GİMDES DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ İFTAR PROGRAMI İLE KUTLADI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kim İslâm`dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır." Ali İmran 85

Günün Hadisi
"Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da buğzunu ölçülü yap, günün birinde dostun olabilir." Hz.Ebu Hureyre (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48543920
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ İFTAR PROGRAMI İLE KUTLADI


  Gönderen:huseyin Tarih: 15/07/2014 06:36
  halal dunya GİMDES DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ İFTAR PROGRAMI İLE KUTLADI

  Dünya Helal Konseyi kararı ile GİMDES öncülüğünde ilan edilen ‘’Dünya Helal Günü’’ bu yıl Ramazan ayının 17.günü olan 14 Temmuz Pazartesi günü başta GİMDES etkinlikleri olmak üzere dünyada da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

  Dünya helal günü etkinlikleri GİMDES Gönüllü Gençlik ve Halal Dunya Marketleri olarak açtığımız stantlarla,İstanbul ve Halal Dunya Marketlerinin bulunduğu bölgelere asılan afişlerle helal gıdayı toplumumuzun gündemine taşıdık.

  Sivil Toplum Kuruluşlarımız Dünya Helal Günü Kutlamaları için çeşitli etkinlikler yaptılar. Adana’da Gönüllü Gıda Güvenliği Merkezi Derneği Başkanlığı Dünya Helal Günü için Resim, Şiir ve kompozisyon Yarışması başlattı. Video için Tıklayınız

  Moskova Müftüler Birliği” Moskova Müftü Konseyi, Dünya Helal Gününü 17 Ramazanda Moskova’da çeşitli etkinliklerle kutladı.

  Birçok ülkede bugün için çeşitli etkinlikle programladı. En son haber de Güney Afrkadan geldi mesajlarında; “Güney Afrika Islam Konseyi, 17 Ramazan dünya Helal Gününde bir seminer organize edecek ve bu seminer Helal ile ilgili olacaktır. Güney Afrika Islam Konseyinin bütün denetçi ve yöneticilerimiz, Dünya Helal Günü ile ilgili konuşmalar yapacaklar. Helal yeme ve yaşamın çeşitli yönleri üzerine 17 Ramazan’da ayrıca Radyo’da olacağım ve insanların farkındalığını arttırmaya çalışacağım.” Belirttiler.

  GİMDES olarak Dünya Helal Gününde İftar daveti düzenleyerek bugünün önemini helal lokma gayretlisi kardeşlerimiz ile paylaştık.

  İftar programında GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer’in selamlama konuşmasında ’’Bütün ramazan aylarının 17.gününün "DÜNYA HELAL GÜNÜ" olarak kutlanılması en büyük arzumuzdur’’ diyerek ‘’Helal ve Tayyib’’ bir beslenme şuurunda olmamız gerektiğini belirtti. Bugünü her yılın 17 Ramazanında kutlayarak bu şuurun oluşmasına yardımcı olacağız.

  İftar programı GİMDES Başkan yardımcısı Dr.Halim AYDIN, GİMDES Fıkıh İlim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Yusuf Ziya KAVAKÇI, GİMDES davetlilerinden Yrd.Doç.Dr. Merve KAVAKÇI’nın konuşmaları ile devam etti. Dünya Helal Günü İftar programında GİMDES Denetim Kurulu Üyeleri, Mustafa COŞKUN, Mahmut Celal TERZİ, Ersan ERGÜR, Orhan Savaş, Yönetim Kurulu üyelerinden, Musa Egemen NAMLI, Nuh SARAL, Zafer GEDİKLİ, Harun YİĞİTTÜRK, Cengiz UZUN, Halim GİRGİN, Barış ÇINAR, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Prof.Dr. Mustafa NUTKU, GİMDES Fıkıh Kurulu üyesi Hasan YETER, Prof.Dr. Yusuf Ziya KAVAKÇI, GİMDES çalışan personeli, GİMDES gönüllüleri, GİMDES helal sertifikalı firmalardan, Rumeli Maya, Afia Gıda, Spumy, Faber Kimya, Acıcık Çiğ Köfte, Kaanlar, Sultan Et, Vahdet Et, Seçkin Peynircilik, Nur Çay, Akyüz Süt, Balarısı, Dr.Tavuk, Simit Sarayı, Alphindi, Hurmacınız, Ballı süt Ürünleri, Basın Yayından; TGRT haber ajansı, Tv5, Namehaber, Moral Fm, İsmailağa Vakfı, Seyir Fm, Akit Gazetesi, Sivil toplum kuruluşlarımızdan, TGTV, Ensar, Önder, Safa Vakfı, Yeşilay, Anadolu Gençlik Derneği, Askon, Mirasımız Der., Ulaş-İş, İBB Zabıta Dairesi, Tekstilkent Yönetimi, HDM Birliği katılım gösterdiler.

  halal dunya halal dunya

  halal dunya halal dunya

  halal dunya halal dunya

  halal dunya halal dunya

  halal dunya halal dunya


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 8


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.