Günümüzde Helal Ve Tayyib Standart Kaliteyi Temsil Etmektedir!..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51125226
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Günümüzde Helal Ve Tayyib Standart Kaliteyi Temsil Etmektedir!..


  Gönderen:huseyin Tarih: 29/06/2014 02:33
  ilaclar Günümüzde Helal Ve Tayyib Standart Kaliteyi Temsil Etmektedir!..
  Hayat İman ve Cihattır
  “Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü yasaklayan bir topluluk
  bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Al-i İmran,104) …


  Bugün insanlık ‘Yaradılış Sırrı’nı yeniden aramaya koyulmuştur.Bu sırrı arayışta İslam ümmeti yüzyıldır unuttuğu ve imani bir meselesi olan "Helal ve Tayyib Yaşam Sistemi"ni ve onun olmazsa olmazı olan “Helal ve Tayyib Lokma”yı bulma mücadelesini gerçekleştirmeye niyet etmiş gözükmektedir.

  Dünyada üretimi etkileyen gruplara baktığımızda bize dayatılan kalite ve standartların yetersizliğini ve yanlışlarını daha iyi anlamış olacağız.

  “Gıda ve Tarımda: FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü), Sağlıkta:WHO (Dünya Sağlık örgütü), Siyasette:UN (Birleşmiş Milletler), Güvenlikte:NATO (Kuzey Atlantik Paktı), Ticarette:WTO (Dünya Ticaret Örgütü) , Ekonomide: IMF (Uluslar arası Para fonu), Yargıda: ICC (Uluslar arası Ceza Mahkemesi ), Çevre de UNEP (Dünya Çevre Programı) vs. gibi.

  Bu kurumların belirlediği kriterler ve standartlarla insanlar hayatlarının büyük bir kısmını idame ettirir duruma getirilmiştir. Yarın bu kurum ve standartlar daha da artarak bütün dünya insanlarının, yiyeceklerini, zevklerini, hayat biçimlerini ve şartlarını belirlemeye devam edeceklerdir. Bu küreselleşme, fırsatların yanında insanların kültürel ve inanç sistemlerinin ihtiyaç sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

  İki milyarlık İslam alemi de artık uyanıyor! Sahip olduğu hayat nizamının nimetlerini bütün insanlık alemine sunmaya hazırlanıyor. Bu nimetlerin genel adı ‘HELAL VE TAYYİB YAŞAM SİSTEMİ’dir ve bu sistemin en başında ise ‘HELAL VE TAYYİB GIDA’ yer almaktadır. Bu sebeple kendilerini Yeni Dünya Düzenini kurmakla görevlendirmiş olan nesiller bütün insanlığı öncelikle ‘HELAL VE TAYYİB GIDA SİSTEMİ’ne kavuşturmak zorundadırlar.

  Bunun için bütün üretim kaynaklarını, bütün üretim proses ve teknolojilerini yeniden dizayn etmekle mükellef olmalıdırlar. Tohumdan embiryona, çiftlikten sofraya kadar devam edecek sürecin her adımının helal damgası ile kontrolden geçmesi kaçınılmazdır.

  Artık beyaz adamın kontrolünde makine çarklarının içinden çıkartılıp yaldızlı ambalajlarda ve aldatıcı reklamlarla önümüze getirilen ürünleri öncelikle güvenilir, bağımsız ve ehliyet sahibi insanlarımıza kontrol ettirmeden tüketmeyecek bir bilince sahip İslam ümmeti olma yolunda ilerlemekteyiz.

  Bütün dünyaya ibretle bakıldığı zaman açıkça görülen hakikat odur ki; yeni milenyumda dünya gerçek ‘İnkilab-ı Kebir’e hazırlanıyor.Bu inkilab, inşaallah materyalizmin, emperyalizmin ve sömürünün değil, maneviyatçılığın, imanın, helal lokmanın inkilabı olacaktır.

  İslam ümmeti olarak yüz yıldır batı modernitesinin Müslümanları düşünmeden kurmuş olduğu tehlikeli üretim modelini ve bu üretimin en riskli konusu olan domuz, alkol, katkı maddeleri meselelerini toplum olarak maalesef henüz yeni anladık. Bu dönemde Müslüman tüketicilere bir rehber olmasını ümit ettiğimiz GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikalandırma hizmetimiz ile bugünkü İslam ümmetine yakışmayan haram ve sağlıksız gıda üretim biçimleri ile içiçe geçmiş gıda sistemimizi sorgulayarak Helal ve Tayyib Güvence sistemi ile çözüm sunmaya çalışıyoruz.

  Helal ve Tayyib standart ile helal ve tayyib(sağlıklı,kaliteli,hijyenik) bir üretim sisteminin oluşturulmaya çalışılmasında en problemli sorunlarla ilgili olarak bugün bulunduğumuz kötü durumdan kurtuluşumuzun ancak ’’Helal ve Tayyib’’bir üretim modeli ile olabileceğini görmekteyiz.

  Allah (c.c) hakkı hak bilip, doğru yolda yürümeyi, batılı batıl bilip, ondan kaçınmayı nasip buyursun.

  ilaclar


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.