HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 59. SAYISI ÇIKTI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705284
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 59. SAYISI ÇIKTI


  Gönderen:huseyin Tarih: 06/04/2018 12:06
  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 59. SAYISI ÇIKTI

  YAŞAM TARZIMIZA NE OLDU?

  Toplumumuzun şimdilerde kaybolmuş gözüken Helal ve Tayyib yaşam unsurlarını tekrar gün ışığına çıkarmak adına ve tarih boyunca bizi biz yapan, manevî değerlerimizle uyumlu, bize yaşama sevincimizi tekrar kazandıracak Helal ve Tayyib bir yaşam tarzına dönüş yapmamız açısından bu ayki sayımızda “YAŞAM TARZIMIZA NE OLDU?” başlığıyla bu vurguya ağırlık verdik.


  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, “Yakın zamanımızda gelişen gıda endüstrisi gittikçe yaygınlaşmış, klasik yiyecek ve içeceklerimiz dahi yeni teknolojilerde üretilir duruma gelmiştir. Bunun yanında bilinmeyen birçok yeni gıda çeşidi ortaya çıkmıştır. Bu durum Müslüman tüketicinin kafasında soru işaretlerine yol açmıştır. Hem bu soru işaretlerini hem de Müslüman bir kimliğe sahip insanın batının seçeneklerini değil kendi yaşantısına göre tüketim yapması gerektiğini yıllardır anlatıyoruz.” vurgusu ile Müslümanlara çağrıda bulundu.

  Dr. Hani Mansour AL-MAZEEDİ, “Helal Standartları ve Helal Akreditasyon Kuruluşları Ekseninde Gerçek Helal’in Karşılaştığı Zorluklar” başlığıyla akreditasyon kurumları, yalnızca kalite yönetim sistemlerinin gerekliliklerine değil, Helale odaklanmaya yönelmesi gerektiği üzerinde durmuştur.

  Yrd. Doç. Dr. Muhammed YÜCEER, “Gıda Katkı Maddelerinde Bağımlılık Etkisi” konu başlığı ile MSG, Aspartam gibi katkı maddelerinin bağımlılık etkisi dışında beyin hasarına bile sebep olacağı tespit edilmişken hâlâ gıda ürünlerinde kullanıldığı üzerinde durmuştur.

  Dr. M. Şerafeddin KALAY, “Ümit Rüzgarları ve Hayat Fırtınaları İçinde İhmal Edilen Gençlik” başlığıyla hayatın zorlukları ve koşturmacası arasında kendi kendine çabalayan gençlerin ellerinden tutulması gerektiği üzerinde durmuştur.

  Mustafa MERAL, “Rahmet Bereket ve Mağfiret İklimi Üç Aylar” başlığı ile bizlere Müslümanın üç aylarını nasıl geçirmesi gerektiği ve bu kıymetli günlerin faziletleri üzerinde durmuştur. Muhammed Emin YILDIRIM, “Kur’an’dan ve Hadislerden Tüccarlara Altın İlkeler” başlığıyla Müslümanın Kur’an ve Sünneti kaynak alarak nasıl bir ticaret yapması gerektiği üzerinde durmuştur.

  Merve YILMAZ, “Tutsaklığın Yeni Adı Bağımlılık” başlığıyla kaleme aldığı günümüz yeni neslinin içine düşmüş olduğu bağımlılıktan ve bu bağımlılıktan yeni nesli nasıl kurtarmalıyız sorusuna çözüm getiren Müslüman ülkeler üzerinde durmuştur.

  Fatma TOKSOY, “Bizim Çocuklarımız Bill Gates, Steve Jobs ve Diğer Teknoloji Devlerinin Çocuklarından Daha mı Az Kıymetli?” başlığı ile anne-babaların göz göre göre çocuklarını nasıl bir tehlike ile karşı karşıya bıraktığı üzerinde durmuştur.

  Dr. Majed ALHARİRİ, “Enzim Üretiminde Helal Kritik Kontrol Noktaları” başlığıyla enzim nedir, enzimlerin genel özellikleri ve Helal kritik kontrol noktaları üzerinde durulmuştur.

  Ve son olarak Havva ARIN, “Vücudu Arındırmaya Yardımcı Tarifler” başlığı ile Ramazana sağlıklı bir şekilde girebilmenin sırlarını paylaşmıştır.

  ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.