ASTRAGALUS( KEVEN) SAĞLIK FAYDALARI OLAN ESKİ BİR KÖK BİTKİ
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51367229
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ASTRAGALUS( KEVEN) SAĞLIK FAYDALARI OLAN ESKİ BİR KÖK BİTKİ


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/07/2020 23:37
  bereketli-cuma bereketli-cuma ASTRAGALUS( KEVEN) SAĞLIK FAYDALARI OLAN ESKİ BİR KÖK BİTKİ

  Bu makale Astragalus(Keven)'in birçok potansiyel faydasını gözden geçirmektedir.

  Dr. Hüsyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirebilir
  Kalp Fonksiyonunu İyileştirebilir
  Kemoterapinin Yan Etkilerini Hafifletebilir
  Kan Şekeri Seviyelerinin Kontrolüne Yardımcı Olabilir
  Böbrek Fonksiyonunu İyileştirebilir
  Kronik yorgunluk sendromu giderebilir.
  Mevsimsel alerjileri önleyebilir.
  Grip ve Soğuk algınlığında faydalı sonuçlar alınmıştır.

  Astragalus(KEVEN) Nedir?


  Huang qí veya milkvetch olarak da bilinen Astragalus, geleneksel Çin tıbbında kullanımı ile bilinir. 2.000'den fazla astragalus türü olmasına rağmen, sadece iki tanesi gıda takviyelerinde kullanılır: Astragalus membranaceus ve Astragalus mongholicus . Halk arasında Keven, Geven olarak da bilinir. Spesifik olarak, bitkinin kökü sıvı özler, kapsüller, tozlar ve çaylar dahil olmak üzere birçok farklı takviye formunda yapılır.

  Kök, potansiyel faydalarından sorumlu olduğuna inanılan birçok aktif bitki bileşiği içerir. Örneğin, aktif bileşikleri bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir

  Astragalus üzerinde hala sınırlı araştırma var, ancak soğuk algınlığı, mevsimsel alerjiler, kalp rahatsızlıkları, böbrek hastalığı, kronik yorgunluk ve daha fazlasının tedavisinde faydaları var.

  Astragalus, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılan bitkisel bir takviyedir. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve iltihabı azalttığı iddia ediliyor. Ayrıca kalp rahatsızlıklarının, böbrek hastalığının ve daha fazlasının tedavisinde yardımcı olmak için kullanılır.

  Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirebilir

  Astragalus, bağışıklık sisteminizi artırabilecek faydalı bitki bileşikleri içerir.

  Bağışıklık sisteminizin birincil rolü, vücudunuzu, hastalığa neden olabilecek bakteriler, mikroplar ve virüsler de dahil olmak üzere zararlı istilacılara karşı korumaktır

  Bazı kanıtlar, astragalusun vücudunuzun hastalıklardan korunmaktan sorumlu bağışıklık sisteminizin hücreleri olan beyaz kan hücresi üretimini artırabildiğini göstermektedir

  Hayvan araştırmalarında, astragalus kökü enfeksiyonlu farelerde bakteri ve virüsleri öldürmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir.

  Araştırma sınırlı olsa da, insanlarda Astragalus, soğuk algınlığı da dahil olmak üzere bakteriyel ve viral enfeksiyonları önlemek ve bunlarla mücadele etmek için bağışıklık sisteminizi geliştirmeye yardımcı olabilir.

  Kalp Fonksiyonunu İyileştirebilir

  Astragalus, belirli kalp rahatsızlıkları olanlarda kalp fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Kan damarlarınızı genişlettiği ve kalbinizden pompalanan kan miktarını arttırdığı düşünülmektedir. Klinik bir çalışmada, kalp yetmezliği olan hastalara geleneksel tedavi ile birlikte astragalus verildi. Sadece standart tedavi görenlere kıyasla kalp fonksiyonlarında daha fazla iyileşme yaşadılar.

  Ek olarak, bazı çalışmalar astragalusun kalbin enflamatuar bir durumu olan miyokardit semptomlarını azaltabileceğini düşündürmektedir. Ancak bulgular karışıktır.

  Araştırma bulguları karışık olsa da, astragalus kalp yetmezliği olan hastalarda kalp fonksiyonunu iyileştirmeye ve miyokardit semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

  Kemoterapinin Yan Etkilerini Hafifletebilir

  Kemoterapinin birçok olumsuz yan etkisi vardır. Bazı çalışmalara göre, Astragalus bazılarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

  Örneğin, kemoterapi gören kişilerde yapılan bir klinik çalışmada, verilen astragalusun bulantıyı% 36, kusmayı% 50 ve ishalin% 59 azalttığı bulunmuştur.

  Benzer şekilde, diğer bazı çalışmalar, kolon kanseri için kemoterapi gören bireylerde bulantı ve kusma için bitkinin faydalarını göstermiştir.

  Kan Şekeri Seviyelerinin Kontrolüne Yardımcı Olabilir

  Astragalus kökündeki aktif bileşikler, tip 2 diyabetli bireylerde kan şekeri seviyelerinin düşmesine yardımcı olabilir. Aslında, Çin'de diyabet yönetimine yardımcı olmak için en sık reçete edilen bitki olarak tanımlanmıştır.

  Hayvan ve test tüpü çalışmalarında astragalus'un şeker metabolizmasını iyileştirdiği ve kan şekeri seviyelerini düşürdüğü gösterilmiştir. Bir hayvan çalışmasında, aynı zamanda kilo kaybına yol açmıştır Daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, şimdiye kadar insanlarda yapılan çalışmalar benzer etkilere işaret ediyor.

  Çalışmalar, astragalus takviyelerinin, tip 2 diyabetli kişilerde kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ancak, daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

  Böbrek Fonksiyonunu İyileştirebilir

  Astragalus, kan akışını ve idrardaki protein ölçüleri gibi böbrek fonksiyonlarının laboratuvar belirteçlerini iyileştirerek böbrek sağlığını destekleyebilir.

  Proteinüri, idrarda anormal miktarda proteinin bulunduğu bir durumdur, bu da böbreklerin hasar görebileceğini veya normal şekilde çalışamayacağının bir işaretidir.

  Astragalus'un böbrek hastalığı olan bireyleri içeren çeşitli çalışmalarda proteinüriyi iyileştirdiği gösterilmiştir.Ayrıca böbrek fonksiyonu azalmış kişilerde enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olabilir.

  Astragalus'un önerilen dozları için resmi bir fikir birliği yoktur. Dozajlar duruma bağlı olarak değişir.

  Kronik yorgunluk sendromu tedavisinde ve

  Mevsimsel alerjilerin tedavisinde faydalı sonuçlar alınabilir


  Astragalus kronik yorgunluk ve mevsimsel alerjilerin semptomlarını iyileştirebilir.

  Astragalus kökü birçok farklı formda bulunabilir. Takviyeler, kapsüller ve sıvı özler olarak mevcuttur. Kök ayrıca çaylar halinde demlenebilen bir toz haline getirilebilir

  GİMDES’ten Helal ve tayyib Sertifikası almış SAYGIN fimamız Keveni Kekik Balına karıştırarak içimini daha kolay ve daha faydalı hale getirmiş.HDM Şubelerinde kolayca ulaşabilirsiniz. Helali ve Sağlıklı ürünleri arayan kardeşlerimizi HALAL DUNYA MARKETLERİMİZ’e davet eriyoruz

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ.... GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

  Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

  ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET


  bereketli-cuma


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 6


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.