DOMUZ GRİBİ SALGINI SAHTE ÇIKTI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  60755607
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DOMUZ GRİBİ SALGINI SAHTE ÇIKTI


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/01/2010 14:57
  domuz gribiDOMUZ GRİBİ SALGINI SAHTE ÇIKTI!...

  AB Sağlık Komitesi Başkanı ilan etti ‘Bu asrın en büyük skandalı olan Domuz Gribi salgınının ilaç mafiasının büyük bir oyunu olduğu anlaşıldı’ diyerek noktayı koydu.


  Biz, yani GIDA RAPORU ailesi olarak, bu salgın haberleri patladığı günlerde bu teşhisi koymuş ve dilimizin döndüğü kadar ikaz etmeye çalışmıştık. DOMUZ GRİBİ VE DOMUZ AŞISI yazımız binlerce defa okundu

  Bizim de katıldığımız bu görüşe karşı çıkanlar, başta Sağlık Bakanımız da olmak üzere şimdi ne cevap verebilecekler acaba?

  Bu skandal salgın için getirtilen aşılar, bunlar için ödenen bu halkın dövizleri, normal griplere yakalandığı halde domuz gribi korkuları içerisinde kıvranan insanlarımız... Bütün bu olumsuzlukların hesabını nasıl verecekler?

  Farkındamısız uluslararası bu ilaç mafiyasının ülkemiz içindeki uzantılarının bu salgın ve aşı kampanyası için nasıl tepindiler? Nasıl adi grip vakalarını tahlil bile yapmadan domuz gribi gibi göstermek için nasıl gayret gösterdiler?

  Yüzlerce grip hastasını doğru dürüst muayene etmeden yapılması şart olan tahlilleri yapmadan domuz gripi teşhisi ile insanlarımızı paniklettiller, korku belası binlerce insanı domuz gribi aşısına yönlendirmeye çalıştılar.

  Bize gelen yüzlerce maillerden işte bir tanesini birlikte okuyalım.

  Gönderenin İsmi: senanur ......
  Gönderenin Emaili: mic_rap.....@hotmail.com
  Mesaj: ben 15 yaşındayım 2 gündür rahatsız olduğum için sağlık ocağına gittim ve domuz gribisin dediler fakat hiçbir kan tahlili yapmadılar sadece ateşimi ölçtüler ve boğazıma bakıp öksürüp öksürmediğimi sordular burnunumun akıp akmadığını sordular ve domuz gribisin dediler maske verdiler tamiflu ve aferin adında ilaçlar verdiler..........


  AB Sağlık Komitesi Başkanının açıklaması şöyle: "Domuz gribi, ilaç firmalarının başlattığı sahte bir salgındır. Yüzyılın en büyük tıp skandallarından biridir. İlaç firmaları, domuz gribine karşı geliştirdikleri patentli ilaçlarını satmak için, bilim insanlarına ve halk sağlığından sorumlu resmi kurumlara telkinlerde bulunarak, dünya çapında hükümetlerin alarm durumuna geçmesini sağladılar." Aşıları üreten şirketlerin Dünya Sağlık Örgütü'nün domuz gribini bir salgın olarak tanımlama kararını etkilediğini savunan Başkan, "Tüm bu korku tohumları, 5 yıl önce kuş gribi salgınında atıldı. Kuş gribinin insana geçecek şekilde mutasyona uğraması riskinin pompalanmasıyla panik atmosferinin oluşturulması ile hükümetler milyonlarca dolarlık aşı kontratları imzaladı. İlaç şirketleri hiç finansal risk almadan milyonlarca dolarlık gelir elde etti."

  Bu dönemde ölen insanlarımızın pek çoğuna, gerçek ölüm sebepleri yerine domuz gribinden öldü diyerek bu ihanete destek verilmediğini nereden bilebiliriz? Yazık içimizdeki beyinsizler yüzünden bir defa daha küresel bir çetenin oyununa kurban edildik...


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 35


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.