Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  63496943
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   

  Tebrik: KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!

  Gönderen: huseyin Tarih: 08/07/2022 20:05 (402 okuma)

  konferans


  (Devam‎ iin: KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN!) Kategori: Tebrik

  Tebrik: MİRAÇ GECEMİZ RABBİMİZİN İZNİ İLE HAYIRLARA VESİLE OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/04/2019 04:11 (1264 okuma)

  mirac kandili MİRAÇ GECEMİZ RABBİMİZİN İZNİ İLE HAYIRLARA VESİLE OLSUN.

  "Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O herşeyi hakkiyla işiten, herşeyi hakkiyla görendir." (Isra Suresi, 1)


  Miraçin ikinci merhalesi de Mescid-i Aksâdan baslayarak semânin bütün tabakalarindan geçip tâ Ilâhi huzura varmasidir. Bu safha da Necm Sûresinde söyle' anlatilir:

  "O ufkun en yukarısında idi. Sonra indi ve yaklaştı. Nihayet kendisine iki yay kadar, hatta daha da yakın oldu. Sonra da vahyolunacak şeyi Allah kuluna vahyetti. O'nun gördüğünü kalbi yalanlamadı. Şimdi O'nun gördüğü hakkında onunla mücadele mi edeceksiniz? And olsun ki onu bir kere daha hakiki suretinde gördü. Sidre-i Müntehâda gördü. Ki, onun yaninda Me'vâ Cenneti vardir. O zaman Sidre'yi Allah'in nuru kaplamıştı. Gözü ne şaştı, ne de başka bir şeye baktı. And olsun ki Rabbinin âyetlerinden en büyüklerini gördü." (Necm Suresi, 7-18.)

  "Allahım, Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz." "Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. (Yûnus Sûresi: 10.)


  (Devam‎ iin: MİRAÇ GECEMİZ RABBİMİZİN İZNİ İLE HAYIRLARA VESİLE OLSUN) Kategori: Tebrik

  Tebrik: HİCRİ YENİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN....

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/09/2017 07:42 (1870 okuma)

  konferans HİCRİ YENİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN....

  Bugün Hicri 1439 Muharrem 1 (Miladi 21 Eylül 2017). Hicri 1439 yılına giriyoruz. Hicrî yeni yılınızı tebrik ediyoruz.

  “Sana haram ayı, yani onda savaşmayı soruyorlar. De ki: O ayda savaşmak büyük bir günahtır. (İnsanları) Allah yolundan çevirmek, Allah’ı inkâr etmek, Mescid-i Haram’ın ziyaretine mâni olmak ve halkını oradan çıkarmak ise Allah katında daha büyük günahtır. (…)” (Bakara, 217.)

  “Ey iman edenler! Allah’ın (koyduğu din) nişanelerine, haram aya, hac kurbanına, (bu kurbanlıklara takılı) gerdanlıklara ve de Rab’lerinden bol nimet ve hoşnutluk isteyerek Kâbe’ye gelenlere sakın saygısızlık etmeyin. (…)” (Maide, 2.)


  Hicrî tarih, Hz. Muhammed (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye hicretiyle başlar. Ancak takvim başlangıcı olarak bu tarih, Hz. Ömer devrinde kabul olunmuştur. Ondan önce Arapların belli bir takvimi yoktu. Bazı önemli hadiseleri (Hz. İbrahim'in ateşe atılışı, Fil vakası vb.) tarihe başlangıç olarak gösteriyorlardı. Bu nedenle Hicret, İslam tarihine başlangıç teşkil etmişti.

  Hicrî-Kamerî yıl, on iki aydır. İlk ayı olan Muharrem ile birlikte Receb, Zilkade ve Zilhicceye Araplar "eşhur'i hurum" adı verir ve bu aylarda savaştan ve her türlü şiddetten uzak dururlardı.


  (Devam‎ iin: HİCRİ YENİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN.... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: BUGÜN 1 MUHARREM.HİCRİ YENİ YILIN İLK GÜNÜ. HİCRİ YILBAŞIMIZ, ÜMMETE MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/10/2016 00:58 (4024 okuma)

  kadir BUGÜN 1 MUHARREM.HİCRİ YENİ YILIN İLK GÜNÜ. HİCRİ YILBAŞIMIZ, ÜMMETE MÜBAREK OLSUN

  Muharrem, hicri yılın ilk ayıdır. Savaşmanın yasak olduğu haram aylardan biridir. Allah Teala haram aylara saygı gösterilmesini istemiş ve bu aylarda savaşmanın büyük günah olduğunu bildirmiştir.

