AVRUPA HELAL SERTİFİKA KURUMLARI BİRLİK OLMAYA KARAR VERDİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  59207990
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  AVRUPA HELAL SERTİFİKA KURUMLARI BİRLİK OLMAYA KARAR VERDİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 25/09/2009 04:51
  almanya ‘TEK SES TEK YÜREK-SINGLE VOICE FULL UNITY’
  AVRUPA HELAL SERTİFİKA KURUMLARI BİRLİK OLMAYA KARAR VERDİ

  Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Avusturya, Danimarka, İspanya, Bosna Hersek ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Helal Sertifika Kurumları aralarında işbirliğini pekiştirecek bir birliğin ilk adımlarını attılar.


  Ev sahipliğini Halal Control e.K.’nin yaptığı toplantı bir günlük çalışma programını, tarihi bir karara imza atarak tamamladı. 24 Şubat 2010’da Belçikada tekrar toplanarak Birliğin adı ve hazırlanacak tüzüğü onaylanarak ‘European Association of Halal Certifiers’ yürürlüğe girmiş olacak.

  GİMDES adına bu toplantıya katılan Dr.H.K.BÜYÜKÖZER: ‘Bu önemli gelişmenin arka planında GİMDES’in 25-26 Nisan 2009’da gerçekleştirdiği Uluslararası konferansın ana temasını görmek bizi mutlu kılmıştır. Konferansımızı yakından takip edenler hatırlayacaklar konferansın ana teması ‘TEK SES TEK YÜREK-SINGLE VOICE FULL UNITY’ idi ve bütün dünya Müslümanlarını birliğe, bir olmaya, tek bir Helal Standardında buluşmaya çağırmıştık. Bu çağrımızın bugün önemli bir semeresinin mutluluğunu yaşadık.’ Açıklamasında bulundu.

  Katılımcılar, başta ev sahibi Değerli Kardeşimiz Halal Control General Manager. Dipl.Ing. Mahmoud M.TATARI olmak üzere, aynı kurumdan Gıda Mühendisi ve Teknik Denetçisi Dr.Ali FANOUS ve Avusturyadan İslam Alimi Prof. Mag. Amir M.A. ZAIDAN, Fransa’dan ARGML Helal Sertifika kurumu temsilcisi Azeddine BAHI, Bosna Hersek’ten Agency For Halal Quality Certification kurumu Direktörü Amir SAKIÇ, Hollanda’dan TQHCC kurumu Başkanı Mr. A.B.Ali SALAH, İspanya’dan HALAL Institu Direktörü Hanif Escudero URIBE, Almanya’dan IZH kurumu başkanı Dr.M.Djavad MOHAGHEGHI, İngiltereden Halal Food Authority Başkanı Masood KHAWAJA, yine Hollada’dan HFFIA kurumundan 5 kişilik heyet, Danimarka’dan ICCC yetkilisi, Belçikadan IFCE adına Naeem KHAN ve GİMDES’den Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER den oluşmuştu.

  Her gurup birer konuşma yaptı. GİMDES başkanı da ‘Dünyada ve Türkiyede Helal Sertifika Arayışları’ konulu bir tebliğ sundu.

  Bu toplantıya davet edilen kurumların ortak özelliği Malezya ve Endonezya Helal Sertifika Kurumlarından Akreditasyon almış ve uluslararası Helal Sertifika veren kurumlar olmaları ve bundan da önemli Helal Sertifika verme işini kutsal bir görev, Allah adına yapılan İlahi bir görev olarak kabul etmeleridir.

  GİMDES önümüzdeki ayda da önemli bir hizmete imza atmaya hazırlanıyor. Her yıl Almanya Köln şehrinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük Gıda Fuarlarından biri olan ANUGA fuarı bu yıl ilk defa Uluslararası bir platformda ‘HELAL GIDA KONFERANSI’na ev sahipliği yapacak. Fuarın sponsorlarından olan İTO Başkanı Muhterem Murat YALÇINTAŞ beyden Helal Gıda Konferansında GİMDES adına Dr. H.K. BÜYÜKÖZER’in de bir konuşma yapması teklifi yapıldı. Ayrıca Alman-Türk İş Adamları Derneği tarafından da aynı Fuar etkinlikleri içerisinde bir konferans talebi yapıldı. Farklı gün ve saatlerde olması halinde iki konferansa da katılacağı bilgisi verilmiştir.

  Kasım ayında ise geçen yıl Tayland’ın Başkenti Bangog’ta yapılan WHC’ün yıllık genel Kurulu bu yıl Çinde yapılacak. GİMDES üye sıfatı ile bu Genel Kurul Toplantısına katılma hazırlığını sürdürüyor. Bu toplantının da ‘TEK SES TEK YÜREK-SINGLE VOICE FULL UNITY’ sloganı çevresinde çok önemli gelişmelere vesile olacağı tahmin ediliyor. Bilindiği gibi, Bangog toplantısında alınan karar çerçevesinde, 2010 yılındaki WHC Genel Kurul Toplantısı Türkiye’de Kasım ayında yapılacaktır. GİMDES, İstanbul’un ‘KÜLTÜR BAŞKENTİ’ etkinliklerinin yoğun bir şekilde yaşanacağı bir yılda Uluslararası HELAL SERTİFİKASYON’ toplantısına yapacağı ev sahipliği için şimdiden çalışmalarına başlamıştır.

  almanya almanya
  almanya almanya
  almanya almanya
  almanya almanya


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 21


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.