Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Kim İslâm`dan başka bir din ararsa ondan asla kabul edilmeyecek ve o ahirette de zarar edenlerden olacaktır." Ali İmran 85

Günün Hadisi
"Dostunu severken ölçülü sev, günün birinde düşmanın olabilir. Düşmanına da buğzunu ölçülü yap, günün birinde dostun olabilir." Hz.Ebu Hureyre (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  48543876
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   
  Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi? : Ziyareti Defteri

  Ziyareti Defterine Hogeldiniz!

   Ziyareti defterine yaz     Ziyareti defterini oku  

  Btn mesajlar 878    Mesajlar 40

  Ziyaretiler
  Mesajlar
  Name:
  BİLGE
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 11.5.2004
  Bazı müslüman firmaları ürettiği bütün ürünlerin helal olduğu konusunda şüphelerim var.ÜLKER firmasının ürettiği COLA TURKA ve GOLF dondurmaları hakkında bizleri bilgilendirirseniz seviniriz. selam ve dua ile.

  Name:
  ömer
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  nevşehir
   posted: 27.6.2004
  selamun aleyküm yaptığınız e listesi ne derece doğru bilmiyorum açıklarmısınız değişik bir listede bende var

  Name:
  BİLGE
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 8.5.2004
  Saç boyaları konusunda çok farklı görüşler var.Kimyasal yonden ve helel haramlık yönünden bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz. selam ve dua ile.

  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İst.
   posted: 28.6.2004

  Verdiğiniz adres yanlış olduğu için cevabımızı ziyaretçi defterinde yayınlıyoruz.Umarız dikkatinizi çeker.


  Muhterem Kardeşimiz,
  Sitemizde yayınladığımız bilgiler ve listeler,imkanlarımız nisbetinde yaptığımız araştırmalarımız sonucunda doğruluğuna kanaat ettiğimiz bilgiler ve listelerdir.Yanlışımızı düzeltmeye her zaman kapımız açıktır.Elinizde bulunduğunu söylediğiniz liste hakkında bilgimiz olmadığı için,bir şey söylememiz mümkün değildir.Selam ve saygılarımızla.
  GIDA RAPORU

  Name:
  KENAN SERT
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İSTANBUL
   posted: 22.4.2004
  MÜSLÜMAN BİR İNSANIN EN ÇOK ÖNEM VERMESİ GEREKEN KONULARDAN BİRİSİ OLAN YEME-İÇME KONUSUNDA İNSANLARI BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN SİZİ TEBRİK EDİYORUM. NE YAZIKKİ BİRÇOK MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ BU KONULARDA YETERİNCE DİKKAT ETMİYOR VE TOPLUM OLARAK MANEVİYATIMIZIN ZAYIFLAMASINA SEBEP OLUYOR. BENİM GÖRÜŞÜM GIDA SEKTÖRÜNDE HELAL ÜRETİM YAPMAYA GAYRET GÖSTEREN MÜTEŞEBBİSLERİ REKLAM YAPARAK DESTEKLEMEK İNŞALLAH TOPLUM OLARAK UYANIK MÜSLÜMANLARDAN OLURUZ. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.
  İ

  Name:
  ömer
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 29.6.2004
  Sizdeki listede sadece 3 veya 4 numarada katkı var diğerleri zararlı bendeki listede daha farklı 3 4 tane değil...Nereden aldığıma gelince 1994 Zaman gazetesinde yayınlanmıştır.Ya sizinki........

  Name:
  bilge
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  ist
   posted: 18.4.2004
  KİTABINIZDA BUTUN SABUNLARIN GÜVENILIR OLMADIĞI BELIRTILIYOR!SADECE VAKIF SABUNUNU ONERIYORSUNUZ.BU SABUN HEM ZOR BULUNUYOR- SADECE İSTANBUL'DA- HEMDE ACIKCA BELIRTMEK GEREKIRSE, 6 AY KULLANDIGIM HALDE PEK MEMNUN KALMADIM...!ONERECEGINIZ YENI BIR URUN ADI VARMI .?BASARILAR


  Name:
  ayhan
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  bremen
   posted: 2.7.2004
  Esselamu aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu.......
  Siteyi hazirlayan kardeslere bol bol selamlar, Allah u Teala sizlerden razi olsun.

  Cok faydali bilgiler gercekten! sitenizin daha fazla tanitimi icin bannerinizi sitelerime ekledim, umarim daha fazla insan faydalanir.

  Allah (C.C) yardimciniz olsun..

