HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  57447666
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!..


  Gönderen:huseyin Tarih: 13/12/2017 22:56
  konferans HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!...

  “Ey îmân edenler! Karşılıklı rızâya dayanan ticâret olması hâli müstesnâ, mallarınızı, bâtıl (haksız ve harâm yollar) ile aranızda (alıp vererek) yemeyin! Ve kendinizi helak etmeyin! Allâh size karşı pek merhametlidir.” (Nisâ. 4/29)


  Son günlerde gönüllü kardeşlerimizden, bazı satış sitelerinin GİMDES tarafından tanınıp tanınmadığı soruluyor. Bunlardan bir tanesini çok soruyorlar İnternette kendisini, ” Helalsitesi.com-Gimdes Helal Gıda ve Helal Sertifikalı Ürünler Sitesi” anonsu ile tanıtan bir site. GİMDES’in izni ve denetiminde olan bir site değildir. Sadece bu site değil daha pekçok benzer site:

  Onlinehelal, helalmarketim, helalmarket, istehelalinden, dedeminbakkalı, helalgıdamız, türkiyenin helal lezzetleri, helalsitesi..vs

  bunlar GİMDES ismini kullanarak vatandaşı istismar ediyor. Birçok gönüldaşlarımız sual edip soruyor. Belli ki bu siteleri kurup işletenler insanların bu yanılgıya düşüp sitelerinden alış veriş yapmalarını sağlamak istemişler. Bunlara benzer maalesef GİMDES ismini istismar ederek kendilerine menfaat devşirmeye çalışan kurumlar, alışveriş marketleri, on- line siteleri faaliyet gösteriyor. Dikkat ediniz bunlar birkaç GİMDES sertifikalı ürünü göstererek, GİMDES’in onayı alınmamış birçok ürünü satmaya çalışıyorlar. Helal kelimesi dini içerikli bir kelimedir ve tüm müslümanlar tarafından takip ve muhafazası inanclarının gereğidir. Baş takipçisi ve koruycusu ise hiç şüphesiz RABBİMİZDİR. Helal sahtekârlarına cezayı Rabbimiz verecektir. GİMDES ismi bize aittir onun istismarını yaptırmamak ta bizim sorumluluğumuzdadır.

  Rabbimiz buyuruyor; (Birçok canlı, rızkını kendi elde edemez. Sizin de, onların da rızkını Allah verir.) [Ankebut 60] Bir kimse, Allahü teâlâ emrettiği için çalışır, rızkını helal yoldan ararsa, ezelde belli olan rızkına kavuşur. Bu rızık, ona bereketli olur. Bu çalışmaları için de sevap kazanır. Eğer, rızkını Allahü teâlânın yasak ettiği yerlerde ararsa, yine ezelde ayrılmış olan o belli rızka kavuşur. Fakat, bu rızık ona hayırsız, bereketsiz olur. Rızkına kavuşmak için kazandığı günahlar da, onu felaketlere sürükler. Halbuki haramla, yalanla, faizle, hırsızlıkla abad olunmaz. Bu hileli ve istismarlı yollarla menfaat peşinde koşanlara alet olmamak için gözünüzü GİMDES’ten ayırmayın. Sitelerimize bakın, telefen açın,mail atın. Biz her zaman emrinizde bekliyoruz.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 14


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.