ÇOCUKLARIMIZI AŞILATALIM MI? AŞILATMAYALIM MI?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49776664
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ÇOCUKLARIMIZI AŞILATALIM MI? AŞILATMAYALIM MI?


  Gönderen:huseyin Tarih: 07/12/2017 04:32
  konferans ÇOCUKLARIMIZI AŞILATALIM MI? AŞILATMAYALIM MI?

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 57.SAYISI ÇIKTI


  GİMDES olarak ülkemizde de uluslararası alanda da yapmış olduğumuz çalışmalar ve sağlık platformlarındaki sunumlarımızda Helal sağlık politikalarına duyduğumuz ihtiyacı gündeme getirerek, aşı ile birlikte çözüme kavuşması acil olan Helal ilaç problemleri ve sağlık uygulamaları hakkında toplumumuzu uyarmaya devam etmekteyiz. Bu bağlamda dergimizin kapak konusunu “Çocuklarımızı aşılatalım mı? Aşılatmayalım mı?” olarak belirlemiş olduk.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER , “Bütün dünyada bu kadar şaibe bulunduran bir konuda Müslüman anneler-babalar zorunlu tutulamazlar. Bu en kutsal ve temel tüketici hakkımıza devlet kurumları öncelikle saygı duymalıdır.” vurgusu ile tüketicileri bilinçlerdirdi.

  Prof. Dr. Seyfullah Oktay ARSLAN , “İleri İlaç Teknolojisini İlahi Yaratılış Bilgileri Kapsamında Yorumlama Gayreti” başlığıyla ilaçların ne yazık ki her zaman deva kaynağı olmadığını, ilaçların aynı zamanda zehir olabileceği ve silah kaynağı olarak kullanılabildiği tehlikesi üzerinde durmuştur.

  Dr. Mohammed Ali Alsheikh WACE , “Helal İlaçların Geliştirilmesi: Helal Alternatif Tıp Teoriden Pratiğe Nasıl Geçilebilir?” konu başlığı ile Helal ilaçlara yatırım yapmanın hem finansal hem de dini açıdan oldukça yararlı olacağının üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Hasan DOĞRUYOL , “Katkı Maddeleri ve Çocuklar” başlığıyla katkı maddelerine karşı en çok küçük çocukların reaksiyon verdiğini ve her 10 çocuktan biri şöyle veya böyle katkı maddelerinin etkisine maruz kaldığını yapılan çalışmaların bunu açıkca gösterdiği üzerinde durmuştur.

  Yrd.Doç.Dr. Muhammed YÜCEER , “Helal Gıda İşleme Endüstrisindeki Güncel Teknolojik Gelişmeler ve Yenilikler” konu başlığı ile Müslümanların Helal sektörünün potansiyelini tanıması gerektiğini ve Helal hassasiyeti olan üreticilerin sayısının çoğalması gerektiğini aynı zamanda Helal denetleme mekanizmasının olmasının gerekliliği üzerinde durmuştur.

  Merve DİBEKÇİ YURTSEVER , “Fermente Gıdalar” başlığıyla fermantasyon yolu ile elde edilen tüm ürünleri detaylıca anlatmış, evde üretilen fermente ürünle market raflarından aldığımız fermente ürünlerin arasındaki farkları ve fermantasyona tabi tutulan ürünlerin Helalliği ve Tayyibliği üzerinde durmuştur.

  Dr. Ali FANOUS , “Helal Perspektiften Sistein Üretimi” konu başlığı ile sisteinin ne olduğu, nerelerde kullanıldığı ve nasıl üretildiği üzerinde durmuştur.

  H.M İMAM , “Neden Helal Kozmetik?” başlığıyla cildimiz için tıpkı yiyecek gibi olan kozmetik içeriklerin deri altı tarafından emilmesinin ve bunun Helallik boyutunun anlaşılmadığı üzerinde durmuştur.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.