hastalıklara sebep olabilir.

  *E 471, E 477 mono ve di-gliseridler ve modifiye edilmiş fırkaları. Bitkisel ve hayvansal olabilir. Domuzdan ve helal şekilde kesilmeyen hayvanlardan elde edileni Müslümanlar için haramdır.

  *E 280 propiyonik asit, E 281 sodyum propiyonat, E 282 kalsiyum propiyonat, Koruyucu olarak kullanılır. Migren ağrılarına sebep olabilir; yaygın olarak ekmek ve un mamullerinde kullanılır.

  *E 283 potasyum sorbat. Koruyucu olarak kullanılır. Migren ağrılarına sebep olabilir. Ekmeklerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

  *E 200 sorbik asit. Cilt kaşıntılarına sebep olabilir.

  *E 420 sorbital. Kıvam artırıcı, tatlandırıcı, nem tutucu... Bebek ve küçük çocuk gıdalarında kullanılması yasaktır. Fazla miktarlarda alınırsa baş ağrısı, susuzluk, bulantı ve kan şekerinin yükselmesine sebep olur.

  *E 920 sistain: Una karıştırılır. İnsan saçından, başta domuz olmak üzere hayvan kılından, tavuk tüyünden elde edilir.

  *E 924 potasyum bromat: Un işleme ajanıdır. Büyük miktarda bulantı, kusma, diyare-ishal ve sancıya sebep olur.

  *E 928 benzoil peroksit: Un işleme ajanıdır. Unu beyazlatmak için kullanılır.

  Yukarıda sayılan kimyevî maddeler piyasada firmaların taktıkları ticarî isimlerle satılır.

  Ekmeklere çeşitli boyalar konuluğu da maalesef gerçektir.

  Türkiye halkına mutlaka doğal kepekli ekmek yedirilmelidir.

  Ekmeklerin içine kesinlikle hiçbir kimyevî madde karıştırılmamalıdır.

  İlgili bakanlık ve belediyelerin bu konuda harekete geçmesi gerekir.

  Çok önemli bir husus:

  Bir tek kimyevî maddenin tek başına çok büyük bir zararı olmayabilir. Lâkin on çeşit kimyevî madde bir ekmekte bir araya gelince zehirleyebilir, hasta edebilir.

  Ekmeklerdeki kimyevî yapay maddeler kansere bile yol açabilir.

  Domuzdan, helal şekilde kesilmemiş hayvanlardan elde edilen kimyevî maddelerin Müslümanlar tarafından tüketilmesi haramdır.

  Acı gerçek:

  Gereken şekilde denetim yapılmıyor... Halkı zehirleyenlere verilen cezalar gülünçtür... Yüzde yüz sahte boyalı ve aromalı bal üretenler ne oldu?.. İsim değiştirerek işe devam ediyorlar... Domuz yetiştiren çiftlikler harıl harıl çalışıyor... Piyasada 400 gramlık paketi 3,5 liraya satılan İnegöl köfteleri var...Kilosu 10 liraya satılan yüzde yüz (!) dana sucukları... Aşırı hormonlu meyve ve sebzeler... İçlerinden çeşit çeşit boya, aroma, kimya bulunan meşrubat... Meşhur bir kahveye bit özü bile konuyormuş... Bir kısım çaylarda ve kahvelerde bile sağlığa zararlı maddeler varmış...

  Netice:

  Başta kimyalı ekmekler olmak üzere boyalı, aromalı, koruyucu maddeli, kimyevî maddeli, hormonlu gıda maddeleri ve meşrubat halkımızı zehirlemektedir. Sinsi bir soykırım vardır.

  Hükümet ve belediyeler halkı korumak üzere harekete geçmelidir... Gece gündüz genel ve etkili denetim yapılmalıdır... Suç işleyenlere çok ağır cezalar verilmelidir... Bütün belediyeler tahlil laboratuarları kurmalıdır...

  (Lütfen /gimdes.org/ sitesini arayınız ve verilen bilgileri okuyunuz. Helal gıda...

  Gıdalardaki kimyasal maddeler... Gıda sahtekârlıkları ve benzer kelimelerle ararsanız daha nice bilgiye ve uyarıya ulaşacaksınız.)

  Uzun vadeli intihar etmek istemiyorsanız, başta beyaz ekmek olmak üzere bütün kimyalı, boyalı gıda ve meşrubattan uzak durunuz.

  (Not: Piyasada iki türlü kepekli ekmek bulunmaktadır. Gerçeği ve sahtesi... Muhterem okuyucularıma), mutlaka gerçek kepekli ekmek tüketmelerini tavsiye ediyorum.

  Hükümet ve belediyeler, ekmeklere boya karıştırılmasını mutlaka önlemelidir... Ekmekler düzelirse, halk sağlıklı ve doğal ekmek tüketirse hastalıkların en az yarısı ortadan kalkacaktır... Bu da sağlık sektörünün ve büyük ilaç sanayiinin işine gelmez... Kısır bir döngü içindeyiz... Halka hizmet eden herkese selam ve hürmetler...)

  Yazının devamını okumak için bu linki kullanabilirsiniz
  Çeşitli zamanlarda sitemizde yayınladığımız ekmekle ilgili yazıları da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz:
  ekmekte-beyazlaştırıcı-madde-neden-kullanılır kepekli-ekmek ekmekte-katkı-maddeleri


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.69
  Toplam Oy: 13


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.