KORANAVİRÜS MÜSİBETİNDEN SONRASI… BESLENME HAYATIMIZDA YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ GIDALARIMIZ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51491626
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  KORANAVİRÜS MÜSİBETİNDEN SONRASI… BESLENME HAYATIMIZDA YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ GIDALARIMIZ


  Gönderen:huseyin Tarih: 18/04/2020 06:05
  cuma-mesajı KORANAVİRÜS MÜSİBETİNDEN SONRASI… BESLENME HAYATIMIZDA YEDİĞİMİZ İÇTİĞİMİZ GIDALARIMIZ

  Koronavirüs Müsibetinin bitmesinden sonra dünya düzeninin eskisi gibi devam etmiyeceği dünyanın her tarafında dillerde yaygınlık kazandı.

  Tamam! bu görüşe gelinmesi çok önemli. Ama ister istemez soruyor insan; Eskisi gibi olmayacak derken neler değişecek ve değişenlerin yerine neler gelecek?

  İnsan neslini yaratıp belli bir zaman için yeryüzüne yerleştiren sonsuz kudret sahibi Allah (c.c.), ilk Peygamberinden itibaren gönderdiği Peygamberleri vasıtası ile de adını İslam olarak bildirdiği bir yaşam düzeni içerisinde yaşamalarını öğütlemiştir. İnsanlık, tarih boyunca zaman zaman bu yaşam tarzına karşı gelmiş, yanlışlar yapmış ve her seferinde bedelini büyük belalarla, müsibetlerle ödemek zorunda kalmıştır.


  Eski kavimlerin irtikap ettiği suçları şöyle bir hatırlayalım; faizcilik, ihtikar, soygunculuk, sarhoş edici, uyuşturucu madde müptelalığı, cinsel sapkınlık, fuhuş zina yaygınlığı, tartıda hilekarlık, ırkçılık, kölelik, haram lokmanın çoğalması, insanlara zulmun dayanılmaz boyutlara gelmesi ve Allah(cc)’ı inkar etme suçları yoğunluk ve yaygınlık kazanması üzerine; Allah (cc)’ın terbiye edici, ikaz edici, ihtar edici, ceza verici silahı devreye girmiş ve nizamını devam ettirmiş. Bunlar için kah bulutlarını sevketmiş, kah rüzgarlarını göndermiş, kah ebabil kuşlarını, kah böceklerini, kah çekirgelerini, kah kurbağalarını, kah selini, kah dayanılmaz sesi devreye sokmuş.

  “Biz mutlaka sizi biraz korku, biraz açlık yahut mala, cana veya mahsullere gelecek noksanlıkla imtihan ederiz. Sen sabredenleri müjdele!” (Bakara, 155) !

  “Kendilerine yapılan öğütleri unutunca, biz kötülükten men edenleri kurtardık ve zalimleri, Allah'a karşı gelmelerinden ötürü şiddetli azaba uğrattık.” [Araf 165]

  ''Biz de açık seçik mûcizeler olmak üzere onların üzerine tûfan, çekirge, haşarat, kurbağalar ve kan gönderdik. Yine de büyüklük tasladılar ve günahkâr bir kavim olmakta direndiler''(Araf 133)


  Kitabımızdan öğrendiğimiz bu tarihi musibetler, ilgili kavimlere gönderildiği için lokal sahada gerçekleşmişti.

  Şu küresel dünyanın ahvaline bakınız! Tarihte insanların bulundukları lokal sahalarda gerçekleştirmiş oldukları çirkinliklerin her çeşidini yaygın bir şekilde bugün yeryüzünün her yerinde uygulamaktadır.

  Bugün insanlık eski isyanlarına ve karşılığında yaşadığı belalara tuz biber ektirecek büyük bir maceranın, felaketin girdabına sürüklenmek istenmektir. Bu macera, bu felaket hayvan ve bitkilerin GENETİK YAPILARINI DEĞİŞTİRME yolu ile insan neslinin genetik yapısının kontrol altına alınmaya çalışılmasıdır.

  Bu gerçeği asırlar önce Allah (c.c.) son Kitab'ında adeta ihbar edercesine bildirmektedir: "O, dönüp gitti mi (yahut bir iş başına geçti mi) yeryüzünde ortalığı fesada vermek, ekinleri tahrip edip nesilleri bozmak için çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez."(Bakara 205)

  Koronavirüs musibetinin, dünya üzerindeki en önemli sebeplerinden biri olabileceğini düşündüğümüz beslenmek için tükettiğimiz gıdalarımız konusunda devletler, üreticiler ve tüketiciler radikal kararlar alarak haram, sağlığa zararlı ve genetik yapısını tehlikeye sokacak yiyecek ve içeceklerimizden insanlık olarak biran evvel kurtulmalıyız.

  cuma-mesajı


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.