BURUK BİR BAYRAM SABAHINA UYANMAK...
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49735800
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BURUK BİR BAYRAM SABAHINA UYANMAK...


  Gönderen:huseyin Tarih: 28/07/2014 02:56
  kadir BURUK BİR BAYRAM SABAHINA UYANMAK...

  GİMDES Başkanı ve WHC Konsey Başkanı Dr Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER WHC üyelerine ve bütün dünyadaki Helal üzerinde çalışan kurumlara gönderdiği mesajında çeşitli eylemler yapılmasını istedi.


  Bayram öncesi bir televiyon kanalında iki misafir ile speker arasında Gazze, İsrail vahşeti ve ateş kes üzerinde konuşmalar devam ederken, spıker Bayram için 24 saatlik ateş kesi görüşmek üzere, Gazzedeki muhabire döndü ve aralarında şu konuşma cereyan etti. Bayramda 24 saat ateş kesyürürlüğe girdi. Nasıl? bayram günü Gazzeliler bayram alışverişine çıkabilecek mi? Muhabir biraz sitemli .Burada bayram mayram yok, bayram alışverişi de yok. Sizin bayramınız kutlu olsun. Zehir gibi cevap karşısında muhabir mosmor olmuştu. Evet kısaca bugün bayramımız dahi buruk. Hatta göz yaşlı bir bayramı geçiriyoruz. İnşaallah İslam ummetine bu acı bayramı Rabbim bir daha yaşatmasın.

  “SANIRIM BU HELAL ET!?”

  Bütün Batı bloku ile beraber Fransa'nın siyasi eliti arasında Müslüman karşıtı ve İsrail yanlısı duyguları içerisinde olanlardan Jacques Renaud, Fransa'da Montreuil-Juigne belediyesinin başkan yardımcısı, anti-Filistin ve İsrail yanlısı propagandasını yayınlamak için Twitter kullanmaktadır. Bir Twitter kullanıcısı " biraz insanlık " adına genç bir Filistinli çocuğun parçalanmış vücut görüntüsünü ekleyerek, bu adama twet attı. Renaud'nun tweeterine verdiği cevap insanın kanını donduracak cinsten.İsrailin Gazzeye saldırısına şahit olmadığını ifade ettikten sonra alaylı bir dille "Sanırım, bu helal et" dedi. Batının bu küstah ve insanlık dışı yaklaşımına karşı bizler, yaklaşık 6000 yaralanma ve binlerce insanın yer değiştirmesi de dahil olmak üzere 900'den fazla masum insanın ölümüne neden olan, Gazze'ye karşı İsrail tarafından yürütülen menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz.

  Büyük zulüm! Filistin halkına karşı İsrail tarafından yürütülen toplu cezalandırma doruk noktasına ulaşmıştır yukarıda belirtilen katliamı kınıyoruz.

  Biz Gazze'de ve Filistin'de, Suriye’de, İrakta, Miyanmar’da hayatını kaybeden kardeşlerimizin üzerine Allah'ın rahmetini diliyor ve yaralılara acil şifalar diliyoruz

  Gazze'de insanlığın büyük bir trajedisi yaşanıyor. Bütün dünya sanki sağır ve kör ona en ufak bir tepki göstermiyor. İsrail hükümeti silah önünde çocukları koyarak acımasızca masum ve günahsız insanlara saldırarak öldürüyor.

  Ramazan, İslam dünyasının kutsal ayı, insanlar gözyaşı, keder ve üzüntü ile bomba ortasında, sizler kendi iftarınızı yaşıyorsanız. Ne yazık ki, zulme karşı gözlerini kapatan herkes, bu şiddetten sorumludur.

  Bütün dünya, özellikle İslam dünyası, Müslüman kardeşlerimizi ve İslami değerlerini hedef alan İsrail hükümetinin eylemlerine karşı dayanışma içinde ortak bir tutum sergilemek zorundadır.