  “Sana haram ayı, yani onda savaşmayı soruyorlar. De ki: O ayda savaşmak büyük bir günahtır. (İnsanları) Allah yolundan çevirmek, Allah’ı inkâr etmek, Mescid-i Haram’ın ziyaretine mâni olmak ve halkını oradan çıkarmak ise Allah katında daha büyük günahtır. (…)” (Bakara, 217.)

  “Ey iman edenler! Allah’ın (koyduğu din) nişanelerine, haram aya, hac kurbanına, (bu kurbanlıklara takılı) gerdanlıklara ve de Rab’lerinden bol nimet ve hoşnutluk isteyerek Kâbe’ye gelenlere sakın saygısızlık etmeyin. (…)” (Maide, 2.)

  “Allah, Kâ'be’yi, o Beyt-i Harâm’ı, (kendisinde hac edilen) haram ayı (Zilhıcce ayını), kurbanı ve (ona takılan) gerdanlıkları, insanlar için (maddî ma'nevî) bir kalkınma(vesîlesi) kıldı. Bu, muhakkak ki Allah’ın, göklerde ne var, yerde ne varsa bildiğini ve şübhesiz Allah’ın, herşeyi hakkıyla bilici olduğunu (sizin de) bilmeniz içindir.” (Maide, 97.)

  Peygamber Efendimiz, muharrem ayını “Allah’ın ayı” olarak nitelendirmiş ve ramazan orucundan sonra en faziletli orucun muharrem ayında tutulan oruç olduğunu bildirmiştir. (Müslim, “Sıyam”, 202-203.)


  (Devam‎ iin: BUGÜN 1 MUHARREM.HİCRİ YENİ YILIN İLK GÜNÜ. HİCRİ YILBAŞIMIZ, ÜMMETE MÜBAREK OLSUN) Kategori: Tebrik

  Tebrik: ŞABAN AYININ 15.GÜNÜ BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/05/2016 13:10 (8263 okuma)

  konferans ŞABAN AYININ 15.GÜNÜ BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN…

  İlahi feyiz ve bereketlerle dopdolu rahmet ve hüküm gecesi Berat Gece’niz mübarek olsun. İslam Ümmeti için Hayırlara vesile olsun.


  Berat Gecesi, Müslümanlarca mağfiret ve kurtuluş gecesi olarak bilinir. Mü’minler bu gecede ibadet ve taatle meşgul olarak bir yıllık amellerinin muhasebesini yaparlar. Mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman vasfı kazanmak için gelecek günlerine ve dünya işlerine daha düzenli bir istikamet vermek imkânını bulurlar.

  "O apaçık kitaba and olsun ki, biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik. Çünkü biz onunla insanları uyarmaktayız. Bütün hikmetli işler o gecede tefrik olunur." DUHAN 2-4

  Üç aylara ayrı bir ruh ve mâna içinde giren Peygamber Efendimiz özellikle Şaban ayına özel bir özen gösterir, başka zamanlarda görülmemiş bir derecede ibadete ve âhiret işlerine yönelirdi. Bu ayın çoğu günlerini oruçlu geçirirken, geceleri de diğer gecelerden çok farklı bir şekilde ihya ederdi.


  (Devam‎ iin: ŞABAN AYININ 15.GÜNÜ BERAT GECESİ MÜBAREK OLSUN) Kategori: Tebrik

  Tebrik: MÜBAREK ÜÇ AYLARLARIMIZIN MÜJDECİSİ REGAİP KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN!...

  Gönderen: huseyin Tarih: 07/04/2016 01:36 (3085 okuma)

  konferans MÜBAREK ÜÇ AYLARLARIMIZIN MÜJDECİSİ REGAİP KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN!... Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar ile, bu gece idrak edeceğimiz mübarek Regâib kandilinin sizlere, milletimize ve tüm Müslümanlara rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederiz.