  Esselamu aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatuhu.......
  ayhan


  Name:
  bilge
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 4.4.2004
  KİTABINIZI 2. BASKISINDA ALMIŞTIM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM. HERBALIFE 'IN GÜVENİRLİĞİ KONUSUNDA BİLGİ İSTİYORUM SELAM VE DUA İLE.

  Name:
  ayhan
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  bremen
   posted: 2.7.2004
  Esselamu aleyküm...
  Kardes aklimda iken sana bir fikir önermek istedim.
  sitende Forum yok görebildigim kadar, eger istersen benim forumumda senin icin bir bölüm acabilirim, bu sayedede daha fazla insana ulasabiliriz.

  Istersen bir ugrayiver, adres.
  www.islamsearch.de

  Esselamu aleyküm
  ayhan
  Admin Forum el-emin

  Name:
  orhan
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  bursa
   posted: 25.2.2004
  Bizler 7007 ailesi olarak yaşam tarzımıza ve saglıgımıza uygun olmayan gıdalarla baslatmıs oldugmuz hizmetimizde sizlerinde yardımlarınızı bekliyoruz websayfamızı incelerseniz netür bir hizmet verdigimizi daha iyi anlayacaksınız ilgilerinize tesekkürler.www.7007.com.tr

  Name:
  ömer
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  izmir
   posted: 2.7.2004
  Adam gibi bir e-listesi hazırlasanız çok iyi olur.......... katkı olan maddeler sizinki kadar az değil.............----uyarı--------


  Name:
  Ramazan VARLIKLI
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 20.2.2004
  Gerçekten böyle çalışmalar zaman zaman oluyor.90 lı senelerde e listeleri ellerde dolaşıyordu.ancak ne zamandır bunları unuttuk.Demekki bu konuda gaflete dalmışız.bir an önce elimizin ulaşabildiği kimselere bu bilgileri iletmeliyiz.Yazar beyin kitabı en kısa zaman içinde inşallah yayınlanır.acaba bunun için bir platform oluşturulabilir mi?Yani kitabın boyutu çok büyük değilse(biliyorsunuz halkımız kalın kitapları okumaz) para toplayıp ücretsiz olarak eşe dosta versek nasıl olur?

  Name:
  Allah Yolu
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  Münih
   posted: 6.7.2004
  Sizden Allah razi olsun her müslümanin bilmesi gereken konulara degindiginiz icin bende su yaziyi ilave etmek isterim kabul buyurursaniz..
  İstanbul Gaziosmanpaşa’da Hacımaşlı köyü domuz çiftliğinin sularının ve katı atıklarının 300 mt. mesafedeki Sazlıdere barajına aktığı, çiftlikte beş bin domuz yetiştirildiği ifade edildi. Bu baraj İstanbul’da 10 milyon kişinin su ihtiyacını karşılıyor.

  Türkiye’deki domuz çiftliklerinde yılda 3 milyon kilo civarında et üretiliyor. Bu Türkiye’deki kırmızı et (sığır, koyun) üretiminin yarısı. Üretilen domuzlar otellere yemek, fabrika ve marketlere kıyma şeklinde satılıyor. Salam ve sosis yoluyla piyasaya domuz eti sürme en sık kullanılan yöntem.

  Neden domuz eti? İki nedeni var:

  Birincisi; domuz eti, hıristiyan misyonerlerin İslâm ülkelerinde ve Türkiye’de halkı İslâm’dan koparmak, soğutmak için kullandıkları bir yöntem.

  Zira helâl lokmayı kaldırıp haramı sokarak içte fitne ve fesada kapı açıyorlar.

  İngiliz ajan ve misyoneri Hampher’e Osmanlı ülkesinde yapacağı faaliyetleri için eline verilen vazifelerine dair kitabın ikinci bölümünde; Müslümanların güçlenmesine neden olan öğeleri yok etme ve onları zayıf kılma hususunda tavsiyelerde bulunulmuştur. Kitap’ta geçen 2. madde çok mucib-i dikkattir.

