ALOE VERA VE HERBALIFE İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLAR
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  62656330
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ALOE VERA VE HERBALIFE İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLAR


  Gönderen:administrator Tarih: 11/12/2004 23:09

  - Aloe vera hakkında bana bilgi verebilirseniz memnun olurum.İcindeki şüpheli durum hakkında.Şimdiden çok teşekkür ederim.ALLAH RAZI OLSUN...

  Muhterem Kardeşimiz,
  www.gidaraporu.com  sitesinde istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder,sağlık ve esenlikler dileriz.
  GIDA RAPORU
  - mesajıma cevap yazdığınız için teşekkür ederim.Yalnız anlamadığım bir konuya vakıf olamadım.Aloe vera ile ilgili yazılan olumsuz bilgilerin kaynağını bana bildirirseniz memnun olurum.Hayırlı akşamlar.

   

  Muhterem Hikmet Bey Kardeşimiz,

  Sitemizde yayınladığımız yazıları, ya dikkatli okuyamamışsınız,ya da özellikle anlamamış gözükmeye çalışıyorsunuz.Biz aloe vera aleyhinde bulunmuyoruz. Abartılmış bir aloe vera etrafında oluşturulan saadet zincirlerini ve yabancı merkezlere kadar ulaşan bu saadet zincirlerinin zavallı müslümanları istismar ettiği gerçeğini gün yüzüne çıkarmaya çalışıyoruz. Edindiğimiz bilgilere göre, böyle bir saadet zincirinde halka 400 milyon liraya satılan bir setin %70'i bu zincir halkaları arasında paylaşılırken,%30'u merkeze ulaştırılıyor.Yani bu setin, maliyet artı normal kârı 120 milyon lira ediyor demektir.İkinci husus ise, bu kadar yakından ve ısrarla bu konu üzerinde durduğunuza göre yakınınızda bu seti oluşturan ürünler bulunmaktadır.Şimdi sizden ricamız, bu ürünlerin ambalajları üzerinde içindekiler başlığı altında yazılı katkı maddelerini tek tek okuyun,bu maddeleri tanıyıp tanımadığınızı, kökenleri hakkında bilginizin olup olmadığını kontrol edin ve sonra "Ey insanlar,yeryüzünde bulunan gıdaların helal ve temiz olanlarından yiyin, şeytanın peşine düşmeyin,zira şeytan sizin açık bir düşmanınızdır."  (Bakara 168) ayetini tefekkür edin, bir de bu %30 ların gittiği merkezleri araştırın kimdir bunlar,buralara giden paralar Felluce’de, Musul’da, Filistin’de, Afganistan’da, Çeçenistan’da şehit edilen, evsiz ,aşsız bırakılan,binlerce çoluk çocuk  demeden katledilen müslümanlara bomba olarak, mermi olarak, katil askerlere maaş olarak dönüyor mu?, dönmüyor mu?,  eğer bunlardan sonra  kalbiniz mutmain oluyorsa yolunuz açık olsun.Biz bu yolu denedik ve kalbimiz mutmain olmadı.Bunu da müslüman kardeşlerimizle paylaşmak istedik.Olay bundan ibarettir. Allah yar ve yardımcımız olsun. GIDA RAPORU

  - Anladığım kadar Herbalıfe ürünleri hakkında eleştiriniz var. Size sormak isterim. Kendiniz kullandınızmı? ve hakkında ciddi bilgileriniz varmi?. 3 senedir çektiğim acıları ben bilirim. Ne doktorlar bir yardıma koştu nede yetkililer. Beni tamamen acılarımla başbaşa bıraktılar. Aldığım tek cevap bu rahatsızlığınıza kesinlikle çare yok demeleri idi. Verdiğim cevap ise Yaratandan ümit kesilmez dedim ve Allah"ın izni ile 3 sene sonra HERBALİFE ile tanıştım. Elhamdülillah şimdi ayaktayım ve Bildiğim insanlara da tavsiye ediyorum. Sonuçlarını ise görüyorum. Yalnız bilmek istediğim şey tarafınızdan herbalife ürünleri suçlanmakta, İçerisinde haram var imajı gibi. Şayet var olduğunu biliyorsanız bilgilenmek isterim. Ama mutlaka bekliyorum.saygılarımla

  Ve şayet yazmış olduğunuz yazıların aslı olmaz ise ciddi boyutta tazminat davaları ile başbaşa kalabileceğinizi hatırlatmak isterim.