  Bu işgalci İsrail hükümetinin ilk saldırısı değildir ve bu uluslararası hukukun bir kez daha açık bir ihlalidir. İsrail'in daha agresif hale gelmesinin arkasındaki temel nedeni ABD, AB, Arap hükümetleri ve özellikle BM'nin açık desteğidir. Uluslararası toplum, insanlık ve savaş suçlusu olarak İsrail'in politikalarını görmezden geliyor.

  Uluslararası kamuoyu tarafından beklenen oldu gibi, uluslararası düzeni korumak için bir misyonu vardır, ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kısa sürede İsrail'e yaptırımlar uygulayacak ve İsrail'i kınayan bir karar vermesi gerekiyor. BM. İsrail hükümetine ilişkin kararlarının sayısı onlarca olmasına rağmen, İsrail hükümeti üzerinde herhangi bir yaptırımı olmaması son derece düşündürücüdür..

  Aynı utanç OIC, 57 üye ülke ile ikinci en büyük uluslararası organizasyon için de geçerli. OIC tek aksiyonu diğer kurumlara mektup göndermek ve siyasetten uzak kalmaya çalışmak olmuştur. Şimdiye kadar bu sözde İslami vücudun tek başarısı büyük toplantılar, gala yemekleri, fotoğraf çekmek olmuştur.

  Kardeşlerim, hepimiz ne olduğundan sorumludur. Masum insanlar vahşice her dakika öldürülüyor. Biz ayağa kalkmak ve Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmak için bir şeyler yapmamız gerekir. Bizim İsrail ve onların işbirlikçilerine gücümüzü göstermek için kullanılacak çok sayıda aracımz var. Yapabileceğimiz en azından İsrail ürünlerini boykot etmektir. Biz, Dünya Helal Konseyi altında Helal Sertifika Kuruluşları olarak, şu uygulamaları yürürlüğe koyabiliriz;

  • Tüm düzeylerde katliama karşı kamuoyunu oluşturmak için her türlü sorumluluğu almalıyız,
  • Herhangi bir İsrail şirketi veya Filistin'e İsrail'in saldırılarını desteklediği bilinen herhangi bir şirketin ürünlerinin Helal sertifikalandırmasını durdurmalıyız,
  • İsrailli tüm ürünlerin tüketimini boykot etmeliyiz (bu kola dahil çeşitli üst markalar, fast-food ve diğer ünlü markaları içerebilir)
  • Gazze'ye karşı yasadışı kuşatma ve işgali ortadan kaldırmak için uluslararası kamuoyunu başlatmalıyız,
  • Kudüs başkentli Filistin'in bağımsız bir devlet kurması için, kendi vatanlarında bir hapishane benzeri durum yaşayan kardeşlerimizin bu talebini desteklemeliyiz,
  • İsrail hükümetinin sadece katliamını kınamak değil Gazze'deki kardeşlerimize karşı katliamın durdurulması ve Gazze ablukasının kaldırılmasına kadar açıkça, bizim İsrailli şirketler ile ekonomik, kültürel ve sosyal her tür ilişkilerimizi durdurmalıyız
  • Uzak ülkelerinde kendileri güvende ve barış içinde yaşarken, kendi topraklarında öldürülen Filistininin ezilen insanları uğruna İsrail hükümetini protesto edecek Yahudi toplulukları ve diğer insanlar için her türlü destek verilmelidir.

  Bizim zaman kaybetmeyelim. Ramazan Bayramı sadece birkaç gün uzaklıktadır. Hepimiz bu zulümü unutmamak ve bütün Dünyanın barışı için bu vahşeti anlatmakla mükellefiz. Acı içinde olan Müslüman kardeşlerimin derdi ile dertlenmeliyiz.Resulullah(sav)'in Hadisinde anlatıldığı gibi gerçek bir Müslüman olmaya çalışacağız? "Müslüman Ümmeti tek vücut gibidir. Nasıl gözü ağrısa tüm vücut ağrır veya başı ağrısa tüm vücut acı içinde kalır.”

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 14


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.