  “İçki, kumar, fesat ve fuhuşu yaymak, domuz eti kullanmayı tevşik etmek. Bu tür faaliyetlerde, yahudi, hıristiyan, zerdüşt gibi azınlıklar birbirleriyle işbirliği yapmalıdırlar. Sömürgeler Bakanlığı, bu çalışmalarının karşılığında hediye ve ikramiyeler verecektir. Bu yolda hiçbir çabayı esirgemiyecektir. Dolayısıyla içki, kumar, fuhuş ve domuz eti yeme gibi dörtlü fesadı her şeyden fazla yayacak kişiler hazırlanmalıdır. İslâm ülkelerinde olan İngiliz memurları her vesileyi kullanarak, para vererek, hediye vererek, gizli veya açık bu fesatların yayılmasına çalışmalılar ve bu işlerde çalışanlar her türlü zarar ve tehlikeden korunmalıdırlar. Diğer taraftan müslümanların, İslâm ahkâmını ayak altına almalarını, Allah’ın emrettiklerine ve nehyettiklerine uymamalarını teşvik etmelidirler. Zira İslâm ahkâmına uymamaları toplumda düzensizlik ve karışıklık yaratacaktır. Örneğin fâizcilik (riba) Kur’an’da şiddetle kınanmış ve büyük günahlardan addedilmiştir. O halde riba ve haram alış verişin yaygınlık kazanmasına çalışılmalı ve böylece birbirinden kopuk ekonomi daha da dağıtılmalıdır. Riba (Fâiz) konusundaki âyetler yanlış tefsir edilmelidir. Şu ilke de unutulmamalıdır ki Kur’an’ın bir emrini dinlememek diğerlerini de dinlememeğe, hiçe saymaya zemin oluşturacaktır.”

  “Allah’ın size verdiği rızıklardan helâl ve temiz olarak yiyin, kendisine iman etmiş bulunduğunuz Allah’tan korkun.” (Mâide: 88)

  Bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuştur:

  “İnsanlara mutlaka öyle bir zaman gelecek ki, malı helâl yolla mı, haram yolla mı aldıklarına aldırış etmez.” (Buhârî)

  İşte o gün bugündür!  Name:
  S.Levent Osmanağaoğlu
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 16.2.2004
  Sitenin sayfaları çok geç yükleniyor ve sayfa geçişleri çok zor oluyor.Hayır dağıtmayan sitelere anında ulaşılabiliyor.

  Hayır dağıtan siteler en az onlar kadar olmalı ve hızlandırıl- malı diye düşünüyorum....


  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 7.7.2004
  Selamunaleykum,
  Muhterem Kardeşim,
  İlginize ve dinî hamiyetinize karşı teşekkürlerimizi bildiririz.Üzerinde durduğumuz konunun iman kadar önemli olduğunu düşünüyoruz.İslam düşmanı ajanların belgeleri de bunu açıklıyor.Geç uyandık inşaallah Allah'ın yardımı ile bu belaların da üstesinden geleceğimize imanımız tamdır.Yeter ki birlik olalım,güçlü olalım,kararlı olalım.Allah yar ve yardımcımız olsun.
  GIDA RAPORU

  Name:
  levent
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 10.2.2004
  böyle bir siteyi açtığınız için sizden Allah razı olsun.bu konuda
  büyük bir sıkıntı vardı.inşallah siz de bunu doldurmaya çalışıyorsunuz.sizden bir ricam var.bu katkı maddelerinin sayılarıyla birlikte isimlerini de yazar mısınız?çünkü bazılarında kodlar yerine sadece isimlerini yazıyorlar.bu da sıkıntı veriyor.

  Name:
  Yasemin
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  Bursa
   posted: 9.7.2004
  Bebek bezlerinde kullanılan sıvıyı hapseden jellerin aslı nedir?Aciklik getirirseniz sevinirim.

  Name:
  HÜSEYİN
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  GAZİANTEP
   posted: 31.1.2004
  TEMİZLİK VE HİJYENİ AVRUPAYA ÖĞRETEN ECDADA YAKIŞIR ÜRÜNLERLE
  HALKIMIZA HİZMET ETME GAYRETİ GÖSTERDİĞİNİZDEN DOLAYI EMEĞİ GEÇENLERE BAŞARI VE MUVAFFAKİYETLER DİLERİM...
  not: denetci olarak yetkisi bulunan ilgili bakanlığı da bu vesile ile 24 saat usulu ile göreve davet ediyorum..

  Admin comments: Biber çekirdeklerinin kanserojen olduğuna dair söylentinin sebebi,sanırım Almanya'ya ihrac edilen Türk kırmızı pul biberinde saptanan ve (haklı olarak) epeyce gürültü koparan aflatoksin maddesi olsa gerek. Aflatoksin,kanserojendir ve bir cins mikroorganizma tarafından üretilmektedir.Aflatoksin,birçok üründe meydana gelebiliyor olmasina karsılık yer fistigı,Antep fıstigı gibi kabuklu kuru meyveler,mısır gibi hububat, pamuk tohumu,ayçiçegi tohumu gibi yaglı tohumlar ve incir gibi kurutulan meyveler,hayvan yemleri,kırmızı biber ve diğer baharatlar aflatoksin olusumuna daha hassastır.Ancak biberin çekirdeğinin ayrıca,biberden daha büyük bir tehlikesi yoktur.En önemli etkisi,fazla yenmesi durumunda,sebep olacağı gaz ve şişkinliktir.Sağlıklı günler dileğiyle.Dr.Kubilay ERYILMAZ.
  Name:
  levent
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 11.7.2004
  bir sorum var. eğer yardımcı olursanız memnun olurum. Biber çekirdeklerini yemede sağlık açısından bir sorun var mı.kanserojen olduğu hakkında birtakım söylentiler var.cevabınızı bekliyorum.