  Muhterem Kardeşimiz,

  Yazınızda belirttiğiniz gibi, biz herbalife'ın takdim ettiği şifalı bitkiye karşı bir çalışma yürütmüyoruz. Siz anlamak istemeseniz de,bizim anlatmak istediğimiz aloe vera gibi şifalı bitkiler üzerinde kazanç hırsı ile yapılmak istenen abartılı propagandalar ve etrafında oluşturulan saadet zincirleridir. İnternete girerseniz, bu konuda binlerce site ile karşılaşırsınız, bu konunun bir firmanın ya da bir grubun tekelinde olmadığını da görürsünüz. Meramlarımızdan bir diğeri ise bu şifalı bitkileri kullanarak meydana getirilen müstahzarların ihtiva ettiği katkı maddelerinin sağlığa ve dini inançlarımıza zarar verebilme durumlarıdır. Dikkat ederseniz pek çok ürünün ambalajında ortalama 8-10 adet katkı maddesi ismi yer almaktadır. Çoğu insanımızın bu maddelerin isimlerini bile telaffuz edemeyecek durumda oldukları gerçeği karşısında dikkatli olmayı tavsiye etmenin nasıl bir suç oluşturabileceğini düşünmenizi tavsiye ederiz.

  Bir diğer önemli faktör de bu ürünleri üreten firmaların gayri müslim olmaları ve çoğunun bu gün İslam ülkelerine acımasız savaş açmış, gece demeden, gündüz demeden, çocuk demeden, kadın demeden müslümanları öldürmeye devam eden ülkelerden olmaları da bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu konuda ikaz ve irşad hizmetine devam edeceğimizi bu vesile ile bir daha bilmenizi isteriz.

  Bu arada, bunca doktor ve yetkilinin çare bulamadığı hastalığınız hakkında da bizi bilgilendirirseniz, en azından ziyaretçilerimizi aydınlatmamız bakımından faydalı olabilir.Bir de bu mesajı hastalığına şifa bulmuş bir şahıs olarak mı, yoksa satış zincirinin bir halkası olarak mı çektiğinizi de bildirirseniz kafamızdaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz.
  GIDA RAPORU

  Selamün Aleyküm

  Herbalife için cevabım .  Acıları çeken benim. Kısaca çektiklerimi ben bilirim. Burası Türkiye’ye benzemez.Yani sosyal haklar olarak.  Bütün bunlara rağmen sosyal hayatın ne kadar var olduğunu  bana isbat etmiş oldular. Kısaca hakların varmış, miş. Bütün istediğimiz isbatı . Tamamen Mevlamın izni ve gayretimle, Elhamdülillah aradım ve buldum. Aynı zamanda kullanmaya da devam ediyorum. Kendimi  yeni doğmuş gibi hissediyorum. Anlatmaktan öte bunları yaşamak gerekir. Karamsarlık değil bize ümit gerekir. Hiçbir zaman umudumu yitirmemiştim mevlam bir sebep gönderdi. Fakat sizlerden ricam olur olmaz şeyler hakkında fırtına estirmeyin. İslamın ne olduğunu pekalâ tahsilini yaparak öğrendik ve de daha da ötesi  öğrenmeye de devam ediyorum. Bilirsiniz İlim bir deryadır. Onun için 14 veya 15 sene tahsil yeter mi bize, elbette hayır. Birbirimiz için dua edelim . İyi niyetimizi, gadaba gelerek kaybetmeyelim. Bak gör mevla ne eyler, ne eylerse hayr eyler. Güzel eyler.

  NOT: Mücadele ederek elde ettiğim 2 tam sonuç.1- Whiplash rahatsızlığım hakkındaki kesin sonucum.

  2- Her 3 ayda böbrek taşı için hastaneye yatan ben, Elhamdülillah rabbimin inayeti ile ona da bir netice bulmam, Yani böbrek taşını  paydos etmem. Bunların isbatı ise hastane raporlarımda yer almıştır. Aynı  zamanda  diğer  hasta olanlara da, hastane tarafından tavsiye olunmakta.  Elhasıl biz bir hiçiz ama önemlisi O’nun varlığını  yine O’nun kitabından (mevla'nın) onlara  isbatını gösterebilmek. Belki birgün karşılaşırız ve daha geniş sohbetlerimiz olur İnşaAllah. Baki selam.

