ÇOK ÖNEMLİ-Diyet İçecekler
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  54442810
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ÇOK ÖNEMLİ-Diyet İçecekler


  Gönderen:administrator Tarih: 05/08/2003 18:03

  Kola kutularinin üzerindeki "Soguk iciniz" yazisi lezzet için yazilmamis. Asagida bir arkadasimin yolladigi Diyet Kola hakkinda bir yazi var. Olay ABD' de geciyor. Ancak bildiginiz gibi Türkiye'de de bircok kisi diyet kola ve içecekler iciyor. Siz de iciyorsaniz okuduktan sonra fikrinizi degistireceginizden eminim. Lütfen bu yaziyi butun tanidiklariniza gonderin. ....  2001 yili Ekim ayinda kiz kardesim çok hastalandi, mide spazmlari vardi, dolasmakta zorlaniyordu, yürümek ise basli basina bir sorundu. Sadece yataktan kalkmasi bile onu tüketiyordu, o kadar çok agrisi vardi. 2002 yili Mart ayinda biyopsiler alindi, ve 24 degisik ilaç almaya basladi. Doktorlar kendisinde ne oldugunu bulamiyorlardi. O kadar çok agrisi vardi ve o kadar hastaydi ki, ölmekte oldugunu biliyordu. Hazirliga basladi. Evini, banka hesaplarini, yasam sigortasini ve diger seylerini en büyük kizinin adina kaydettirdi, ve küçük çocuklarinin en büyük kizi ile birlikte olmalarini sagladi..

  Son bir keyif yasamak istiyordu, böylece 22 Mart günü (tekerlekli iskemlede olmak kaydiyla) Florida'ya gitmeyi planladi. 19 Mart günü testlerinin nasil geçtigini ögrenmek için kendisini aradim, testlerde bir sey bulunamadigini, ama kendisinde MS (multiple skleroz) oldugunu düsündüklerini söyledi. Çok sasirdim, sonra bir arkadasimin bana e-mail olarak gönderdigi bir yaziyi hatirladim, ve ona sordum: "Diyet içecekler içiyor musun?"

  "Evet" dedi, o anda da bir tanesini açip içmek üzere oldugunu söyledi, açmamasini ve diyet mesrubat içmemesini söyledim, bahsettigim yaziyi e-mail ile kendisine gönderdim. Telefon konusmamizdan 32 saat sonra beni aradi, diyet mesrubat içmeyi biraktigini ve yürüyebildigini, merdiven çikabildigini ve adale spazmlarinin kayboldugunu söyledi. 0 iyilesmemisti ama kesinlikle çok daha iyi hissediyordu. Makaleyi doktorlarina gösterecegini ve eve dönünce beni arayacagini söyledi.

  Beni aradi, doktoru çok etkilenmisti ve diger MS hastalarini arayarak suni tatlandirici (Aspartam) kullanip kullanmadiklarini soracagini söylemisti. Bir kabugun içinde diyet mesrubat içindeki 'aspartam' maddesiyle zehirleniyordu ve yavas yavas ölüyordu. 22 Mart Florida'ya giderken tek bir hap almisti - bu da zehirlenmeye karsi olan hapti, iyilesme yolundaydi, ve yürüyebiliyordu!!! Tekerlekli iskemle olmaksizin!!! Bu makale hayatini kurtarmisti.

  Hayat kurtaran makale:
  Etikette "SEKERSIZ" yaziyorsa ASLA KULLANMAYI DÜSÜNMEYIN BILE!! NutraSweet', 'equal' ve 'Spoonful' markalari ile pazarlanan "ASPARTAM" hakkinda DÜNYA ÇEVRE KONFERANSINDA birkaç gün konusma yaptim. EPA'ya yönelik bir yazida 2001 yilinda Birlesik Amerika'da multiple sclerosis ve sistemik lupus salgini oldugu, hangi zehirin bunun yaygin hale gelmesine neden oldugunun anlasilamadigi belirtilmisti. Ben ayaga kalktim ve tam bu konuda bilgi vermek istedigimi söyledim.