  Admin comments: Biber çekirdeklerinin kanserojen olduğuna dair söylentinin sebebi,sanırım Almanya'ya ihrac edilen Türk kırmızı pul biberinde saptanan ve (haklı olarak) epeyce gürültü koparan aflatoksin maddesi olsa gerek. Aflatoksin,kanserojendir ve bir cins mikroorganizma tarafından üretilmektedir.Aflatoksin,birçok üründe meydana gelebiliyor olmasina karsılık yer fistigı,Antep fıstigı gibi kabuklu kuru meyveler,mısır gibi hububat, pamuk tohumu,ayçiçegi tohumu gibi yaglı tohumlar ve incir gibi kurutulan meyveler,hayvan yemleri,kırmızı biber ve diğer baharatlar aflatoksin olusumuna daha hassastır.Ancak biberin çekirdeğinin ayrıca,biberden daha büyük bir tehlikesi yoktur.En önemli etkisi,fazla yenmesi durumunda,sebep olacağı gaz ve şişkinliktir.Sağlıklı günler dileğiyle.Dr.Kubilay ERYILMAZ.
  Name:
  Ayşe Sönmez
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  samsun
   posted: 26.1.2004
  Marmarafm'de programınızı dinlediğimde tüylerim diken diken oldu.Aslında biraz şüpheleniyorduk tükettiklerimizden amaişin bukadar ileri boyuttaolduğunu bilmiyorduk.Bu konudaki çalışmalarınızı yürekten destekliyor Allah'tan başarılı neticeler vermesini temenni ediyorum.

  Name:
  islam
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  adana
   posted: 14.7.2004
  s.aleyküm sitedeki kozmetik ve besmele ile ilgili makaleleri başka sitede yayınlanması için göndermeştim hakkınızı helal rdiniz

  Name:
  hüseyin
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 21.1.2004
  "GIDA RAPORU" kitabızı soran kardeşlerimize,sitemizin ana sayfasında umuma yaoılacak duyuruda da belirtildiği gibi,kitap baskıya hazır hale getirilmiş ancak ekonomik imkanlar el vermediği için şu ana kadar baskıya verilememiştir.Bu imkanın bulunmasına çalışılmakta-
  dır.İlginiz için teşekkür eder,bu ilginizin devamını dilerim.Sağlık ve selamette kalınız.21.01.2004
  Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

  Name:
  zafer046
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  knoxville
   posted: 16.7.2004
  bizler amerikada yasayan turkler olarak bir celiskideyiz.nasilmi biz burada ki deniz hayvanlarindan hangilerinin helal olup olmadigini bilmiyoruz.bir kactane arap arkadasa bu konuyu danistik ve bir sonuc alamadik,cunku araplar karides,istakoz ve midye yiyorlar,bu hayvanlar dinimiz ve helal yada haram oldugunu bize hadisi seriflerle bildire bilirmisiniz.eger soruma cevap verirseniz cok sevinirim.Allahin selami uzerinizde eksik olmasin.

  Name:
  sıtkı
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  ısparta
   posted: 21.1.2004
  gıda raporu adlı kitap nezaman cıkacak yetkili birisi cevep versin lütfen

  Name:
  emrah güngör
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  bursa
   posted: 19.7.2004
  E202 potasyum sorvat insan saglıgıicin zararlımıdır kullanımı hakında bilgi verirmisiniz

  Name:
  hasan
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  ısparta
   posted: 3.12.2003
  sitenizdeki helal haram kitabını nereden temin edebilirim