  Gündelik hayatımızın hay huyu içinde farkında olalım veya olmayalım hayatın temel değerleri konusunda doğru hedeflerden kayıp gidiyoruz. İçinden geçtiğimiz şu netameli ve kaygan zaman diliminde çoğu defa bize dayatılan sahte ve yapay gündemlerin bombardımanı altında adeta kendimizi kaybediyoruz. Sözünü ettiğimiz bu yapay gündemler, çoğu zaman bize dünyaya asıl geliş gayemizi unutturuyor. Halbuki bizler, bizi asıl gayemizden uzaklaştıracak bu türlü gündemlere karşı sürekli teyakkuz halinde olmalıyız ve bunların yol bulup ruhlarımızı kendi ağlarına almasına fırsat vermemeliyiz. İşte böyle sıkıntılı bir anda Allah, önümüze bugünlerde, adeta aniden altın bir fırsat koydu; Üç aylar! Esasen buna sahici ve ilahî gündem de diyebiliriz. Zira Cenab-ı Hak, bu aylarda af ve mağfiretini, nimetlerini sağanak sağanak yağdırıyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bütün gün ve geceleri sürpriz feyiz ve bereketlerle dopdoludur.


  (Devam‎ iin: MÜBAREK ÜÇ AYLARLARIMIZIN MÜJDECİSİ REGAİP KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN!... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK...

  Gönderen: huseyin Tarih: 22/09/2015 03:42 (2526 okuma)

  kadir KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK...

  Kurban ibadeti bizi, Hz. İbrahim (AS)'ın itaatine, Hz. İsmail (AS)'ın teslimiyetine yönlendirerek hayatın sıkıntı ve imtihanlarına karşı Rabbimize kurban olma ve O'na dost olarak sıkıntılarımıza çözüm bulma yollarını gösterir.

  Bu mübarek günlere eriştiren Rabbimize mahlukatı sayısınca hamd-ü senalar olsun.

  Sizlerin ve tüm İslam ümmetinin Kurban Bayramı'nı kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'dan niyaz ederiz.

  Dr. Hüseyin Kami Büyüközer
  GIMDES Başkanı
  WHC Patron


  (Devam‎ iin: KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: BAYRAMLARIMIZ BİZİ TERKETMEDEN!

  Gönderen: huseyin Tarih: 19/09/2015 05:59 (2578 okuma)

  kadir BAYRAMLARIMIZ BİZİ TERKETMEDEN!..
  KURBAN BAYRAMINI KURBAN BAYRAMI GİBİ YAŞAMAK.
  Bu mübarek günlere eriştiren Rabbimize mahlukatı sayısınca hamd -ü senalar olsun.
  Sizlerin ve Tüm islam Ümmetinin Kurban Bayram'ını Kutlar, Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'dan Niyaz ederiz.


  Müslüman bir toplum oluşumuzun önemli dinamiklerimizden biri olan, çoluk çocuk ailecek kurban kesme sevinç ve mutluluğumuzu da rahatımız için batı ithal malı olan “Hedonizmimiz” uğruna feda ediyoruz. Kurban kesme vecibesi olan kardeşlerimiz de bu vecibelerini birilerine havale etmekten tarafa meyil gösteriyorlar. Böyle olunca irili ufaklı dernekler, vakıflar, firmalar, hatta market zincirleri alesta, adeta yarışıyorlar. Kimi kurban fiyatının ucuzluğu ile cezbetmeye çalışıyor, kimi hemen birinci günü eve teslim 5 kg et vadediyor. Kimi dünyada en aç insanların bulunduğu yerlerde keseceğini acıklı edebiyatlar yaparak ikna etmeye çalışıyor.


  (Devam‎ iin: BAYRAMLARIMIZ BİZİ TERKETMEDEN!) Kategori: Tebrik

  Tebrik: BERAET GECEMİZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 01/06/2015 04:40 (2482 okuma)

  kadir BERAET GECEMİZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN…

  Bu gecenin dört adı vardır; mübarek gecenin en meşhur adı ''leyle-i beraa'' (Berat Gecesi) olmakla birlikte ''leyle-i mübareke'', ''leyle-i rahmet'' ve ''leyle-i sakk'' isimleridir.
  Berat Kandili (Beraat Kandili) İslam dininde mübarek kabul edilen gecelerden biridir. Her yıl Şaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gece Berat gecesidir.
  Mübarek Berat Kandili gecesini ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi vardır. Mübarek Berat Kandili hakkında Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) hadisi şeriflerinde şöyle buyurmuştur
  “Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş batınca Allah'u Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: "Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim" diye buyurur.” (İbn Mâce)


  (Devam‎ iin: BERAET GECEMİZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN) Kategori: Tebrik

  Tebrik: MİRAC KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 15/05/2015 06:52 (2382 okuma)

  mirac kandili MİRAC KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN…

  Feyiz ve bereketin costugu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beseri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Resulullah(sav)'in şahsinda insanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur.

