GİMDES Yönetim Kurulu ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63374581
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  GİMDES Yönetim Kurulu ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı


  Gönderen:huseyin Tarih: 12/05/2021 21:24
  konferans GİMDES Yönetim Kurulu ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Yönetim Kurulu Ortak Toplantısı

  GİMDES Yönetim Kurulu ve Dünya Helal Vakfı(DHV) Yönetim Kurulu Toplantısı Rabbimizin bir musibeti olan Korona virüs salgın sebebiyle 11.05.2021 tarihinde online yapıldı.


  Toplantıya GİMDES ve DHV Başkanı Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER giriş konuşmasında GİMDES ve DHV ‘nin çalışmalarından bahsetti. Ayrıca şu başlıklara da değinildi; Dünyada helal yaşam, Türkiye’de GİMDES in çalışmaları ve GİMDES kurullarından ve bu kurulların yurtiçinde-yurt dışında karşılıklı ilişkileri olan WHC, TGTV, İDSB, TOÇBİR-SEN ,ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASI ve sayıları 23‘ ü bulan sertifikalandırma yapan kurumlardan, GİMDES’in yayınlanmış standartlarından ve projelerinden

  bahsedidi. Dr.Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER DARUL HELAL MEDRESESİ ve HELAL LOKMA KARZ-I HASEN SANDIĞI projelerinden önemle üstünde durarak bu çalışmaların hızlandırılması gerektiğini, ümmeti Muhammedin (sav) buna büyük bir ihtiyacı olduğu belirterek günümüz sıkıntılarını nasıl çözüleceğini de şu veciz ifade olan “Çöllerde vahalar kurararak” diyerek toplantının giriş konuşmasını nihayete erdirdi ve sözü toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerine bıraktı.

  TOPLANTIDA KONUŞULAN KONULAR;

  -Dar’ul helal medresesinin
  yapılması için arsa arama çalışmalarında uygun arsa örnekleri görsel ve sunumla anlatıldı, fiyat ve arsanın uygunluğu hakkında çalışmaların ve görüşmelerin devam edileceği söylendi.

  -Helal Dünya Marketleri hakkında genel bilgileri verildikten sonra, marketlerin sayılarını artırmaya yönelik görüş ve çalışmalardan bahsedildi.

  -GİMDES ve denetleme çalışmalarında sertifika başvuru taleplerinde son yılda %10’luk bir artış olduğu bilgisi verildi.

  - GİMDES ve DHV ‘nin genel çalışmaları ve projelerinden bahsedildi.

  -Helal gıdanın yaygınlaşması ve devletin anayasasına girmesi noktasında şu teklifte bulunuldu ;“ İnsanın inancına göre beslenmesi ve ne yediğini bilmesi temel haklardandır”. Böyle bir teklifin yürürlüğe girmesi için gerekli çalışmaların yürütülmesi gerektiği konuşuldu.

  -Dünya Helal Vakfı başkanlığı olarak imzalı bir anayasa taslağı oluşturulup, taslağın meşru siyasi partilere gönderilmesi gerektiğini,sürecin bu şekilde daha hızlı gerçekleşeceğini söylendikten sonra Helal Gıda davasının devlet tarafından desteklemesi gerektiği konuşuldu.

  Gimdes Gönüllü Hanımlar Avrupa temsilcisi söz alarak; yurtdışından helal gıda talebiyle alakalı genel bir bilgi verdikten sonra gönüllü hanımları çalışmalarından biri olan “İNFAK PROJESİ” sinden bahsetti.

  -Helal sertifikalı ürünler üreten firma sahipleri olan bazı Yönetim kurulu üyelerimiz; üreticiler nezdinde helal sertifikanın getirilerinden bahsettiler.

  -Helal Sertifika almış firmaların KOSGEB tarafından desteklenmesi ve bu sistemden nasıl yararlanacağından bir çalışma yapılması üzrinde duruldu.

  Ayrıca toplantıya katılım sağlayan Yönetim kurlu üyelerimiz ve bazı gönüllü üyelerimiz gerek konuşmakla gerek dinleyerek toplantıya büyük bir ilgi gösterip HELAL GIDA ‘ nın ehemmiyeti adına gönülden bağlılıkları ve yapılan çalışmalarda hem maddi hem manevi desteklerini eksik etmeyeceklerini beyan ettiler.GİMDES ve DHV’nın ortak olarak yaptığı online toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Bu zaman süresince alınan kararlarla beraber KUDÜS te zulüm gören Müslümanlar hakkında da konuşuldu ve toplantı kapanış duasıyla hitama erdi.

  konferans


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 5
  Toplam Oy: 3


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.