  Muhterem Kardeşimiz,

  Hastalıklarınız için Rabbimizden şifa diliyoruz. Ancak mesajınıza da şu cevabı vermek istiyoruz.

  Biz olur olmaz şeyler hakkında fırtına kopartmıyoruz. Çünkü, Misyonumuz ve seviyemiz buna müsait değildir.

  Hele iyi niyetimizi gadaba gelerek kaybetmeyi aklımızın köşesinden dahi geçirmeyi düşünmeyiz.

  Biz sadece ;  günlük hayatımızda helal-haram çizgisine dikkat etmek zorunda olduğumuzu,şüpheli durumlardan kaçmak zorunda olduğumuzu, hastalıklarımızın şifasını helal yollarda aramak zorunda olduğumuzu , İslama ve Müslümanlara düşman şahıs, kurum ve toplumlara karşı uyanık olmak zorunda olduğumuzu, birbirimizi sevmek ve birbirimizi aldatmamak zorunda olduğumuzu dilimizin döndüğü kadar anlatmaya çalışıyoruz.

  Sağlık ve selamet dileklerimizle…

  GIDA RAPORU

  HERBALİFE HAKKINDA SİTENİZDEKİ YAZI HARİCİNDE BENİ HERBALİFE TAN SOĞUTACAK BİR YAZIYI BANA GÖNDERİRSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM. ÇÜNKÜ BEN BU İŞİ CİDDİ BİR ŞEKİLDE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM. HEM DE GENİŞ KAPSAMLI OLARAK. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  Muhterem Kardeşimiz,

  Herbalife hakkında verebileceğimiz bütün önemli bilgileri verdiğimizi kabul edin ve siz bize aşağıda soracağımız soruların cevabını bildirin:

  1.Bahsedilen saadet zincirinin merkezinin kim olduğunu biliyormusunuz, biliyorsanız, özellikleri ile bize bildirebilirmisiniz?

  2.Biz saydık bir tanesinin broşüründe tam 71 hastalığa iyi geldiğini iddia ediyordu. Eğer bu doğru ise mutlaka bu hastalıklara iyi geldiğine dair muteber klinik raporlarının olması lazım. Böyle bir klinik raporu var mı ve tevsik edebilirmisiniz?

  3.Bu kadar yaygın hastalıklara iyi geldiği doğru ise neden eczanelerde ve marketlerde yaygın olarak ve serbest ticaret ortamında satılmıyor da, böyle saadet zinciri içerisinde devridaim ediyor?

  4.Bu ürünler dışardan hazır halde gelmektedir. Hazırlanmalarında kullanılan birçok katkı maddelerinin İslama göre haram olma durumu söz konusu olmaktadır. Bilerek veya bilmeyerek bu maddeleri müslümanlara satmayı düşünmek en azından ahlakîmidir?

  Sağlık ve selamet dileklerimizle ....

  GIDA RAPORU

  merhaba
  sitenizi inceledim yapılan ilaçlarınız hastalığa % 80-90 cevap veriyorsa neden piyasada yaygın değilsiniz. İnsanlar neden acı çekerek ölüyorlar saygılarımla

  Muhterem ……… bey kardeşimiz,
  doğrusu, bu mesajınızdan meramınızı tam anlayamadık. Daha açıklayıcı mesajınızı bekleriz. Sitemizin ilaç ya da şifalı bitki pazarlayan bir site olmadığı ayan beyan belli . Ölümü durduracak bir ilacın varlığından da haberdar değiliz. Şifalı Bitkiler sayfamızdaki bilgiler ise asırlar boyu tecrübe edile edile imbiklenmiş faydalı bilgilerdir. Hastalarımıza şifa verecek yegâne makamın ise ALLAH olduğuna inancımız tamdır.
  Açıklayıcı mesajınızı bekler, sağlıklı günler dileriz.
  GIDA RAPORU   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 3.79
  Toplam Oy: 135


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.