HELALE İHANET EDEN SAHTE LOGO VE SERTİFİKA SAHTEKÂRLARI
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  61378953
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  HELALE İHANET EDEN SAHTE LOGO VE SERTİFİKA SAHTEKÂRLARI


  Gönderen:huseyin Tarih: 28/05/2021 00:32
  Hdm-online HELALE İHANET EDEN SAHTE LOGO VE SERTİFİKA SAHTEKÂRLARI

  Cenâb-ı Hak buyuruyor:

  “Ey îmân edenler! Karşılıklı rızâya dayanan ticâret olması hâli müstesnâ, mallarınızı, bâtıl (haksız ve haram yollar) ile aranızda (alıp vererek) yemeyin! Ve nefslerinizi (kendinizi) öldürmeyin! Allâh size karşı pek merhametlidir.” (Nisâ, 29)

  GİMDES kuruluş tarihi 2005 ten beri helal gıda alanında müminlere hizmet için adım adım çalışırken, bunun aksine yaklaşık 15 yıldır bu hizmetin vebalini düşünmeksizin sahtekârlık yapan firmaların sahte logo kullanımına şahit oluyor. Bu firmalara gerekli uyarı yapıldıktan sonra durumunu düzeltmediği zaman hakkında hukuki işlem başlatılıyor. Fakat mümin dimağlara, helal mi? haram mı? demeden menfaatleri uğruna her türlü çirkinliğe başvuran üreticiler hala var.

  ELMAS DAHİLİ TİC LTD ŞTİ – PUSAT MARKALI KURU İNCİR, ENKAY TAVUKÇULUK – TAVUK ÜRÜNLERİ, HASSÜT SAN VE TİC LTD ŞTİ – HASSÜT MARKALI YOĞURT ÜRÜNÜNDE, HONEYHOUSE MARKALI BAL ÜRÜNLERİ, BİRLİK TARIM VE HAYVANCILIK GIDA SAN DIŞ TİC LTD ŞTİ – SÜTKONAĞI PASTÖRİZE TEREYAĞI, AKYÖRSAN SÜT MAMÜLLERİ PAZARLAMA LTD ŞTİ – AKYÖRSAN KAŞAR PEYNİRİ, SEHER ENTEGRE TAVUKÇULUK ÜRT. GIDA PAZ. SAN VE TİC LTD ŞTİ – TAVUK ÜRÜNLERİNDE, ENESBEY GURME TAZE KAŞAR PEYNİRİ, MIRRACI ŞAHİN BEY OSMANLI DİBEKK KAHVESİ , KALBE UN – SERT BUĞDAY UNU, CEBECİ SÜT İNTERNET SİTESİ GÖRSELLERİNDE KULLANILMIŞ, TAKIŞOĞLU SÜT ÜRÜNLERİ – İNTERNET SİTESİNDE GEÇMİŞ YILLARDAN ALDIĞI SERTİFİKAYI GÜNCELMİŞ Mİ, GÖSTEREREK TÜKETİCİYE ALDATMAYA YÖNELİK SERTİFİKA PAYLAŞIMI

  Ey müslümanlar size sahte sertifikalarla haramlığı helalliği belli olmayan gıdalar yediriliyor, Dikkatli olun!!!

  Geçtiğimiz günlerde hem GİMDES bünyesinde çalışanların, hem de helal gıda gönüllülerinin şahit olduğu bir sahte sertifika olayını ibret olsun diye deşifre etmek istedik; GİMDES’den 2013 yılında sertifika almış , fakat daha sonra devam ettirememiş olan TAKIŞ GIDA , sertifika tarihlerini silmiş, sertifikalıymış gibi izlenim vererek bugüne kadar, hasssasiyet sahibi müslümanları aldatmıştır.

  Müslim'in bir rivâyetinde şöyle denilmektedir:

  Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem pazarda bir buğday sergisine uğradı. Elini buğday yığınının içine daldırdı, parmakları ıslandı. Bunun üzerine satıcıya:

  - "Ey zâhîreci! Bu ıslaklık nedir?" buyurdu. Adam:

  - Ey Allah'ın Resûlü! Yağmur ıslattı, dedi. Resûl-i Ekrem(sav):

  - "İnsanların görüp aldanmaması için o ıslak kısmı ekinin üstüne çıkarsaydın ya! Kim bizi aldatırsa, bizden değildir" buyurdu. (Müslim, Îmân 164)
  Artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu tüketici kitlelerin olduğunu görmezden gelerek, bazı şahıs ve firmalar, utanmadan “sahte Helal Logo’’ ve “sahte Helal Sertifika” kullanımına yönelmektedirler. Halbuki, bütün Türkiye Sathına yayılmış binlerce gönüllü kardeşlerimiz çarşıda pazarda gördükleri Helal logolu ürünün sahte olduğunu tespit edince üşenmeden fotoğrafını çekip merkezimize göndererek bize destek olmakta. GİMDES olarak sahteci kesime karşı tüm işlemler yapılıp onların sahtekarlıklarını hukuk nezdinde ve sosyal medya, haber sitelerimizde paylaşarak tüketici kesimin dikkatlerine sunuyoruz. Biz müslümanlar olarak şuna inayoruz ki “Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.”  Hdm-online


   
  Haber Puanlama
  Ortalama Puan: 4
  Toplam Oy: 4


  Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

  Kötü
  İdare Eder
  İyi
  Çok İyi
  Mükemmel  Seçenekler
  Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

  

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.