BASIN AÇIKLAMASI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  50281633
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  BASIN AÇIKLAMASI


  Gönderen:huseyin Tarih: 08/03/2010 08:57
  konferans konferans BASIN AÇIKLAMASI

  Muhterem Basın Kurumlarımıza ve Kamuoyuna,

  24 Eylül 2009 da Almanyanın Russelsheim şehrinde başlattığımız Avrupa Helal Sertifikalama Kurumları Birliği çatı kuruluşu AHC-EUROPE teşekkül ettirilmiştir. Bu kuruluşun ana kurucularından biri olarak sevincimiz büyüktür.

  Bu sevincimizi kamu oyu ile paylaşmak üzere bu basın açıklamasını yayınlıyoruz. Ekte Kurucu Heyet başkanlığı olarak, bütün dünya kamu oyuna bildirilmek üzere hazırlanan mesajı bilgilerinize sunuyoruz.
  Saygılarımızla,

  AHC- Europe (Association of Halal Certifiers Europe) Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği

  AHC-Europe (Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği), İslami, bağımsız, kâr amacı olmayan bir sivil toplum kuruluşu olarak hayata geçiyor. AHC-Europe’nın amacı, üye kuruluşlar arasında işbirliği ve faaliyetleri kolaylaştırmak ve diğer kurum ve kuruluşlara helal hakkında yetkili mercii görevi yapmaktır.


  Brüksel, 09 Mart 2010 – Avrupa’daki helal belgelendirme kuruluşları bir araya gelerek AHC-Europe (Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği)ni kurmaya karar verdiler. Bu konudaki ilk adım 24 Eylül 2009 tarihinde Belçika, Bosna-Hersek, Almanya, İspanya, Hollanda, Türkiye ve İngiltere’den kuruluşların katılımı ile düzenlenen ön toplantıda atılmıştı.

  Merkezi Brüksel’de olması kararlaştırılan AHC-Europe’in kuruluş toplantısında aşağıdaki prensiplere uyulması kararlaştırıldı.

  P1. AHC-Europe (Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği) İslami, bağımsız, kâr amaçlı olmayan bir sivil toplum kuruluşudur. Amaçları, üyeler arasında işbirliğini kolaylaştırmak ve geliştirmek ve Avrupa’da Helal konusunda başvurulacak yetkili mercii konumunda bulunmaktır.

  P2. AHC-Europe (Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği) Helal ve Tayyip kavramlarının anlaşılmasına ve toplumda bu konuda bilincin artmasına yardımcı olacak ve Avrupa çapında Helal belgelendirmenin kalitesini yükseltmeyi hedefleyecektir.

  P3. AHC-Europe (Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği), Avrupa ve uluslararası camiada görev yapabilecek ve Helal ile ilgili eğitim, standartlaşma, akreditasyon ve diğer tüm konularda çalışacak uluslararası bir kurumun tesisini ve gelişmesini destekleyecektir.

  AHC-Europe (Avrupa Helal Sertifika Kuruluşları Birliği)’nın ilk başkanı Halal Control (Almanya) olarak seçilmiştir.

  Detayları aşağıdaki irtibat bilgilerinden edinebilirsiniz.

  Mrs. Yasmina Ben-Koubia,

  Halal Feed and Food Inspection Authority (HFFIA), The Netherlands.

  Tel: +31-70 - 364 91 91, Email: yasmina@halal.nl

  Press release

  AHC-EUROPE: THE EUROPEAN ASSOCIATION OF HALAL CERTIFIERS

  The European Association of Halal Certifiers (AHC-EUROPE) is an Islamic, independent, non-profit and non-governmental (NGO) institution with the aim to create cooperation and facilitate activities amongst its Member Organizations and to be the referential institution for Halal affairs in Europe to third parties.


  Brussels, 09 March 2010 – Ten European Halal certifying organisations have founded the European Association of Halal Certifiers: AHC-EUROPE. The first step was taken on 24 September 2009 with a first meeting of Halal Certifiers from Belgium, Bosnia, France, Germany, Spain, The Netherlands, Turkey, and the UK.

  AHC-EUROPE head quarter will be in Brussels. The following principles have been adopted by the AHC-EUROPE during the founding meeting:

  P1. The European Association of Halal Certifiers (AHC-EUROPE) is an Islamic, independent, non-profit and non-governmental (NGO) institution with the aim to create cooperation and facilitate activities amongst its Member Organizations and to be the referential institution for Halal affairs in Europe to third parties.

  P2. The European Association of Halal Certifiers (AHC-EUROPE) aims to cultivate understanding of Halal and Tayyib (allowed and wholesome), as well as quality in the area of Halal certification in Europe in assuring Halal products.

  P3. The European Association of Halal Certifiers (AHC-EUROPE) supports the establishment and development of an European and international Halal institution that will deal with Halal related issues including standardisation, education, training, accreditation and other matters.

  The first president elected of AHC-EUROPE is Halal Control, Germany.

  For further details contact Mrs. Yasmina Ben-Koubia,

  Halal Feed and Food Inspection Authority

  (HFFIA), The Netherlands.

  Tel: +31-70 - 364 91 91, Email: yasmina@halal.nl

  konferans konferans konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 40


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.