HELAL YAŞAM REHBERİ 68. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51123142
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ 68. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 23/10/2019 22:36
  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ 68. SAYISI ÇIKTI!

  Dijital Platformda Helal Sertifikası Gerekli mi?


  Kimyasal katkı maddeleri ile ilgili olarak bugüne kadar oldukça geniş bilgiler vermeye çalıştık. Bilhassa çocuk gıdalarında bilinçsizce kullanılmaya devam edilen bazı zararlı, hatta tehlikeli katkı maddelerine de dikkat etmemiz gerektiği uyarısını yaptık. Uzmanların raporuna göre çocuklarda hiperaktiviteye yol açtığı ispatlanan gıda boyalarının, koruyucularının ve suni tatlandırıcılarının yanı sıra şuan modern hayatın onlara sunduğu dijital dünyanın da birçok yan etkisinin olduğudur. Buradan yola çıkarak, bu sayımızda kapak konusu olarak dijital platformun ne olduğunu, nasıl işlediğini ve bu dairenin nasıl Helal sisteme dâhil olması gerektiğini ele aldık.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, günümüzdeki pek çok ailenin, çocuklarını evdeki televizyon ve bilgisayarla bilinçsiz bir şekilde oyalarken nelere yol açtığı üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan YETİM ve Dr. Öğr. Üy. Ahmet N. TOPRAK hocalarımız ise “Helal Sertifikalandırmanın Geleceğinde Dijitalleşme Yeri ve Önemi” konu başlıklı makalesinde sistemin problemleri, çözümleri ve neler yapılabileceği üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. İsa YÜCEER hocamızın kaleme aldığı “Dijital Platformda Sertifika Gereklilik Tespitleri” başlıklı makalesinde bu yolu yürürken nasıl Kur’an’dan ve Sünnetten kopmadan devam edebileceğimiz üzerinde durmuştur.

  Bilgisayar Müh. M. Zahid BÜYÜKÖZER hocamız “Dijital Platformda Helal Sertifika Gerekli midir?” konu başlığıyla dijital platformda insanların güncel olarak neler yaptığını veriler üzerinden açıklamış ve bunun İslami usulleri üzerinde durmuştur.

  Mohammad Mazhar HUSSAINI hocamızın kaleme aldığı “Helal Ve Tayyib Yaşam Sisteminde, İnsan Kaynakları Geliştirmede Eğitim Sisteminin Önemi” başlıklı yazısında örnek bir eğitim modeli üzerinde durmuştur.

  Dr. Adel SABIR hocamız ise “Helal Sektöründe İnsan Kaynaklarını Geliştirme” konu başlıklı yazısında sistemi Helalleştirme üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocamız ele aldığı “Toplumda Helal ve Tayyib Yaşam Sistemine Doğru” başlıklı yazısında Helal dairede eğitimin nasıl olması gerektiği üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Ali Nihat ESKİOĞLU hocamızın kaleme aldığı “Bu Gidiş Nereye?” başlıklı makalesinde artan şiddet olaylarını, insanların nefislerinin nasıl terbiye olacağına dair tespitlerinin bulunduğu yazsını bulabilirsiniz. Uzman Diyetisyen Havva ARIN ERBAY hanımefendinin kaleme aldığı kaleme aldığı “Beslenme Çantası İçin Tarifler” başlıklı birbirinden güzel tariflerini bu sayımızda bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.87
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.