  Aspartam'in neden bu kadar tehlikeli oldugunu açiklayayim: Bu suni tatlandiricinin isisi 86ºF (30ºC. 1 Fahrenheit 1.8 Santigrad derece. 32ºF = 0ºC). seviyesine ulasinca, içindeki metil alkol, formaldehite, sonra da formik aside dönüsüyor, bu da metabolik asidosise yol açiyor. Metanol zehirlemesi diger kosullari açisindan multiple sklerosise benziyor. Doktorlar insanlara yanlislikla multiple sklerosis teshisi koyuyor. MS ölüme yol açmazken metanol zehirlemesi öldürücü oluyor! (Siselerde, kutularda "Soguk içiniz" yazilidir. Devami söyle olmali idi: "Soguk icmezseniz zehirlenirsiniz." Sinan) Sistemik lupus da neredeyse en az multiple sklerosis kadar yaygin hale geldi, özellikle Diet Coke (Coke, Coca Cola'n?n tescil edilmi? ikinci adidir) ve Diet Pepsi içenler arasinda! Kurban genellikle suçlunun aspartam oldugunu bilmiyor. Kullanmaya devam ediyor, lupus da artik yasami tehdit edecek düzeye ulasiyor. Diyet içecekleri biraktiktan sonra sistemik lupus hastalarinin asistematik hale geldiklerini gördük. Multiple sklerosis teshisi konan hastalarda (aslinda bunlar metanol zehirlenmesi hastalari idi) semptomlari çogu kayboldu. Görüs yeteneginin geri kazanildigi ve isitme duyusunun önemli ölçüde iyilestigini gördük. Bu tinnitus vakalarinda da geçerli idi. Bir konusmamda "Aspartam kullaniyorsaniz (NutraSweet, Equal, Spoonful vs.) ve fibromalji, spazmlar, ani agrilar, bacaklarinizda uyusma, kramp, vertigo, bulanti, bas agrilari, tinnitus, eklem agrisi, depresyon, endise ataklari, bozulan konusma, bulanik görüs veya hafiza kaybi semptomlarindan sikayetciyseniz muhtemelen aspartam hastasinizdir. Konusma sirasinda ayaga kalkan kisiler "Bu semptomlardan bazilari bende de var. Bundan kurtulmak mümkün mü?" diye sordular. Evet! Diyet mesrubat içmezseniz ve gida etiketlerinde yazili aspartam kelimesine dikkat ederseniz, evet!

  Çok ciddi bir sorunla karsi karsiyayiz. Bir yabanci Bay Espisto'ya (konusmacilarimdan biri) ve bana geldi ve "Neden bu kadar çok insanin MS derdi oldugunu bana söyleyebilir misiniz?" dedi. Bir hastaneye yaptigimiz ziyaret esnasinda bir hemsire agir Diet Coke bagimlisi olan alti arkadasinin tümünde MS sorunu oldugunu söylemisti. Bu tesadüfün ötesinde bir durumdu! Diyet kola ve içecekler

  DİYET KOLA BIR DİYET ÜRÜNÜ DEGILDIR!
  Kongre Raporuna göre karbonhidrat birikimine neden oluyor ve sizi sismanlatiyor.

  Formaldehit yag hücrelerinde depolaniyor, özellikle kalça ve basenlerde birikiyor. Dr Roberts, bir kez bu ürünleri birakinca ekstra spor vs yapmaksizin deneme süresi içinde
  19 kilo kaybeden hastasi oldugunu belirtiyor.

  Aspartam özellikle seker hastalari için tehlikeli. Hastalarinda retinopati oldugunu düsünen hekimlerle konustuk, aslinda hastalarindaki semptomlarin nedeni aspartamdi. Aspartam kan sekerinin kontrolden çikmasina yol açiyor. Bu nedenle seker hastasi proteinde bulunan diger amino asitler olmadan aspartik asit ve fenilalanin maddelerinin nörotoksik hale gelmesi nedeniyle hafiza kaybindan sikayet ediyor. Aspartik asit ve fenilalanin kan beyin bariyerini asiyor ve beyin nötronlarini harap ediyor, seker hastalarinda (seker hastasi olmayan hastalarda da) çesitli tipte beyin hasari, nöbet hali, depresyon, manik depresyon, panik ataklar, öfke ve siddete neden oluyor (Körfez Savasinda savasan kadin ve erkeklerin tükettikleri binlerce Diet Coke ve Diet Pepsi içinde bulunan aspartam iyi bilinen Körfez Savasi Sendromunun nedeni olabilir)(Bu birinci Irak Sava??. Sinan).

