HER ŞERRİN ARKASINDA YERALAN ÜLKE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ(BAE)
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kitap ehlinden bir grup sizi saptırmak istediler, halbûki sırf kendilerini saptırıyorlar da farkına varmıyorlar." Ali İmran 69

Günün Hadisi
"(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sakilik yapana, (imalathaneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene." Hz.Enes(r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47866812
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HER ŞERRİN ARKASINDA YERALAN ÜLKE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ(BAE)


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/07/2017 02:07
  kapak HER ŞERRİN ARKASINDA YERALAN ÜLKE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ (BAE)

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Körfez ülkelerinde yaşanan tüm krizlerin temelinde, maddi manevi İslam düşmanlarıyla birlikte olan Birleşik Arap Emirlikleridir.

  En son Katar tecriti ile tekrar dünya Müslümanlarının dikkatlerine gelen Birleşik Arap Emirlikleri, Müslümanlara faydalı olan her ne varsa muhalif olarak görülmektedir.

  İsrail ile Müslümanlara karşı zülümde işbirliği, Gezi olayları ve 15 Temmuz hain FETÖ darbesine maddi desteği ve en son Katar krizi, sadece ülkemiz açısından değerlendirilebilecek örneklerden bazılarıdır.

  Biz yıllardır meşgul olduğumuz Helal Sertifikalama çalışmalarımız sebebi ile yıllar önce bu devletin hainliklerini yakından izliyoruz.Helal Sertifkalamayı birçok ülkelerdeki Müslümanlar olarak korumamız gereken en önemli ve en son kalelerinizden biri olarak görmekteyiz. Ancak bu kaleye de Gayri Müslimlerin girmesini isteyen, teşvik eden ve uygulayan bir zihniyet ve kurum var. Arkasında kim mi var dersiniz? Maalesef Birleşik Arap Emirlikleri.

  Çeşitli platformlarda, Helal Sertifikalama alanında da Gayri Müslimlerin sertifikalama çalışması yapabileceğini, pek çok defa dile getirmişlerdir. Bu durumun nedenini kendilerine sorduğumuzda, efendilerimiz öyle uygun görmüşler, bizim yapacak hiç birşeyimiz yok diye cevap vermektedirler.

  Aynı şekilde akreditasyon adı altında Helal Sertifikalama alanında İslam Ümmetini bölme görevi, anlaşılan ağababaları tarafından yine kendilerine yüklenmektedir. ESMA kurumunun Birleşik Arap Emirliklerine ürün gönderecek firmaların sertifikalandırılmasında, sertifikalama kurumlarına verilecek akreditasyon için 40-50 bin euroyu bulan talepleri olmaktadır. Bu meblağı, GİMDES gibi bağımsız, devlet desteği olmayan ve kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu olarak faaliyette bulunan samimi sertifikalama kurumlarının karşılaması mümkün değildir. Bu durum bu şekliyle, kendilerine bildirilmiş olmasına rağmen bir sonuç alınamamıştır.

  İşin daha da vahim tarafı, Helal sertifikalama kurumlarının akreditasyon faaliyetlerinin denetim ziyaretleri için gönderilen ekipte maalesef gayri Müslim denetçileri “profesyonel ve tecrübeli !” olmalarını gerekçe göstererek gönderdikleri Avrupa’daki sertifikalama kurumu partnerlerimizden üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

  İslam karşıtı eylemlerde düşmandan daha aktif bir şekilde çalışan böyle bir zihniyetten farklı uygulama beklemek zaten abesle iştigal etmektir.

  GİMDES, Helal sertifkalama alanında tefrika çıkarmayı amaçlayan bu tür tüm uygulamalarla mücadele edeceğini bir kez daha tüm dünyaya ilan etmektedir.

  Allah yar ve yardımcımız olsun.

  kapak


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 10


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.