DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBULDA
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar, fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içkide ve kumarda, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah`ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?" Maide 90-91

Günün Hadisi
"Şüphesiz ki, Allah hem hastalık, hem de onu tedavi için ilacı indirmiştir. Her hastalık için bir deva yaratmıştır. O halde kendinizi tedavi edin, haram ile tedavi olmayın." Ebu Davud

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49091581
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBULDA


  Gönderen:huseyin Tarih: 26/05/2016 02:17
  konferans DÜNYA HELAL ZİRVESİ İSTANBULDA

  HELAL EXPO 2016, 15-18 ARALIKTA İSTANBUL KONGRE MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

  2016 yılında da HELAL EXPO etkinliklerini birlikte yürütmeye karar veren GİMDES ve DİSCOVER EVENTS Firması Sözleşme imzaladılar:

  GİMDES Başkanı BÜYÜKÖZER:


  2,5 Trilyon Dolar Büyüklüğündeki Helal Sertifikalı Ürün Sektörünün Türkiye'deki 7. Buluşması 15-18 Aralık 2016 İstanbul Kongre Merkezinde Halal EXPO'da...
  Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nın yedincisi DİSCOVER EVENTS Firması organizasyonuyla, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES), World Halal Council (WHC) ve KOSGEB desteğinde düzenleniyor. Dünya genelinde 2.5 trilyon dolarlık pazara ulaşan helal ürün sektöründen aldığı payı artırmak isteyen üreticiler 15 - 18 Aralık 2016 tarihleri arasında HALAL EXPO 2016 İstanbul'da “Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı”nda bir araya geliyor. Helal gıda, helal kozmetik, helal medikal ürünler, helal temizlik, hijyen malzemeleri, halal turizim, helal lojistik, helal otel, catering ve restoran, İslami moda ve tekstil, tesettür giyim ve helal finans ürün ve hizmet sektörleri ziyaretçi beğenisine sunulacak.

  DÜNYADAKİ HELAL LOKMA SEVDALILARI WHC İLE BİRLİKTE ARALIK 2016’DA TÜRKİYE’DE BULUŞUYORLAR

  15-18 Aralık 2016 günlerinde HELAL VE TAAYİB ÜRÜNLER için İstanbul’da gerçekleştirilecek 7. büyük etkinlik için bütün dünyadaki kardeşlerimiz İstanbul’da buluşuyor.

  1-1. DÜNYA HELAL ZİRVESİ
  2-7. Uluslar arası HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER FUARI
  3-8. Uluslarası HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLERİN FIKIH VE TEKNİK BİLİMLER IŞIĞINDA ÇEŞİTLİ İSTİŞARE GÖRÜŞMELERİ

  Bu etkinliklerde GİMDES ve DİSCOVER EVENTS FUARCILIK ev sahipliği yapacak. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyaca meşhur dünya başkenti İstanbul inanıyoruz sizi de büyüleyecektir. 100 yıldır kendisine dayatılan, kendisine ait olmayan bir moderniteye mahkum edilmiş İslam Ümmeti artık kendi modernitesini arıyor… Kaybettiği Helallerini arıyor.

  2.5 Trilyon ABD dolarlık Helal pazarın gerçekleştirilmesi için üreticimiz, ihracatçımız, satıcılarımız, tüketicimiz ve kamu kurumlarımız elbirliği, güçbirliği, gönülbirliği yapmalıyız. Bütün ümmet elele, gönül gönüle, omuz omuza olmak için geliniz 600 yıl İslam’a başkentlik yapmış İstanbul’da buluşalım.

  Yurt içinden ve Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Afrika'nın aralarında yer aldığı bölge ve kıtalardan alıcı grupları fuarda katılımcı firmalarla temas kuracak. Yeni iş birliklerine olanak sağlayan fuarın yurtdışı katılımcı ülkeleri arasında da Endonezya, Almanya, Amerika, Güney Kore, Japonya, Güney Afrika, Ortadoğu, Malezya ve Hollanda gibi ülkeler yer alacaktır..

  Türkiye'de kulvarının tek fuar organizasyonu olan Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı'nın yedincisi 15-18 Aralık 2016 tarihleri arasında Son yıllarda kendine özgü trendleriyle öne çıkarak markalar oluşturan ve uluslararası arenada da yankılar uyandıran Fuara, Orta Doğu, Körfez Ülkeleri, Afrika ülkeleri, Türki Cumhuryetleri, Avrupa ve Uzak Doğu ve Rusya Fedarasyonu'ndan çok sayıda satın alma yetkilisi getirilecek.

  Dış pazarlarda yeni fırsatlar

  Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nda, yurtdışından getirilecek alım grupları, katılımcı firmalarla sıcak temas kuracak. Yurtdışı ziyaretçi çalışmaları kapsamında Sine Fuarcılık, hedef ülkelerin sanayi ve ticaret odaları ile ticari ateşeler ve acentalarla temasa geçti. Irak, İran, Endonezya, Malezya, Pakistan, Suriye, Hindistan, Bangladeş, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Kuveyt, Katar, Umman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Hollanda, Finlandiya, Kanada, Filipinler, Brezilya, Belçika, İngiltere ve Fransa organizasyonun hedef alıcı ülkelerini oluşturuyor.

  KOSGEB'den katılım desteği

  7.Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı'nda KOSGEB de katılım desteği veriyor. Kurum, fuara katılmak isteyen küçük ve ortak ölçekli firmalara %50 oranında geri ödemesiz destek sağlayacak.

  Helal ürünlerde Türkiye, liderliğe en güçlü aday

  Tüm dünyada hızla yaygınlaşarak büyük bir pazar haline gelen, 7 milyara yaklaşan dünya nüfusunda 2 milyar civarında tüketiciye ulaşan helal endüstrisinde Türkiye'nin rolü artıyor. Önümüzdeki bu buluşması, önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin sektördeki rolünü daha da artıracaktır. Türkiye'nin kıtalar arasında ticareti yönlendirici konumu yanlızca islam dünyası açısından değil, Avrupa, Amerika, Ortadoğu, Rusya ve Uzakdoğu açısından da tartışma götürmez bir noktadadır....

  Katılımcılar ve Ürün Grupları

  helal gıda ve içecekler, helal kozmetik, Helal medikal ürünler, Helal temizlik ve hijyen malzemeleri. Helal Turizm, Helal Finans, Helal Lojistik, Helal üretimde kullanılan Makine ve Techizat, Helal Perakende

  Ziyaretçi Profili

  Üreticiler, perakendeciler, ithalatçılar, ihracatçılar, distribütör ve toptancılar, yatırımcılar, tedarikçiler, katılım bankaclık yetkilileri, islami federasyon ve derneklerin yetkilileri.

  konferans


  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.