HELAL LOKMA VE ÇOCUKLARIMIZ KAPAK KONUSU İLE GİMDES DERGİSİ 44.SAYISI ÇIKT
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705818
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL LOKMA VE ÇOCUKLARIMIZ KAPAK KONUSU İLE GİMDES DERGİSİ 44.SAYISI ÇIKT


  Gönderen:huseyin Tarih: 26/10/2015 05:59
  kadir HELAL LOKMA VE ÇOCUKLARIMIZ KAPAK KONUSU İLE GİMDES DERGİSİ 44.SAYISI ÇIKT

  Hepiniz, bir sürünün çobanı gibisiniz. Çoban sürüsünü koruduğu gibi, siz de evinizde ve emriniz altında olanları Cehennemden korumalısınız! Onlara Müslümanlığı öğretmezseniz, mesul olursunuz) [Müslim]


  Peygamberimiz (s.a.v) efendimizin hadisi gözlerimizin önünden bir an dahi gitmemelidir. Yüz yıldır İslam ümmetine dayatılan bize yabancı, bizi adeta zehirleyen güya modern, güya batılılaşma ürünü dejenere bir yaşam tarzı ile cebelleşiyoruz bugün. Her geçen gün bizi asırlar boyu dünyaya adeta efendi yapan İslam ayaklarımızın altından kayar gibi oluyor.

  Toplumumuzun, nesillerimizin bu endişeli durumu karşısında GİMDES olarak 2005 yılından itibaren helal lokma konusunda önerilerde bulunarak en azından gıdada ki sorunları çözmeye yönelik çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.

  Dergimizin içeriğine, GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer,’’Çocuklarımız Helal Lokmasız Yetişmesin!’’ başlığı ile, çocuklar için üretilmiş ürünler, çocuk gıdalarında en fazla kaçınılacak olan katkı maddeleri,okul kantinlerinde bilinçli tüketim gerçekleştirme konularında anne ve babalara tavsiyelerde bulunarak helal lokmanın önemi üzerinde durmaktadır.

  Prof.Dr.Hasan DOĞRUYOL, Katkı maddeleri ve çocuklar başlığı altında, yapılan çalışmaların ,katkı maddelerine karşı, en çok küçük çocukların reaksiyon verdiklerini ortaya koyduğunu belirterek,Batı tarzı beslenme alışkanlığının giderek yerleştiği ülkemizde, gıdalardaki katkı maddelerinin bizim sofralarımızı da tehdit etmeye başladığını klinik veriler ile açıklamaktadır.

  Prof.Dr.Mustafa NUTKU, Helal Gıda Hatıraları sayfasında, yakın geçmişte helal gıda konusunda medyaya yansıyan ve tartışmalara yol açan haberleri aktararak helal gıda konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları belirtmektedir.

  Prof.Dr.Ali Nihat ESKİOĞLU, Dünyamızın doğal eczanesinin droglarının çeşitli kullanış tarzları hakkında bilgi vermektedir.

  GİMDES Dergisi 44.sayımızda; GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi,Dr.Şerafeddin KALAY, ‘’ANNELER ÇOCUKLARINIZI EMZİRİNİZ!..’’, Hatice Kübra TONGAR, NİYET ETTİM HELAL ANNELİK YAPMAYA!, GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi, Yüksek Kimayger,Timuçin GÜNESEN, DİŞ MACUNLARINDAKİ SLS TEHLİKESİNE DİKAKT EDELİM!,Araştırmacı,Yazar, Fatma TOKSOY, BEBEKLER YARIŞIYOR, Araştırma sayfasında, Diyetisyen, Havva ARIN, AY AY BEBEK BESLENMESİ, Fatma ÇETİN, MÜSLÜMAN VE KOZMETİK-2,konulu yazıları ile katkı sağlayarak helal ve tayyib yaşantımız için bilgilendirmeye devam etmektedirler.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.