YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK!..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51339260
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK!..


  Gönderen:huseyin Tarih: 21/05/2019 01:35
  kadir YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK !..

  Ramazanda dahi devam edebilen, Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!..

  Sahte Helal Logo kullanan Firmalar: TAŞKINLAR UN, DENAR HALVA, TARİHİ SARIYER BÖREKÇİSİ KASTAMONU, ÖZ SALÇA, EREN MANTI(MANTICI BABA), TATLISES LAHMACUN KEBAP RİZE, KARMANDO DONDURMA, COŞKUN YUMURTA, MEŞHUR HATAY DÖNER YALOVA, KIRATLILAR GIDA, TARİHİ BEDESTEN TOST HANE UŞAK, ANADOLU H. İÇECEK VE GIDA SAN. SAN. TİC. A.Ş. , ALİ BABA DÖNER BURGER PATSO - FATİH

  Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz.

  Yaşadığımız zaman diliminde karşılaştığımız olaylar, ‘’ Helal, Haram, Helal Üretim, Helal Ürün’’ kavramlarının yeryüzünde değiştirilemeyeceği, üzerinde oynanamayacağı, kimsenin tekeline alamayacağı, sahtesini yapamayacağı gerçeğini bizlere hatırlatmaktadır.

  Halbuki kendinden menkul uygulamalar baştan aşağıya yanlıştır, usulsüzdür, yasal değildir. Bu ifadeler ancak, kendisini ilgilendirdiği cihetle toplumun güvendiği bağımsız ve sırf bu konularda güvenilir uzmanların bulunduğu bir kurumun usulüne uygun yapacağı denetim çalışmalarından sonra vereceği belge ile geçerlilik kazanabilir. Aynı firmalar ürünlerinin etiketlerine, uluslararası yetkili kurumlardan belge almadan acaba ISO 9000 veya HAACP veya KOSHER veya VEGAN şartlarına uygundur diye bir açıklama notu koyabilir mi? Hayır asla koyamazlar.

  Evet yakın zamanda bu kaos ortamına yeni malzemeler eklenerek devam etmektedir. GİMDES olarak Helal ve Tayyib ürün Sertifikalandırma hizmetine başladığımız tarihten itibaren bu olaylar ve düşünceler ile mücadele etmekteyiz.

  Artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu tüketici kitlelerin olduğunu görmezden gelerek, bazı şahıs ve firmalar, utanmadan “sahte Helal Logo’’ kullanımına yönelmektedirler. Halbuki, bütün Türkiye Sathına yayılmış binlerce gönüllü ordusu kardeşlerimiz çarşıda pazarda gördükleri Helal logolu ürünü sahte olduğunu tesbit edince üşenmeden fotoğrafını çekip merkezimize göndererek bize destek olmakta. Teknoloji imkânları kullanılarak son model cep telefonlarına yüklenen Helal uygulama da, bu sahtekârların foyasını ortaya çıkartmaya birebir yetmektedir. GİMDES Merkezimiz de bu sahtekârları belgeleri ile birlikte Hukuk büromuza hukuki işlemleri başlatmaları için ulaştırıyor.

  kadir kadir





















  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel



  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.