''Alkol, antidepresan değil, bir depresandır. Bütün Kötülüklerin Anasıdır''
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  49751731
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  ''Alkol, antidepresan değil, bir depresandır. Bütün Kötülüklerin Anasıdır''


  Gönderen:huseyin Tarih: 01/04/2015 09:01
  kadir "Alkol, antidepresan değil, bir depresandır. Bütün Kötülüklerin Anasıdır"

  Son yapılan anketler ve ortaya çıkan polisiye verilerine göre gençliğin büyük bir sigara, alkol ve uyuşturucu batağında kıvrandığını göstermektedir. Madde Bağımlılığı konusunda en çok bağımlılık oluşturan maddelerden birinin nikotin olduğu yadsınamaz, erken yaşlarda sigara ve alkol kullanımına başlanması önlenebilirse daha zararlı maddelerin kullanımının da azaltılabileceğini veya ortadan kaldırılabileceğini düşünebiliriz.

  Gençlerin çoğunun arkadaşlarını model alarak madde kullanımına başladığını, ailelerinden ilgi görmeyen, yaptıkları gözlemlenmeyen ve anne babaları ayrı yaşayan çocuklarla akademik yönden başarısız, okul kurallarını reddeden çocukların da genellikle madde bağımlısı olduğu söylenebilir.

  ''Genç içkiyi eğlence için mi yoksa depresyonda olduğu için mi kullanıyor? Yapılan araştırmalar, genellikle depresyonda olan gençlerin daha çok içki bağımlılığı olduğunu ortaya koyuyor. Oysa alkol de bir depresandır. İlk başta rahatlama duygusu verse de daha sonra depresyonu arttırıcı bir etki gösterir''.

  Eğitmenler ve aile reisleri, madde kullanan gençlerin tüm sorularını doğru olarak yanıtlamalılar, tamamıyla dürüst olmalılar, ''Alkol ve tütün kullanıyorsalar bunu itiraf etmeliler ve üzerlerindeki olumsuz etkilerini onlara anlatmalılar. Ancak bunu ders verir gibi yapmamaları gerekir''

  Gençliğin her geçen gün daha yoğun bir bataklığa saplanmasının temelinde her şeyden önce manevi boşluğun olduğu gözardı edilmemelidir. Manevi ihtiyacın ana kaynağı olan dini eğitimin gerek ailede, gerek okulda usulüne uygun ve yeteri miktarda verilememesi gençliği bu kötü alışkanlıklarda mutluluk aramaya sevketmekte ve kötü niyetli insanların eline düşmektedirler.

  Gözgöre göre, gözlerinin önünde her geçen gün madde bağımlılığı batağına yuvarlanan gençlerin aileleri en büyük ızdırabı yaşamaktadırlar. Ateş düştüğü yeri yakar. O halde anne babalar bu ızdırabı yaşamak istemiyorlarsa vakit geç olmadan çocukları ile yakından ilgilenmeleri ve manevi eğitimlerine önem vermeleri gerektiğini artık idrak etmelidirler.

  Yeme içme, beslenme alışkanlıklarının da insan üzerinde hem bedensel yapısında, hem manevi hayatında çok önemli etkilere sahip olduğu gerçeğini idrak ederek Allah(CC) ün çeşitli ayetlerinde, peygamberimiz(s.a.s.)’in hadislerinde tarifi verilen helal ve tayyib beslenme sisteminde bir yaşam tarzını ailecek ikame etmeleri gerektiğine de karar verebilmelidirler.

  kadir


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 5


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.