  Dr. Roberts dogum arizalarina yani gebe kalma ve ilk gebelik döneminde tüketilmesi halinde zeka geriligine neden olabildigi konusunda uyariyor. Çocuklar özellikle nörolojik bozukluklar açisindan büyük risk tasiyorlar ve NutraSweet (yapay tatland?r?c?) kullanmamalari gerekiyor.

  NutraSweet'e bagli olarak çocuklarda görülen nöbet hali ve diger bozukluklara iliskin çesitli vaka bildirebilirim. Maalesef anneleri çocuklarindaki bozuklugun aspartama bagli oldugu konusunda ikna etmek her zaman kolay olmuyor. Ancak deneme-yanilma metodu ile diger anneleri çocuklarinin sagligini ellerinde tuttuklari konusunda uyarabiliyor. Seker metabolizmasina (ki seker hastalari için ideal) yardimci olan ve SUNI TATLANDIRICI OLMAYAN tatli bir bitki olan Stevia FDA tarafindan onaylanan bir diyet ürünüdür. MONSANTO'ya bagli olduklarindan FDA yillarca bu tatli gidayi göz ardi etti. Bu konuda mevcut literatür: EXCITOTOXINS: THE TASTE THAT KILLS (Öldüren Tad) - Dr Russell Blayblock (Health Press)
  1-800-643-2665 ve DEFENCE AGAINST ALZHEIMER'S DISEASE (Alzheimer Hastaligina Karsi Savunma - Dr H J Roberts.

  Dr. Roberts ayni zamanda bir diyabet uzmanidir. Bu iki hekim aspartamin öldürücü etkisini gösteren vakalarin yer aldigi bir çalismayi Internette yayinlayacaklar.

  American College of Physicians Konferansina göre "bu ölümcül zehrin neden oldugu nörolojik hastaliklar salginindan bahsediyoruz." Sorun bu: aspartamin
  100 farkli üründe bulunduguna dair Kongre tezleri mevcut. Ilk tezden sonra pes pese iki tez sunuldu, ana bir faydasi olmadi. Hiçbir sey yapilmadi. Ilaç ve kimyasal madde lobilerinin cepleri çok dolu. Bu madde halen bes binden fazla üründe bulunuyor ve HASTALAR TÜKENIYOR!!

  Aspartamin yaraticisi olan MONSANTO'nun bunun ne kadar öldürücü oldugunu bildiginden eminim. Birçok kurulusun yani sira Amerikan Diyabet Dernegi, Amerikan Diyetetik Dernegi, Amerikan Tip Fakültesi Konferansina fon sagliyorlar. Bu New York Times gazetesinde yayinlandi, ama bir faydasi olmadi. Bu dernekler herhangi bir katki maddesini tenkit edemiyorlar veya MONSANTO ile baglantilarini açiklayamiyorlar çünkü gida sanayiinden para aliyorlar ve ürünlerini desteklemek zorundalar.

  Senatör Howard Hetzenbaum tüm bebek, hamileler ve çocuklari 'aspartam'in tehlikeleri hakkinda uyaran bir yazi yazdi. Bu yazida toplumda mevcut sorunlar (nöbet hali, beyin kimyasinda meydana gelen degisiklikler, nörolojik ve davranis bozukluklari; semptomlar) hakkinda yapilan bagimsiz çalismalar da yer aliyordu. Bu yazi güçlü ilaç ve kimya lobileri tarafindan yok edildi, böylece herhangi bir süphe tasimayan insanlar hastalik ve ölüm karsisinda çaresiz kaldilar.

  Bilgi alabileceginiz web siteleri:


  http://www.nancymarkle.com
  http://www.ethicalinvesting.com/monsanto/markle.shtml
  http://www.apratametruth.com   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.40
  Toplam Oy: 64


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.