HELAL YAŞAM REHBERİ 69. SAYISI ÇIKTI!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49722356
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELAL YAŞAM REHBERİ 69. SAYISI ÇIKTI!


  Gönderen:huseyin Tarih: 07/12/2019 03:12
  konferans HELAL YAŞAM REHBERİ 69. SAYISI ÇIKTI!

  BU DERGİYİ MUTLAKA OKUMALISINIZ

  Her Toplum Neslinden Sorumludur!


  Neslimizi ifsat etmeyi hedeflerinin başına yerleştiren din düşmanlarının, evlatlarımızı tuzağa düşürmek için her türlü entrikaya başvurduklarına her gün şahit olmaktayız. Batıdan devşirme mevcut eğitim sistemimizden yararlanarak çocuklarımızın Allah’a (c.c) kulluk ortamında hayat sürdürmemeleri için her türlü kötülük ortamını cazip gösterip, iştah kabarttıkları ve çocuklarımızı bütünüyle kuşatma altında tutmaya çalıştıkları herkesçe bilinen bir durumdur. Hiç kimse bunu görmemezlikten gelemez. Bizler de bu yüzden bu sayımızda eğitim sistemini, aileyi ve neslimizi nasıl koruyacağımızı ele aldık.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, ailemize ve çocuklarımıza karşı olan öncelikli mesuliyetlerimiz ve bunlardan dolayı hesaba çekileceğimizi unutmamamız gerektiği üzerinde durmuştur.

  Fatih KALENDER hocaefendi ise “Eşler Arası Haklar” konu başlıklı makalesinde eşlerin yerine getirmesi gereken asli ve fer’i vazifeler üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Ahmet MARANKİ hocamız da “Gıda Güvenliği ve Güvensizliği” başlıklı makalesinde ise emülgatörler ve kullanım alanları üzerinde durmuştur.

  Doğuma Hazırlık Eğitmeni Esra BOZKURT hanımefendinin kaleme aldığı “Mucizevi Eylem Doğum” başlığıyla Rabbimizin kendi ruhundan üflediği bir canın ve o can için seçilmiş bir rahimin etkileri üzerinde durmuştur.

  Kimya Müh. Timuçin GÜNESEN’in kaleme aldığı “Dünya Üzerinde İnanışa Göre Beslenme Çeşitleri” konu başlığıyla gıdanın sadece fizyolojik anlamlar taşımadığı aynı zamanda kültürü ve dini anlamlar da taşıdığı üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Mustafa NUTKU hocamız ise “Alkolsüz Gazlı İçecekler Helal midir?” konu başlığıyla ismi gibi bir içerik bilgisine sahip olup olmadığı üzerinde durmuştur.

  Yazar Sema MARAŞLI hanımefendinin ele aldığı “Din ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” başlıklı makalesinde Allah’ın Kur’an’da kadından ve erkekten nasıl bahsettiği ve nasıl bir sınır çizdiği üzerinde durmuştur.

  Mustafa MERAL hocaefendinin kaleme aldığı “İslamda Aile” başlıklı makalesinde huzur ve saadetin kaynağı ailenin Kur’an ve sünnet çerçevesinde nasıl olması gerektiği üzerinde durmuştur.

  Veteriner Arzu SARITAŞ hanımefendinin “Mutfağımıza Biraz Daha Zaman Ayıralım” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah(cc) hocalarımızda da siz okuyucu kardeşlerimizden de razı olsun.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.