BOYKOT LİSTESİ EZBERLEMEKTEN KOLAYDIR SERTİFİKA GÖZETMEK!..
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51339544
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BOYKOT LİSTESİ EZBERLEMEKTEN KOLAYDIR SERTİFİKA GÖZETMEK!..


  Gönderen:huseyin Tarih: 04/10/2018 00:02
  konferans HELAL SERTİFİKASINI GÖZETMEK, BOYKOT LİSTESİ EZBERLEMEKTEN KOLAYDIR!..

  Zeynep Anıl DİNLER
  GİMDES Gönüllü Gençlik


  Ahir zaman Müslümanları olarak boykot herdaim ajandamızda. Bir duruş olarak, bir dava olarak, Allah’ın rızasını arayarak boykot ediyoruz bazı markaları ve bazı ürünleri. Satın almıyoruz, kardeşlerimizi bombalayan askerlere maddi destek sağlayan firmaların ürünlerini mesela. Yüzüne bile bakmıyoruz, reklamlarıyla bizdenmiş gibi görünmeye çalışan, içine alkol eklenmiş meşrubatların. Türk markası bile olsa çalışanlarına namaz izni vermeyen halıcıyı da, namaz molası veremem diyen otobüsü de zengin etmiyoruz. Kâfirlerden ve inançlarımıza saygı göstermeyenlerden taraf olursak bunun hesabını nasıl vereceğiz? Bu yüzden, hak edenleri boykot ederek, sebepler dairesinde üzerimize düşeni yapıyoruz.

  Ne yazık ki, ülkemizde, boykot çağrılarımızı haklı bulanlar çoğunlukta olmasına rağmen, hassasiyet göstererek katılanlar fazla olmuyor. Eğer yekvücut bir boykotta bulunabilseydik, şu meşhur büyük firmaların Türkiye pazarından çıkmasını bekleyebilirdik değil mi? Reklamları her daim her yerde döndüğüne, gün be gün daha çok karşımıza çıktıklarına göre, en azından yeterince boykot edilmediğini söyleyebiliriz.

  Yine de hak yemeyelim, dönemsel olarak, Kudüs veya Gazze krizleriyle boykot ivmesinin yükseldiği de aşikar. Yalnız bana kalırsa ülkede böyle zamanlarda yükselen boykot seslerine bir düzeltme gelmesi gerekiyor. “Yahudi kazanmasın Türkiye kazansın” boykotu belki biraz anlamlı ama, bir Müslüman için, yetersiz bir boykottur. Doğrusu olarak “Siyonizm ve şüphelilere Hayır, helal ve tayyib olana Evet” gibi bir tanım önerimdir. Zira Müslümansak derdimiz bu olmalıdır.

  Aslına bakarsanız boykot sadece kriz zamanlarında heyecana gelip siyonistlerin mallarını almamak değil, her daim alışveriş listemizden çıkartmak ve dahi Türk malı bile olsalar, şüpheli olan ürünleri almayarak, hatta bir adım daha öteye gidelim, helal sertifikası olmayan ürünleri almayarak boykot etmek, müslüman kimliğin bir göstergesidir. Dünyanın birçok yerinde dini için canını veren müslümanlar varken, bizim satın aldığımız bir üründen dahi vazgeçmeyişimiz acıklıdır. Zira boykot aynı zamanda safını belli etmektir.

  Boykotta kararlı ve azimli olmak gerekir. Bunun içinde en önemli adım olarak, marketinizi terkedip, yönünüzü Dünya Helal Marketlerine çevirirseniz güncel boykot listesi aramanıza ihtiyaç kalmayacaktır. İhtiyacınız olan ürünleri, GİMDES helal sertifikası olan markalardan karşılamayı alışkanlık haline getirmek hem helal ve tayyib olanı seçmekte, hem de boykota uymakta kolaylık sağlayacaktır.

  Çünkü boykot listesi ezberlemekten kolaydır sertifika gözetmek.

  Velhamdulillahi Rabbil alemin.

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızın ürünlerini görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ


  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.