  Bu ulvi seyahat, mucizelerin en büyügüdür. Miraç mucizesi Kur'ân-i Kerimde âyetlerle anlatilmış ve varliğı inkâr edilemeyecek bir sekilde ortaya konmustur. Bu îlâhî yolculugun ilk merhalesi olan Mescid-i Aksâya kadarki safha Kur'ân'da söyle anlatilir:

  "Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O herşeyi hakkiyla işiten, herşeyi hakkiyla görendir." (Isra Suresi, 1)


  (Devam‎ iin: MİRAC KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN) Kategori: Tebrik

  Tebrik: MÜBAREK ÜÇ AYLAR YİNE SESSİZCE GELİVERDİ!...

  Gönderen: huseyin Tarih: 20/04/2015 13:04 (2569 okuma)

  kadir MÜBAREK ÜÇ AYLAR YİNE SESSİZCE GELİVERDİ!...

  Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar ile, Perşembe gecesi idrak edeceğimiz mübarek Regâib kandilinin sizlere, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederiz.

  Gündelik hayatımızın hay huyu içinde farkında olalım veya olmayalım hayatın temel değerleri konusunda doğru hedeflerden kayıp gidiyoruz. İçinden geçtiğimiz şu netameli ve kaygan zaman diliminde çoğu defa bize dayatılan sahte ve yapay gündemlerin bombardımanı altında adeta kendimizi kaybediyoruz. Sözünü ettiğimiz bu yapay gündemler, çoğu zaman bize dünyaya asıl geliş gayemizi unutturuyor.


  (Devam‎ iin: MÜBAREK ÜÇ AYLAR YİNE SESSİZCE GELİVERDİ!... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: HİCRİ YENİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN....

  Gönderen: huseyin Tarih: 26/10/2014 01:04 (2343 okuma)

  jpg HİCRİ YENİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN....

  Bugün (26 Ekim - Muharrem 2 ), hicrî 1436 yılına dün girdik. Hicrî yeni yılımız bütün Ümmete hayırlar getirsin.
  Hicrî takvim nedir? Ne zamandan beri uygulanmaktadır?
  Hicrî yeni yılın ilk ayı olan Muharrem ayına özel bir ibadet var mıdır?
  Peygamberimiz yeni yılı nasıl karşılamıştır?
  Aşure günü nedir? Aşure gününe özel bir ibadet şekli var mıdır?
  soruları ile ilgili de, kısaca bilgi vermeye çalışalım.

  Hicrî tarih, Hz. Muhammed (s.a.s.)'in Mekke'den Medine'ye hicretiyle başlar.


  (Devam‎ iin: HİCRİ YENİ YILINIZ MÜBAREK OLSUN.... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: RAMAZAN AYININ AREFESİNDE

  Gönderen: huseyin Tarih: 27/06/2014 01:21 (2579 okuma)

  konferans RAMAZAN AYININ AREFESİNDE…

  Bütün Müslüman kardeşlerimize Ramazan ayı mübarek olsun. Rabbimiz bu ayımızı huzur, saadet, kardeşlik ve hayırlara vesile kılsın inşaallah

  Ramazan ayı bir fırsattır. Maddi ve manevi hayatımızı yenilemede, yanlış alışkanlıklarımızdan arınmada, yeme içmemizden günlük yaşantımızdaki her amelimize kadar ciddi bir özeleştiri yapmada Allah(cc) tarafından önümüze konan bu fırsattan azami derecede istifade etmek için karar verelim ve uygulamaya başlayalım.

  Resûlullah, (s.a.v) bir Şaban ayının son günü bir hutbe irad buyurdu ve şöyle dedi:

  “Ey Müslümanlar!


