ÇANAKKALE GEÇİLMEZDİ!...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"İçinizde hayra çağıran,iyiliği emredip,kötülüğü men eden bir ümmet bulunsun.İşte onlar kurtluşa erenlerdir." Al-i imran 104

Günün Hadisi
"Çoğu sarhoşluk verenin azı da haramdır." Ebu Davud-Tirmizi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47200024
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ÇANAKKALE GEÇİLMEZDİ!...


  Gönderen:huseyin Tarih: 18/03/2007 06:24
  “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜNÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

  Mehmetçik cihad şuuru ve şehadet özlemi ve Allah’a olan imanı ile Çanakkale’de makûs talihimizi yendi, aynı zamanda batının teknolojik üstünlüğünü de boşa çıkartı.
  Bu savaş silahla iman gücünün çarpışması idi. Birinin en büyük kozu askeri gücü, diğerinin en büyük gücü ve sığınağı ise imanı idi.
  Çanakkale Savaşı’nın hilal ile haçın hesaplaşması olduğu göz ardı edilemez.
  Bugün derin bir nefis muhasebesi yapma vaktidir. Bilhassa gönüllü gençliğimizin Çanakkale muharebesini ve kazanılan zaferi ruh gergefimizden geçirerek dersler çıkarmasını diliyoruz
  İslâm dünyasında kan, göz yaşı, acı ve ızdırap var!


  Çanakkale Zaferi’nin 92’nci yıldönümü kutlanırken, İslâm dünyasının içinde bulunduğu acı tablo yürekler burkuyor. İşgal, kan, gözyaşı, yağmalamalar, işkenceler, değerlerin yok edilmesi ve yaşam tarzı dayatmaları karşısında ihtiyaç duyulan ruh, bundan 92 yıl önce, Bağdat’tan, Selanik’ten, Mekke’den, Filipinler’den, Bakü’den, Süleymaniye’den, Tunus’tan ve daha birçok İslâm diyarından gelen dedelerimizin sergiledikleri Çanakkale Ruhu’dur.

  Dün Çanakkale’yi geçmek isteyenler, sanki intikam alırcasına bugün Irak’ta, Çeçenistan’da, Filistin’de, Afganistan’da ve daha birçok İslâm diyarında, insanlık tarihine utanç damgası ile geçecek en olmadık cinayet, katliam, tecavüz ve yıkımlar sergileyip ümmete kan kusturuyorlar. Çanakkale’de sergilenen birliktelik ruhu ise, ümmetin önünde tek kurtuluş yolu olarak duruyor. Ümmet bu ruhun eksikliğini, şimdi her zamankinden daha çok hissediyor.

  Çanakkale ruhuna ihtiyaç var!
  Çanakkale Zaferi’nin satır aralarında, almak istersek, alabileceğimiz çok büyük dersler var. Çanakkale’de dostların, aynı imanı paylaşanların, aynı siperde, aynı safta omuz omuza savaşanların, gönül düzeylerine ulaşabilir miyiz?

  Çanakkale’de dedelerimizin düşmana açtıkları gönlü, kendilerine kurşun sıkanlara, her türlü acımasızlığı sergileyenlere gösterdikleri merhameti biz bugün en azından birbirimize gösterebilirsek kurtulabiliriz Allah’ın izniyle. Esirine baş tacı bir misafir muamelesi yapan bir gönül. Kendisi bayat ekmek yerken, esir düşman subaylarına taze ekmek veren bir gönül. Biz bugün, Filistin’de, Irak’ta, Afganistan’da, Afrika’da aç kalan, acı çeken kardeşlerimize karşı bu kadar ilgili miyiz? Dedelerimizin düşmanına karşı gösterdiği merhameti biz bugün Müslüman kardeşimize gösterebiliyor muyuz?

  Çanakkale Ruhu’nu terk edenler zillete düştüler!
  Çanakkale Ruhu’nu terk eden İslam ümmetinin bugün küfrün elinde bir oyuncak haline geldiğini görüyoruz, “Çanakkale’de hem Osmanlı sınırları içerisinde, hem de Osmanlı sınırlarının dışında yaşayan Müslümanlar gelip şehit oldular. O birlik ve kardeşlik ruhuyla bu zafer kazanıldı. Kürt’üyle, Türk’üyle, Çerkez’iyle, Arab’ıyla, Acemiyle bu zaferi kazandılar. Ancak şimdi ümmetin içersinde hem birlik ve kardeşlik ruhu kaybolmuş durumda, hem de İslam’dan uzaklaşılmış durumda. Bunun neticesinde ise, bugün İslam dünyası içinde bulunduğu zillet ve esarete düşmüştür. Çünkü Cenab-ı Hak, İslam’a hizmet eden bir kavim daha sonra ona ihanet edince o kavmi zillete düşürür. İslam’ı ve Çanakkale’de sergilenen o ortak ruhu terk edenlerin ne milliyeti, ne onurları ne de özgürlükleri kaldı. Bu ruhu kaybedenler küfrün elinde bir uşak oldular. Çanakkale’de savaşan ruhu anlamak lazım. Hangi ülkü uğruna savaşıldı Çanakkale’de? Dün Çanakkale’yi geçmek isteyenler bugün Irak’ta, Çeçenistan’da, Filistin’de, Afganistan’da ve daha bir çok İslam diyarında en olmadık acımasızlıkları sergileyip ümmete kan kusturuyorlar. Dün Çanakkale’yi geçmek isteyenler, bugün bizim içimizde, ruhumuzu, duyarlılığımızı, insaniliğimizi, ahlak ve maneviyatımızı öldürmek suretiyle bizi ele geçirmeye çalışıyorlar.

