HELAL YAŞAM REHBERİ 65. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
şu an bu bloğun içeriği yok.

Günün Hadisi
şu an bu bloğun içeriği yok.

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49157481
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ 65. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/04/2019 22:29
  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ 65. SAYISI ÇIKTI!

  SAHTE’KÂR’LAR


  Helal, bir Müslümanın Hayat standardının olmazsa olmazını teşkil eder. Doğumundan ölümüne kadar Helal dairesi içerisinde yaşamak en önemli hedefidir. Bu hedefinin en önemli halkası ise Helal Lokma’dır. İnsan boğazından geçecek her lokmanın hesabını Allah’a (cc) vermek zorundadır. Bu sebeple, bir Müslümanın yediği içtiği her lokmanın mutlaka Helal olması şarttır. Maddi ve manevi hayatının sağlıklı ve feyizli devam edebilmesinin en önemli güvencesi Helal Lokmadır.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, Müslümanın bu kutsal ve temel hakkı global dünyada bugün gasp edilmektedir. Bunun farkına varan Müslümanların Helal Sertifikalı ürün talebine karşı Müslim, gayrimüslim menfaat bezirgânları, gasıplarını devam ettirebilmek için Helal sertifikalama silahını ele geçirmeye çalışıyorlar. İşte biz de bu yüzden diyoruz ki; Ey Müslümanlar aman dikkat edin! Sizi bu konuda aldatmalarına izin vermeyin. Bu yüzden bu sayımızda kapak konusu olarak gerek gıdalarda,gerek ticarette ve gerek sertifikalama sistemindeki sahtekârlıkları ele aldık.

  Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ Hocamızın “İslam’da Ticaret ve Kazançlarını Haramlaştıran Müslümanlar” konu başlığıyla hilelerin en çok yaşandığı sektörün ticaret olduğu üzerinde durmuştur.

  Dr. Ömer Faruk KOÇAK’ın kaleme aldığı “Alt Tarafı Ekmek Deyip Geçmeyin” başlıklı makalesinde günlük hayatın yoğunluğu ve teknolojik zenginleşmenin sonucunda artık evlerde sağlıklı yapılan ekmeklerin yerini içeriğini bilmediğimiz ekmeklerin alması üzerinde durmuştur.

  GİMDES Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Saadettin EKİNCİ Hocamızın, “Bir İkram: Üç Aylar” konu başlığı ile içerisinde bulunduğumuz güzel ayların, bizi Ramazan öncesinde nasıl etkilemesi gerektiği üzerinde durmuştur.

  Gıda Mühendisi Merve DİBEKÇİ hanımefendinin “Tağşiş/Taklit Ürünler” başlıklı makalesinde imandan, İslam’dan ve ahlaktan uzaklaşmamızın acı bir tablosunun da, dünya genelinde ve hatta Müslümanların çoğunlukta yaşadığı ülkemizdeki gıda hileleri üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Mustafa NUTKU hocamızın “Sağlıklı Yaşamak İçin Beslenmek” konu başlıklı yazısında medyanın bize sağlıklı gıdayı Helal gıda diye nasıl işlediği üzerinde durmuştur.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Mustafa MERAL hocamızın “Beslenmemizde Helal ve Tayyib Kriterler” başlıklı makalesinde eti yenen ve yenmeyen hayvanların kritik noktaları üzerinde durmuştur.

  Ecz. Hilmi BAKIR beyefendinin ele aldığı “Kur’an-ı Kerim’de Adı Geçen Hikmetli Bitkiler” yazısında kâinatın insana hizmet olarak yaratıldığı ve bu hizmet içerisinde hikmetli bitkiler üzerinde durmuştur.

  Diyetisyen Özlem YILDIZ hanımefendinin kaleme aldığı “Bahara Bedenimizi Arındırarak Girelim” başlıklı makalesi ve birbirinden güzel tariflerini bu sayımızda bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.