  (Devam‎ iin: RAMAZAN AYININ AREFESİNDE) Kategori: Tebrik

  Tebrik: 1435 MİRAC KANDİLİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 25/05/2014 01:25 (2541 okuma)

  mirac kandili MİRAC KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN…

  "Allahım, Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz." "Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. (Yûnus Sûresi: 10.)

  "Seni her türlü noksandan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Sen her şeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle yaparsın." (Bakara Sûresi: 32.)

  "Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin." (Al-i İmrân Sûresi: 8.)


  (Devam‎ iin: 1435 MİRAC KANDİLİ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN!...

  Gönderen: huseyin Tarih: 30/04/2014 07:39 (2462 okuma)

  konferans MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN!...

  Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar ile, bu gece idrak edeceğimiz mübarek Regâib kandilinin sizlere, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederiz.


  Gündelik hayatımızın hay huyu içinde farkında olalım veya olmayalım hayatın temel değerleri konusunda doğru hedeflerden kayıp gidiyoruz. İçinden geçtiğimiz şu netameli ve kaygan zaman diliminde çoğu defa bize dayatılan sahte ve yapay gündemlerin bombardımanı altında adeta kendimizi kaybediyoruz. Sözünü ettiğimiz bu yapay gündemler, çoğu zaman bize dünyaya asıl geliş gayemizi unutturuyor. Halbuki bizler, bizi asıl gayemizden uzaklaştıracak bu türlü gündemlere karşı sürekli teyakkuz halinde olmalıyız ve bunların yol bulup ruhlarımızı kendi ağlarına almasına fırsat vermemeliyiz. İşte böyle sıkıntılı bir anda Allah, önümüze bugünlerde, adeta aniden altın bir fırsat koydu; Üç aylar! Esasen buna sahici ve ilahî gündem de diyebiliriz. Zira Cenab-ı Hak, bu aylarda af ve mağfiretini, nimetlerini sağanak sağanak yağdırıyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının bütün gün ve geceleri sürpriz feyiz ve bereketlerle dopdoludur.


  (Devam‎ iin: MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN!... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: MEVLİD GECESİ

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/01/2014 03:17 (2595 okuma)

  ilaclar Bu gece Mevlid Kandili. Kandilinizi tebrik ediyor ve tüm İslam ümmeti için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz.

  Asırlardır kutladığımız Mevlid Kandilimiz’de adeta çölde susuzluktan çatlamış dudaklarımızla, yanan yüreklerimizle O’nu hasretle anıyoruz.

  On dört asır evvel, yine bir böyle geceydi,
  Kumdan, ayın on dördü, bir öksüz çıkıverdi!
  Lâkin, o ne hüsrandı ki hissetmedi gözler
  Kaç bin senedir, halbuki, bekleşmedelerdi!


  (Devam‎ iin: MEVLİD GECESİ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: HİCRİ YILBAŞINIZ, AŞURA GÜNÜNÜZ MÜBAREK OLSUN!...

  Gönderen: huseyin Tarih: 03/11/2013 10:29 (2698 okuma)

  halal dunya HİCRİ YILBAŞINIZ, AŞURA GÜNÜNÜZ MÜBAREK OLSUN!...

  Hicri yeni yılınızı, Muharrem ayınızı ve 10 Muharrem Aşure gününüzü tebrik ediyoruz. En samimi duygularımızla, yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, tüm İslam Aleminin ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını diliyoruz.

  Çok kıymetli bir ayda, çok güzel bir güne erişmiş bulunuyoruz. Peygamberimiz Muharrem ayını "Allah'ın Ayı" olarak tanımlıyor. Ramazan orucundan sonra tutulacak en faziletli orucun bu ayda tutulan oruç olduğunu söylüyor. Sevabının da otuz misli olacağını belirtiyor. Bugün, tutulacak orucun geçen senenin günahına kefaret olacağını müjdeliyor. Yalnız, Yahudi ve Hristiyanlardan farklılığımızı vurgulamak için, Aşure günüyle birlikte, bugünden önceki veya sonraki günü de oruçla geçirmemizi tavsiye etmiştir.


