DOMUZ DERİSİ, KILI, İÇ ORGANLARI KULLANILARAK YAPILMIŞ EŞYALARDAN, GIDALARDAN, İLAÇLARDAN, KOZMETİKL
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51338590
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DOMUZ DERİSİ, KILI, İÇ ORGANLARI KULLANILARAK YAPILMIŞ EŞYALARDAN, GIDALARDAN, İLAÇLARDAN, KOZMETİKL


  Gönderen:huseyin Tarih: 19/03/2019 02:49
  konferans konferans DOMUZ DERİSİ, KILI, İÇ ORGANLARI KULLANILARAK YAPILMIŞ EŞYALARDAN, GIDALARDAN, İLAÇLARDAN, KOZMETİKLERDEN VE KATKI MADDELERİNDEN HABERDARMIYIZ?

  " Allah size ancak ölüyü (leşi), kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesileni haram kıldı….”(Bakara 173)

  " Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, boğulmuş, (taş, ağaç vb. ile) vurulup öldürülmüş, yukarıdan yuvarlanıp ölmüş, boynuzlanıp ölmüş (hayvanlar ile) canavarların yediği hayvanlar -ölmeden yetişip kestikleriniz müstesna- dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanmış hayvanlar ve fal oklarıyle kısmet aramanız size haram kılındı….” (Maide 3)

  " De ki: Bana vahyolunanda, leş veya akıtılmış kan yahut domuz eti -ki pisliğin kendisidir- ya da günah işlenerek Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvandan başka, yiyecek kimseye haram kılınmış birşey bulamıyorum…” (En’am 145)

  " (Allah) size, sadece ölü hayvanı kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilen hayvanı haram kıldı... (Nahl 115)


  Şaşırtıcı bir gerçektir ki birçok Müslüman domuz derisinden yapılmış bir ceketi veya bir ayakkabıyı veya bir el çantasını veya herhangi bir deri mammulünü hele hele market raflarında cicili biçili anbalajları içerisinde olan ve hergün çoluk çocuk tükettikleri hazır gıdaları, kozmetik ürünlerini ve tedavi olmak için aldıkları ilaçları kullandığından habersiz bulunmaktadır. Birçok vesilelerle tesbit ettik ki, insanlarımızın çoğunluğu deri ve deri eşyalar hakkında bilgi sahibi değil. Bu sebeple, bu deriden mamul eşyaları tekrar tekrar kullandıklarını görüyoruz. Hayal ediyoruz ki, birçok cami, birçok merkez ve birçok kutsal mekanda necaset yığılıyor. Buralara gelen insanların duaları nasıl kabul edilebilir? Bu durumda olanlardan birinin siz olabileceğinizi düşünebiliyormusunuz?

  Domuz derisi, kılı ve iç organları nerelerde kullanılır?

  Ayakkabı ve spor ayakkabıları: Ayakkabıların görünen tüm deri süetleri ve içlerinde kullanılan astarlar. Ceketler, Dizlik, dirseklik ve bel kemerleri, deri mantoları, deri pantolonları. Hanım ve Erkek çanta ve cüzdanlarının tamamı, ya da astarları, deri koltuk ve mobilyaları domuz derisinden yapılmış olabilir.

  Gıda sanayiinde, un üretim tesislerindeki kıl fırçalarda, pastanelerde ve evlerde fırın ürünlerinin üzerlerine yağ, yumurta sürme fırçalarında, traş fırçalarında çoğunlukla domuz kılı kullanılmaktadır. Gıdalarımızda ve ilaçlarımızda jelatin, L.Sistan, Heparin, kan plazma, kan sulandırma ilaçları, ve çeşitli enzmler olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Neden Kullanılır?

  Öncelikle bu ürünleri üreten, satan firmaların çoğunluğu gayrimüslümlerden oluşmaktadır. Zamanında dünya ticaretini ele geçirdikleri için üretim bolluğu, fiyat ve stok durumu dolayısı ile domuz ürünleri bir çok ülkede ucuz ve kolay kullanılabiliyor. Düşük fiyatı nedeniyle onu pazarlamak ve satmak daha kolaydır. Kullanılmasının en önemli sebeplerinden birisi, bu ürünleri üreten ülkelerde çoğunlukla domuz üretimi yapılmaktadır. Kâr marjları nispeten yüksek olduğu için, hızlı bir süreçte çoğu ürünlerde kullanılmaktadır.

  Nasıl Kurtulacağız?

  Bu noktada en duyarlı toplumlar, Müslüman toplumların olması gerekirken çoğu ülkede kimlik sorunu ile cebelleşmektedirler. Ümit ediyoruz ki; yüz yıldır kendisine sunulan bu kimliğin sahte olduğunu idrak edecek; devlet sorumlusu, düşünürü, mühendisi, üreticisi, satıcısı ve tüketicisi ile şuurlu bir neslin çıkmasının beklendiği bir döneme girmiş bulunuyoruz.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.79
  Toplam Oy: 24


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.