  İslamın kardeşlik ruhu yeniden kurulmalı!
  Çanakkale’de Afganistan’dan gelen, Saraybosna’dan gelen, Mekke’den gelen, Medine’den gelen, Tunus’tan gelen, Filipinlerden, Azerbaycan’dan, Kudüs’ten, Bağdat’tan gelen insanlar şehit yatıyor. Bu yerlerin Çanakkale’ye olan uzaklığını göz önüne aldığımızda, öyle bir ruh var ki, bu insanları bulunduğu bölgeden çekip, hiç bilmedikleri bir İslam diyarında can vermeye getiriyor. Osmanlı, en olgun şekliyle İslam birliğini sağlamış olduğu için bu hayranlık verici manzaralar yaşandı. İleriye dönük olarak, yeniden Osmanlı’nın sağladığı böylesi olgun bir İslam birlikteliği kurulabilirse, yine insanlar kalkıp hiç görmedikleri İslam diyarlarının korunması için şehit olmaya giderler, canları pahasına İslam’ın mukaddesatını korurlar ve bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu acı durum yaşanmaz.

  Ancak şu gerçeği tesbit edelim. Artık İslam ülkelerinde iki toplum yaşamaktadır. Birisi tarihî köküne bağlı, Müslüman kimliği ile yaşamayı tercih etmiş ana toplum. İkincisi, yüz yıldır emperyalist batının içimizdeki satılmış, paralı askerlerinin gayretli çalışmaları ile oluşmuş, tarihî kimliğini redetmiş, İslama sırtını dönmüş veya Müslümanlıktan çıkmayı tercih etmiş devşirme bir toplum. İkinci toplum, 80-100 yıldır iç ve dış düşmanlarımızın kültür emperyalizmi ve soğuk harp taktikleri ile bizim içimizden kopartarak devşirdiği insanların meydana getirdiği bir toplumdur. Medyası ile, üniversitesi ile, okulu ile, tüm zinde güçleri ile ve derin devleti ile, topraklarımıza millî değerlerimize göz dikmiş düşmanlarımızın 3-5 dolarına tamah etmiş vatan hainlerimizin ve din düşmanlarımızın gayretli çalışmaları bir yandan; bilgisiz, gayretsiz ve adam sendeci tavır içerisindeki müslümanların tavır ve davranışları diğer yandan her geçen gün İslam ülkelerindeki bu devşirme toplumu büyütmüş ve büyütmektedir.

  Devşirilen, dinsizleştirilen, adeta hayvanlaştırılan bu insanlar bizim çocuklarımız, bizim insanlarımız ey Müslümanlar! Bu gidaşat devam ederse korkarız, bir müddet sonra bu devşirme toplum ülkelerimizde ana toplum olacak ve Müslümanlar azınlıkta kalacak. O zaman küfrün temsilcisi batının kızıl elması Çanakkale, Ebediyen Geçilmiş olacaktır. Bu sonucu istemiyorsak çalışmak, bilinçli, şuurlu çalışmak zorunda olduğumuzu artık anlamalıyız. Modern hayat diye bize dayatılan yaşam tarzının batının emperyalist bir kültür ürünü olduğunu ve bize ancak kan, gözyaşı, zillet ve esaret getirdiğini artık görmeliyiz ve kendi kültür değerlerimize dönüp, onlara sahip çıkmalıyız. Bügüne kadar batının bu kültür empeyalimine körü körüne uymaya çalıştığımızın pişmanlığını duymalı ve tövbekar olmalıyız. Bütün ümmeti kucaklayan bir kardeşlik iklimini oluşturmalıyız.

  Dünya hayatında, Allah herkese çalıştığının karşılığını vermeyi taahhüt etmiştir. Bu sebeple, Allah çalışmayana bir şey vermiyor. Çalışmada da esas, bilgili ve bilinçli olmaktır. Bilgili olmak zorundayız, bilmediğimizi öğrenmek mecburiyetindeyiz. Çünki, Rabbimiz, “Hiç bilenlerle, bilmeyenler bir olurmu?” buyuruyor. Peygamberimiz(s.a.v) de “bilgi müminin yitik malıdır, nerede ise onu gidip almalıdır” buyuruyor. İnanan ve mükellef olan bir müslüman, günlük hayatının her kademesinde yapacağı işin ve hareketin fıkıh bilgisini öğrenmekle ve uygulamakla mükellef değilmidir?.

  İşte, “Çanakkale Geçilmez” zaferinin 92.ci yıl dönümünde hissetiklerimiz, sizlerle paylaşmak istedik. Bütün şehidlerimize şükran duygularımızla, dualarımızı ve fatihalarımızı gönderiyoruz.

  GIDA RAPORU


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.89
  Toplam Oy: 37


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.