Bursa Vizyon Akademi Merkezi’nden Helal Lokma Konferansı..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51413012
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Bursa Vizyon Akademi Merkezi’nden Helal Lokma Konferansı..


  Gönderen:huseyin Tarih: 16/06/2014 00:29
  bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi Bursa Vizyon Akademi Merkezi’nden Helal Lokma Konferansı..

  11 Haziran 2014 Çarşamba günü Bursa Nilüfer Koleji’nde Vizyon Akademi Merkezi ve GİMDES Bursa Gönüllülerinin organize ettiği Helal Lokma Konferansı’na GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Gıda Mühendisi ve Başdenetçi A. Hayreddin İşbilir katıldı. Saat 16:00 da başlayan konferansa; Gıda Mühendisliği, İlahiyat, Sosyoloji başta olmak üzere bir çok bölümden 300 kadar öğrenci katıldı. Ayrıca saat 19:00 da Bursa Fem Dershanesi’nde lise kız öğrencilerine özel bir seminer de tertip edildi.

  İşbilir, Helal Tüketimin ehemmiyetinden, yaşantımıza ve ibadetlerimize olan etkilerinden kısaca bahsettikten sonra Helal Sertifikanın nasıl verildiğini, sertifika verildikten sonra bu Helal’in nasıl güvence altına alındığı ve hangi yöntemlerle denetlendiğini ayrıntılarıyla anlattı. İşbilir, Helal Sertifika verilmesi sonrası firmalar eğer majör bir hata yaparsa; sertifikanın iptal edildiğini, 5 yıl aynı firmaya tekrar sertifikalama yapılmadığını, GİMDES basın yayın organlarında ve sosyal medyada 1 sene boyunca deklare edildiğini söyledi. Sabun, şampuan, ekmek, peynir, çikolata, bisküvi, kola, meyve suları, diş macunu, yufka, pizza, cips, köfte, döner vs. ürünlerde dinimizi ve sağlımızı tehdit eden tehlikeleri ayrıntılı bir şeklide anlattı. İşbilir, bu konferansı dinleyenlerin mesuliyetlerini hatırlatmak amacıyla şöyle bir misal verdi: nasıl ki, su yokken ve ibadet yapılması gerektiğinde zaruret olduğu için temiz bir toprak ile teyemmüm alınır ve bu abdest ile ibadetler yapılabilir. Fakat ne zaman su gelir veya su geldiği haberi duyulursa zaruret durumu kalktığı için teyemmüm bozulur ve artık su ile abdest alınması gerekir. Aynen bu misal gibi, zaruret dolayısıyla tükettiğimiz; peynir, yoğurt, tavuk, un, gibi ürünlerde ve hatta çikolata ve bisküvi gibi zaruri olmayan ürünlerde dahi artık Helal Sertifikalı olanlar çokça ve yaygınca mevcut. Artık su geldi teyemmüm bozuldu. Halen teyemmüm ile duruyorsak hata üzere olduğumuzu unutmayalım dedi İşbilir.

  bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi bursa-vizyon-akademi-merkezinden-helal-lokma-konferansi


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 2


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.