DÜNYA HELAL KONSEYİ (WORLD HALAL COUNCIL)
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51374142
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DÜNYA HELAL KONSEYİ (WORLD HALAL COUNCIL)


  Gönderen:huseyin Tarih: 15/02/2010 11:23
  DÜNYA HELAL KONSEYİ (WORLD HALAL COUNCIL)’NİN 2010 KONGRESİ İLE BİRLİKTE, ÜLKEMİZDE ÜÇÜNCÜ HELAL ÜRÜN SEMPOZYUMU ve İLK ULUSLAR ARASI FUARI AYNI GÜNLERDE GERÇEKLEŞECEK…

  30 Eylül-03 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılacak Dünya Helal Konseyi Kongresinin birinci gününde binlerce katılımcının izleyeceği tahmin edilen uluslararası Sempozyumda Helal Ürün ve Hizmetlerin güncel konuları tartışılacak ve ülkemizde ilk Uluslar arası Helal Ürünler Fuarının açılışı yapılacaktır.

  GİMDES’in ve WHC’in öncülüğünde gerçekleşecek Kongre, Sempozyum ve Helal ve Sağlıklı Ürün Fuarı Türkiye ve diğer ülkelerdeki Müslümanlara yeni ufuklar ve yeni açılımlar sağlayacaktır.

  Sempozyumda Helal olma istekleri, Helal Sertifikalama programları, Helal sertifikalamada İslami sertifika kuruluşlarında müşterek bir yönetmelikte buluşma imkânları ve bu programlardan küresel ortamdaki ulusal ve uluslararası pazarlarda nasıl faydalanılacağı gibi önemli sorunları tartışacak olan, İslam ülkelerinden, Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinden katılacak misafir konuşmacılara yer verilecektir.

  Sempozyum ve Fuar, gıda endüstri profesyonelleri, akademisyenler, ihracatçılar, devlet ve hükümet temsilcileri, Helal ürünlerin müşterileri ve ilgili meslek eğitimindeki öğrenciler için düzenlenmiştir.

  30 Eylül – 03 Ekim 2010 tarihleri arasında CNR Expo'da GİMDES ve WHC (World Halal Council) himayelerinde düzenlenecek olan Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, helal ve sağlıklı ürünleri bir çatı altında toplamak, helal sertifikalı ürün ihracatını canlandırmak amacıyla organize edilmektedir.

  Türkiye'de İslami kurallara uygun olarak üretilen gıdaların oluşturduğu helal ürün sektörünün gelişmesi ve helal sertifikalı ürünler konusunda dünya pazarına giriş sürecinde yer alması ülkemizi ilgi odağı yapacakdır.

  Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'na Dış Ticaret Müsteşarlığı işbirliğiyle Tayland, Malezya, Suriye, Irak, İran, Suudi Arabistan, Almanya, İngiltere, Yeni Zelanda, Endonezya, Çin, Kenya, Kırgızistan, Güney Afrika, Dubai, Hollanda, Bahreyn, İtalya ve Azerbaycan başta olmak üzere toplam 40 ülkeden 2000'in üzerinde alım heyetinin fuarı ziyaret etmesi sağlanacaktır.

  2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, bu yıl düzenlenecek 8. WHC (Dünya Helal Konseyi) KONGRESİ'ne de aynı tarihlerde ev sahipliği yapacak. Kongre ve fuarın aynı tarihlerde olmasının sağlayacağı sinerjiyle katılımcı firmalar kendilerini küresel dünyaya GİMDES’in ve WHC’in öncülüğünde gerçekleşecek Kongre, Sempozyum ve Helal ve Sağlıklı Ürün Fuarı Türkiye ve diğer ülkelerdeki Müslümanlara yeni ufuklar sağlayacaktır ve yeni açılımlar sağlayacaktır.

  HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARI'NA NEDEN KATILMALISINIZ?

  Yıllık 2 trilyon dolar değerindeki helal ürün sektörü dünyadaki 2 milyar müslümanı ve milyonlarca helal sertifikalanmış ürünü tercih eden insanları kapsamaktadır.

  Fuar, Türkiye'de ihracata dönük Helal Ürün Sertifikası veren tek kurum olan GİMDES tarafından destekleniyor.


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 26


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.