  (Devam‎ iin: HİCRİ YILBAŞINIZ, AŞURA GÜNÜNÜZ MÜBAREK OLSUN!... ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ

  Gönderen: huseyin Tarih: 12/10/2013 11:30 (2779 okuma)

  konferans MÜSLÜMAN TOPLUMLARININ ACILARINA MERHEM OLMASI DUASI İLE,
  BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ

  “O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” KEVSER SÛRESİ (2)
  “Biz, (İbrahim'e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail'i) kurtardık.” SÂFFÂT SÛRESİ(107)
  “Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah'ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah'ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.” HAC SÛRESİ(36)


  (Devam‎ iin: BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ) Kategori: Tebrik

  Tebrik: KADİR GECEMİZ VE RAMAZAN BAYRAMIMIZ BÜTÜN ÜMMETE MÜBAREK OLSUN

  Gönderen: huseyin Tarih: 02/08/2013 13:49 (2900 okuma)

  halal dunya halal dunya KADİR GECEMİZ VE RAMAZAN BAYRAMIMIZ BÜTÜN ÜMMETE MÜBAREK OLSUN!

  Hayırla, bereketle, rahmetle müjdelenen bir ayın sonuna yaklaşırken, Kur’an-ı Kerimin indirilmeye başlandığı, Peygamberimiz(sav)’e ilk vahiy ve Peygamberlik görevinin verildiği, ibadet ve duaların diğer gecelere göre daha makbul ve hayırlı olduğu bildirilen, Kadir Gecesini bütün rahmetiyle karşılıyoruz.

  Mübarek Ramazan ayında, en hayırlı geceyi idrak edeceğimiz Kadir gecemizin ve RAMAZAN Bayramımızın hayırlara ve bütün İslam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederiz.


  (Devam‎ iin: KADİR GECEMİZ VE RAMAZAN BAYRAMIMIZ BÜTÜN ÜMMETE MÜBAREK OLSUN) Kategori: Tebrik

  Tebrik: Bu gece MİRAC GECESİ’nin Hicri sene-i devriyesidir

  Gönderen: huseyin Tarih: 05/06/2013 07:23 (2640 okuma)

  halal dunya Bu gece MİRAC GECESİ’nin Hicri sene-i devriyesidir

  Bu hayırlı gece’nin, cümlemizin günahları için bağışlanmaya, gönüllerimiz için huzura, hastalarımız için şifaya, dertlilerimiz için devaya, borçlularımız için edaya,Tüm İslam Ümmetinin kurtuluşuna , vesile olmasını diliyoruz.


  (Devam‎ iin: Bu gece MİRAC GECESİ’nin Hicri sene-i devriyesidir ) Kategori: Tebrik

  
   
  Gimdes Video

  2021 KONFERANS SPONSORLARI

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkiye
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Her hayir helal lokma İle baŞlar
  · Mustafa karahasanoĞlu kardeŞİmİzİ ahİrete uĞurladik
  · Malezya selangor eyaletİnden gelen heyet gİmdes’İ zİyaret ettİ!
  · Gİmdes romanya’da helal ve tayyİb gida eĞİtİmİ gerÇekleŞtİrdİ!
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 12 - 19 ağustos 2022 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · İŞrak vakfi ÖĞrencİlerİ gİmdes'İ zİyaret ettİ!
  · Helal yaŞam rehberİ dergİsİ 85. sayi Çikti!
  ·  Şu yazin en sicak gÜnlerİmİzde gidalarimiza dİkkat edİyormuyuz?…
  · Gİmdes İŞrak vakfi ÖĞrencİlerİne helal ve tayyİb gidayi anlatti!
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 05 - 12 ağustos 2022 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · Gİmdes vİyana temsİlcİsİ abdullah demİrcİ gİmdes’İ zİyaret ettİ!
  · Hİcrİ yenİ yilimiz mÜbarek olsun...
  · Sİz Çocuklarinizi İslam terbİyesİ İle yetİŞtİrmek İstİyormusunuz?
  · 29 temmuz - 05 ağustos 2022 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · GÜnlÜk kullandiĞimiz kozmetİklerİmİze ne kadar dİkkat edİyoruz?
  · Halal dÜnya marketlerİnde: 22-29 temmuz 2022 bÜyÜk İndİrİm gÜnlerİ
  · 15 temmuz’u unutmadik, asla unutmayacaĞiz!
  · Mahzun cumamizin gÖlgesİnde bİr yakariŞ!
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · Helal ve tayyİb davamiza sahİp Çikalim!

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.