KORONAVİRÜS MÜSİBETİNE RAĞMEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZIN DENETİMİ BÜTÜN HIZI İLE DEV
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51491499
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  KORONAVİRÜS MÜSİBETİNE RAĞMEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZIN DENETİMİ BÜTÜN HIZI İLE DEV


  Gönderen:huseyin Tarih: 22/04/2020 03:22
  konferans konferans KORONAVİRÜS MÜSİBETİNE RAĞMEN HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZIN DENETİMİ BÜTÜN HIZI İLE DEVAM EDİYOR

  KORONAVİRÜS MÜSİBETİ boyunca devletin ve toplumun aldığı tedbirlere parallel olarak GİMDES de kendi bünyesinde bu yeni şartlara gore çalışma prosedür ve tedbirlerini hazırladı. ‘’COVID-19 SALGINI SÜRESİNCE GİMDES SAHA VE BELGE DENETİMLERİ PROSEDÜRÜ’’ başlığı ile hazırlanan prosedür belgesi Başkanımızın bir mektubu ile bütün sertifikalı firmamızın adreslerine gönderildi. GÜMDES iki haftadır bu yeni şartlara göre çalışmalarını sürdürmektedir.Başkanımızın gönderdiği mektub ise şöyle;

  ‘’Covid-19 musibeti sebebiyle tüm dünya olarak çok zor günlerden geçmekteyiz. Sağlımızın risk altında olduğu şu günlerde evde kalmanın ve izole olmanın önemi büyüktür. Günlük hayatın devam etmesi için son derece fedakar şekilde gıda maddelerinin üretim, dağıtım ve satışında görev alan siz değerli firmalarımızın emekleri yadsınamaz. Bu zorlu üretim süreçlerini devam ettirirken gerek musibete bağlı uluslararası ticarette yaşanan sıkıntılar, gerekse talep artışına bağlı hammadde tedariğinde yaşanan problemler Helal ve Tayyib üretim süreçlerinde her zamankinden daha büyük bir kontrol ihtiyacı doğurmaktadır.

  Bizler GİMDES olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar helal ve sağlıklı ürünlerle insan sağlığını herşeyin üstünde tuttuk. Nitekim insan sağlığının söz konusu olduğu şu günlerde hem kendi çalışanlarımızın hem de denetimini yaptığımız firmalarda çalışan insanların sağlığı için denetimlerin risklerini çok iyi biliyoruz.

  Bununla birlikte GİMDES’in üstlendiği misyon gereği denetim mekanizmasının işletilmesinin zarureti de aşikardır. Çünkü bizler aynı zamanda manevi bir sorumluluğu üstlenen sivil toplum kuruluşu konumundayız.GİMDES, bu vazifesini gerçekleştirirken; Müslüman toplumun menfaat ve maslahatına hizmet maksadı ile tamamen isteğe bağlı olarak, istekli üretici ve satıcı firmaları denetim altında tutarak ürünleri için tüketicilerin lehine bir KEFALET kurumu oluşturmuştur. İşte bu kefalet sorumluluğu sebebi ile bu dönemde de GİMDES, Resmi makamlardan gerekli izinleri alarak üretimlerini devam ettiren firmaların denetimini aksatmadan devam ettirmektedir. Hem GİMDES’ten sertifika almış 500 firmamızda, hem GİMDES’in kontrolunda olan 45 adet HALAL DUNYA Marketlerinde GİMDES’in denetimine gerekli tedbirler alınarak aksamadan devam edilmektedir.

  Bizler bu prosedürü oluştururken Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulunun önerileri ve İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu tamimleri dikkate aldık. Bu tedbirler yeni tip corona virüsü (covid-19) bulaşma ve enfeksiyon yolları hakkında açıklanan mevcut veriler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

  Bu minvalde siz firmalarımızın değerli çalışanlarını ve kendi çalışanlarımızı koruyucu tedbirlerin açıklandığı, salgın süresince izlemeniz gereken denetim prosedürlerini ekte bilgilerinize sunuyoruz.

  Sizlerin de bu tedbirlerin size bakan yönüyle gerekli kişisel koruyucu ekipmanları temin ederek ve personel bilgilendirmelerini yaparak bizlere yardımcı olmanızı bekliyoruz.

  Bu musibetten Allah’ın (cc) izni ile el birliğiyle kurtulacağımız güzel günlere ulaşabilmeyi niyaz ediyorum.

  Hayırlı ve bereketli çalışmalar dilerim.

  GİMDES Yönetim Kurulu Başkanı

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  cuma-mesajı cuma-mesajı  cuma-mesajı cuma-mesajı  cuma-mesajı cuma-mesajı  cuma-mesajı cuma-mesajı  cuma-mesajı cuma-mesajı


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.