BALKAN SÜT FİRMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61705703
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BALKAN SÜT FİRMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA


  Gönderen:huseyin Tarih: 25/03/2018 11:57
  konferans BALKAN SÜT FİRMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

  Firma 6 senedir GİMDES’ten sertifikalı olarak üretimlerini yapmaktadır. En son yenileme talebi ile ilgili denetim çalışmaları müsbet neticelendiği için 3 Şubat 2018 tarihinde Sertifikası yenilenmiştir. Tarım Bakanlığının tebliği bilgisine ulaştığımız zaman tedbiren derhal ilgili sitelerimizde Sertifikanın askıya alındığı bildirilmiş ve hemen denetçi elemanlarımız habersiz denetim için Fabrikaya gönderilmiştir. Diğer yandan da Firma yetkilileri ile irtibat kurularak bilgi taleb edilmiştir. Firma kamu oyuna derhal bir açıklama yaparak büyük bir yanlışın yapıldığını bildirmiştir. Aynı zamanda GİMDES denetçimizin raporu da bu yanlışlığı teyid ediyordu.

  “Bugün mevcut denetim programıma ilave olarak Başkanımız'ın görevlendirmesi üzere Balkan süt’e malum mesele dolayısıyla ara denetim yaptım. Anladığımız kadariyla meselenin izahi şöyledir: 2017 Şubat ayında Burdur il Kontrol Laboratuvarı bir şarküteriden aldigi Balkan süt e ait bir ambalajin içindeki süzme yoğurdu analize sokmuş ve bitkisel yağ tesbit etmiş. Fakat İl Tarım Müdürlüğü Balkan süt’e bu analiz sonucunu rapor ettiğinde Balkan süt: böyle bir parti numarasının kendilerine ait olmadığını mevcut izlenebilirlik kayıtlarından kendilerine sunmuslar ve farklı bir uretici firmanin Balkan süt’e ait olan paketler içerisine tağşişli ürünlerini koyduklarını ve sattıklarını tesbit edip itiraz etmişlerdir. Bu mesele 1 yıllık mesele olup Bakanlık bunu yeni yayınlamıştır. Balkan süt halen devam etmekte olan mahkemeyi takip etmekte ve Ankara ile konuyu çözmeye çalışmaktadır. Bütün bu izlenebilirlik kayıtları ve İl Tarım tarafından tebliğ edilen analiz sonuçlarının bir örneğini aldim. Yine heyetimiz gerekli görür diye süzme yoğurt ve farkli ürünlerinden de numune aldim. Pazartesi günü toplantımızda detaylı olarak bilgilendirme yapacağım. Bilgilerinize.”

  Görüldüğü gibi olay kamu oyuna düşer düşmez GİMDES kamu oyuna, alel acele yangına körükle gitmek yerine, gereken acil eylemleri anında devreye sokarak teenni yolunu tercih etmiştir. Olay patlar patlamaz gönüllü kardeşlerimizden yoğun soru ve bilgi talebi ile karşı karşıya kalmamıza ragmen, sorumlu bir kurum anlayışı ile hemen cevap vermedik. Gerçek, bizi ve bize inananları haklı çıkardı. Ulaştığımız sonucu bu yazımızla açıklıyoruz.Mahkeme sonuçlarına kadar da olayın takipçisi olacağımız bilinmelidir.   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4.71
  Toplam Oy: 7


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.