DARUL HELAL MEDRESE PROJEMİZE DESTEK VERİR MİSİNİZ?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur ve muhakkak onun çalışması yarın görülecektir.Sonra ona karşılığı tastamam verilecektir." Necm 39-41

Günün Hadisi
"Her sarhoşluk veren hamr içkidir, her içki(hamr) haramdır. Sahih-i Müslim

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48598320
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  DARUL HELAL MEDRESE PROJEMİZE DESTEK VERİR MİSİNİZ?


  Gönderen:huseyin Tarih: 25/06/2016 03:08
  konferans DARUL HELAL MEDRESE PROJEMİZE DESTEK VERİR MİSİNİZ?

  Dünya Helal Vakfımız bünyesinde yürüttüğümüz bu proje, bu zaman diliminde Allah (cc)’ın izni ile uluslararası platformda tek ve emsalsiz ehemmiyete haiz bir proje niteliğindedir.

  Rabbimizin Kur’an-ı Kerimde buyurduğu ayeti kerimeleri biliyoruz;

  “Ey insanlar, bütün yeryüzündeki nimetlerimden helal ve tayyib olmak şartıyla yiyin; fakat şeytanın adımlarına uymayın! Çünkü o sizin açık bir düşmanınızdır.” (Bakara:168)

  “Ey iman edenler, size kısmet ettiğimiz rızıkların tayyib olanlarından yiyin ve Allah'a şükredin, eğer yalnızca O'na tapıyorsanız! “(Bakara:172)

  “Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin ve Allah’tan korkun! Şüphesiz ki Allah, Gafurdur (çok bağışlayandır), Rahîmdir (çok merhamet edendir).” (Enfâl:69)

  “Allah´ın size helâl ve tayyib olarak verdiği rızıklardan yeyin ve kendisine iman etmiş olduğunuz Allah´tan korkun”(Maide 88)


  Bugün büyük çoğunlukla ipleri kapitalist , emperyalist ve İslam düşmanı gayrimüslimlerin elinde bulunan bir dünyada yaşıyoruz.Hayatımızı idame ettirmek için her gün yemek, içmek zorunda olduğumuz gıdalarımızın da aynı sistemden ençok nasibini almış kutsalımız olduğunu biran dahi unutmamamız gerekir.

  Dünyada kurulu tüm marketlerin raflarını dolduran ürünlerin bir tanesi dahi Müslamanların olmazsa olmazına göre dizayn edilmemiştir. Bugün dünyada 2 milyar müslüman yaşıyor. Yani dünya nüfusunun nerde ise üçte birini teşkil ediyor. Bu ters giden çarkı bir an evvel doğru istikamete döndürmek müslümanların en önemli haysiyet borcu olmalıdır.Biran evvel gıda ve ihtiyaç maddelerimizi helal ve tayyib şartlarına ulaştırmak için üreticilerimizin, satıcılarımızın, teknik elemanlarımızın İslami İlimler ışığında modern teknik bilgilerle mücehhez hale getirilmesi şarttır. Bu insanlarımızı eğitecek bilim adamlarımızı yetiştirmeliyiz.

  Helal ve tayyib lokma arayışı her müslümanın, olmazsa olmazı, boynunun borcudur.Bu noktada müslüman kardeşlerim olarak ne kadar namazlar kılsak, ne kadar oruçlar tutsak, ne kadar zikirler yapsak, ne kadar hayır hasenat yapsak , hergün çoluk çocuk yediğimiz lokmaları helal ve tayyib şartlara getirmemişsek, diyorum ki “kral çıplak”. Kendimizi aldatmayalım. Helal hayatımız için elzem olan lokmamızın helal ve tayyib şartlarda üretilmesini istemiyoruz. Onun için fetvacı hocalarımız en az yüzyıldır zaruret fıkhı ile bizi, üreticilerimizi, satıcılarımızı, devlet yöneticilerimizi ve tüketicilerimizi rahatlatıyorlar. Bu bir zillettir. 2 milyarlık İslam ümmeti için yüz karasıdır, gaflettir.

  Biran evvel bize yakışan, aslımıza dönme değişimini başlatmamızdır. 10 yıldır bu değişimin toplumda algısını oluşturabilmek için, GİMDES olarak, helal ve tayyib sertifikalama çalışmalarını yürütüyoruz. Ancak gördük ki, bu değişimi yaygın hale getirebilmek için bu işin aktörlerinin profesyonel olarak yetiştirilmesi gerekmektedir. Darul Helal Medresesi uluslarası nitelikte İslam İlimleri ışığında bu profesyonel kadroyu yetiştirecek kurumun adıdır. Bu maksat için 6 ay önce “BİR TUĞLA DA SİZ KOYUN” kampanyasını başlattık. Bu güne kadar 100 kardeşimiz kimi 15 bin, kim 10 bin, kimi bin, kimi 50, kimi de 5 lira ile katılım gösterdi. Bu kardeşlerimize müteşekkirim. Rabbim iki cihanda da azizlerden eylesin. Ama ümid ettiğimiz büyük kitle ise sessiz kaldı, ilgisiz kaldı. Sebebini bulmakta güçlük çekiyorum. Çağrımızı burada tekrar yapmak istiyorum. Helal Lokma arayışlarımızda gerçekten istekli isek bu çağrımıza lütfen cevap verelim. Ahirete taşıyacağımız en hayırlı amellerden biri olacağına inanıyorum. Bu konuda kardeşlerimizin fikir ve görüşlerine açık olduğumuzu da açıklamalıyım.

  Bu hayırlı hizmette benim de bir tuğlam olsun diyorsanız helalinden kazanılmış yardımlarınızı bekliyoruz. Yardımlarınızla gerçekleşecek hizmetler için yapılan çalışmaların adım adım sizlere bilgilendirilerek verileceğini taahhüd ediyoruz.

  Yardım ve Bağışlarınız için: Kuveytturk İkitelli Şubesi DÜNYA HELAL VAKFI Hesap No: 93737332 IBAN NO: TR60 0020 5000 0937 3733 2000 01

  Allah yar ve yardımcımız olsun.
  Dr Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER
  Dünya Helal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı
  Bilgi için: 0 212 438 3318, 0 535 298 08 96’dan Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.92
  Toplam Oy: 13


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.