ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) İHTİVA EDEN GIDALAR ÖLÜM SAÇIYOR!
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  51374691
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) İHTİVA EDEN GIDALAR ÖLÜM SAÇIYOR!


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/08/2019 13:32
  konferans ASPARTAM (YAPAY TATLANDIRICI) İHTİVA EDEN GIDALAR RİSK TAŞIYOR!

  “ASPARTAM KİMYASAL SAVAŞIN BİR ÜRÜNÜDÜR”
  “ARKASINDA PENTAGON VARDIR”
  “SPERMA KILLER YANİ SPERM ÖLDÜRÜCÜDÜR”

  Ticaret bezirganları, pancar şekeri mi, mısır glikozu mu kavgası uğruna bilimsel gerçekleri saptırma yarışmasını sürdürmeye devam ede dursunlar. Dünyada 5 bin üründe Aspartam,asesulfam gibi yapay tatlandırıcılar kullanılarak insanları zehirlemeye devam ediyorlar


  Hafiza kaybından, beyin tümörüne kadar kaygı verici semptomlara neden olan Yapay tatlandırıcılar, çok ucuz oldukları için, doğal tatlandırıcılar yerine, tatlandırıcı olarak kullanılmaktadırlar.

  En fazla kullanım alanı toz ve sıvı içecekler olmasına karşın ilaç sanayiinde, şekerleme ve pasta ürünlerinde aspartam, asesülfam ve sakkarinin kombinasyonu kullanilmaktadir. Bugün 5 bine yakın üründe kullanılmakta oldukları biliniyor. Şeker hastalarının kullanımı oldukça düşük olması ve kullanan insanların yaş seviyelerinin yüksek olmasına ragmen alzaymer riski oluşturduğu bildirilmektedir. Fakat içeceklerde kullanımı, özellikle aspartamın içinde bulunan fenil alalin isimli amino asitin çocuklarin zeka gelişimlerini olumsuz yönde etkilediği klinik deneylerle kanıtlanmıştır.

  FDA‘nin Aspartamlı ürünler için yaptığı açıklama ise söyle:

  “Dikkatle kontrol edilmiş klinik çalışmalar aspartamın allerjan olmadığını göstermektedir. Ancak, fenyl alalin’i vucutta yok edecek enzimi üretemeyen ve kalıtım yolu ile geçen genetik hastalik Phenylketanuria(PKU)’lu insanlar ve kanında yüksek seviyede fenyl alalin bulunan hamile kadinlar aspartam konusunda riske sahiptirler. Çünkü, onlar aspartamın bileşenlerinden biri olan amino asit fenyl alalin’i effektif olarak metabolize edemezler. Vücut sıvılarındaki bu amino asitin yüksek miktarları, Annede ve ceninde beyin tahribine sebep olabilir.Bu sebeple, FDA aspartam ihtiva eden bütün ürünlerin etiketlerinde fenyl alalin ihtiva ettiğinin açıkça yazılmasının gerektiğini hükme bağlamıştır”

  Etikette "SEKERSIZ" yaziyorsa ASLA KULLANMAYI DÜSÜNMEYIN BILE!!

  "ASPARTAM" 2000’li yıllarda Amerika’da gerçekleştirilen Dünya Çevre Konferansı’nda bilim adamları tarafından uzun tartışmalara vesile olmuştu. Aspartam'ın neden bu kadar tehlikeli olduğunu bilim adamları tarafından açiklanmıştı: Bu yapay tatlandırıcının ısısı 30ºC seviyesine ulaşınca, içindeki metil alkol, formaldehite, sonra da formik aside dönüşüyor, bu da metabolik asidosise yol açıyor. Metanol zehirlenmesi diğer koşulları açısından multiple sklerosise benziyor. MS ölüme yol açmazken metanol zehirlemesi öldürücü oluyor! Şişelerde, kutularda "Soğuk içiniz" yazılmasının sebebi de budur. Akıllarınca ölüm vakalarında mahkemeye düşerlerse ellerinde bu etiketle kendilerini kurtarıyorlar. Kurban genellikle suçlunun aspartam olduğunu ekseriya bilmiyor. Kullanmaya devam ediyor, "Aspartam kullanıyorsanız ve fibromalji, spazmlar, ani agrilar, bacaklarinizda uyusma, kramp, vertigo, bulanti, baş ağrıları, tinnitus, eklem ağrısı, depresyon, endise ataklari, bozulan konusma, bulanik görme veya hafiza kaybı semptomlarından şikayetciyseniz muhtemelen aspartam hastasısınızdır.

  DİYET KOLA BIR DİYET ÜRÜNÜ DEĞİLDİR! Aksine, karbonhidrat birikimine neden oluyor ve sizi şişmanlatıyor. Formaldehit yağ hücrelerinde depolanıyor, özellikle kalça ve basenlerde birikiyor. Aspartam kan sekerinin kontrolden çıkmasına yol açıyor. Bu nedenle şeker hastası proteinde bulunan diğer amino asitler olmadan aspartik asit ve fenilalanin maddelerinin nörotoksik hale gelmesi nedeniyle hafıza kaybından şikayet ediyor. Aspartik asit ve fenilalanin kan beyin bariyerini aşıyor ve beyin nötronlarını harap ediyor, şeker hastalarında (seker hastasi olmayan hastalarda da) çesitli tipte beyin hasari, nöbet hali, depresyon, manik depresyon, panik ataklar, öfke ve siddete neden oluyor

  Aspartam'a bağlı olarak çocuklarda görülen nöbet hali ve diğer bozukluklara ilişkin çeşitli vaka bildiririlmiştir. Maalesef anneleri çocuklarındaki bozukluğun aspartama bağlı olduğu konusunda ikna etmek her zaman kolay olmuyor. Aspartamın mucidi olan MONSANTO'nun bunun ne kadar öldürücü olduğunu bildiği ise muhakkak.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.