  Name:
  furkan savaş
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 16.8.2004
  Margarin ve Tereyagi arasindaki farki biliyor musunuz?
  Her ikisi de hemen hemen ayni kaloriye sahiptir.
  Tereyagi çok az daha fazla doymus yag oranina sahiptir. 8 grama 5
  gram.
  Harvard Tip Fakültesinin çalismasina göre tereyagi ile
  karsilastirilinca margarin yemek kadinlarda kalp hastaligina yakalanma
  olasiligini %53 artiriyor.
  Tereyagi yemek, yiyeceklerdeki diger besin ögelerinin emilimini
  artiriyor. Tereyaginin besinsel degeri yüksek olmasina ragmen margarinin
  çok düsüktür. Çünkü katkilidir.
  Tereyagi margarinden çok daha lezzetlidir ve diger yiyeceklerdeki
  tadlari zenginlestirir. Tereyagi yüzyillardir bilindigi halde margarin 100
  yildan az bir süredir yapilmaktadir.
  Ve simdi margarine gelelim...
  Yag asitleri çok yüksektir...
  Koroner kalp hastaligi riskini üçe katlar...
  Toplam kolesterolü ve LDL'yi yükseltir. (Kötü kolesterol)
  HDL'yi düsürür. (iyi kolesterol)
  Kanser riskini bes katina çikarir...
  Anne sütünün kalitesini düsürür...
  Bagisiklik sistemini zayiflatir...
  Insülin tepkisini düsürür.

  ISTE EN ILGINÇ KISMI!
  Margarin plastikten yalnizca 1 molekül farklidir.
  Iste bu gerçek beni hayatim boyunca bir daha margarin ve diger hidrojene
  yiyecekleri yemekten alikoymustur . (Hidrojene demek moleküler yapisina
  hidrojen eklenmis demektir.) Kendiniz de deneyebilirsiniz: Bir paket
  margarin alin ve gölge bir yere koyun. Iki gün içinde sunlari
  gözlemleyeceksiniz. Üzerinde bir tane bile sinek yok! (Bu size birseyler
  anlatmali.)
  Çürümemis ve kötü kokmamistir. Çünkü hiçbir besin degeri yoktur ve üzerinde
  hiçbir sey gelismez. Hatta mikro organizmalar bile yerlesmez. Neden? Çünkü
  nerdeyse plastiktir. Evdeki plastik kablonuzu eritip de tostunuza sürer
  misiniz?


  Name:
  salih mavi
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  ısparta-yalvaç
   posted: 27.11.2003
  bu siteyi hazırlayanlardan ALLAH razı olsun toplumu bilgilendirme açısından çok önemli bilgiler içeriyor. öğrendiklerimizi etrafımıza anlatıp herkezi bu en can alıcı hususda aydınlanması dilegimle...

  Name:
  nurunnisa
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 17.8.2004
  sitenizden yeni haberdar oluyorum ama harika bir site oldugunu soylemeliyim.bu konulara dikkat edenlere yol gosteren bir site...sizleri tebrik ediyorum.

  Name:
  tayfun ergin
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  Istanbul
   posted: 23.11.2003
  Gıda raporu kısmının en altında
  Allah ibaresi yerine Allay yazılmış düzeltmenizi,
  Saygılarımla,  Name:
  mucahidyasin
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  sarthe
   posted: 18.8.2004
  selamun aleyküm, habba-sawda denilen bir bitkiden ilaç yapilmaktadir bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.
  Peygamber efendimiz(s.a.v) buyuruyor ki:
  "Bu bitkiyle tedavi olunuz, çünkü her türlü hastaliga devadir, ancak ölüm ve ihtiyarlik hariç."
  Bu hadis-i $erif fransizcadan tercüme dir.

  Sizlere bir url veriyorum, bütün sorulariniz için, o konuyla ilgili olarak, yanliz bu site fransizcadir.
  selamlar
  http://www.habba-sawda.com/cadre.htm

  Name:
  furkan akman
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 20.11.2003
  sitenizi çok beğendim. Çok faydalı bir hizmette bulunuyorsunuz. Devamını dilerim.

  İyi Çalışmalar.

  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 18.8.2004
  Aleykumselam,
  Muhterem Kardeşimiz,
  Bahsettiğiniz bitkinin Türkçe adı ÇÖREKOTU'dur.Latince adı ise Nigella'dır.Arapçada ise,Habbah sauda olarak geçer.Bahsettiğiniz hadis i şerif ise Kütübü sitte'de aşağıdaki şekilde açıklanmaktadır.
  Allah yar ve yardımcımız olsun
  GIDA RAPORU

  3957 - Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Olum disinda hicbir hastalik yoktur ki corek otunda onun icin bir deva bulunmasin."
  Buhari, Tibb 7; Muslim, Selam 89, (2215); Tirmizi, Tibb 5, (2042); 22, (2071).
  Name:
  H.K.Büyüközer
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 15.11.2003
  Ziyerteçi Defterimize ilk mesajı yazdığı için Faruk Köse Kardeşimize teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.Üye ve ziyaretçi kardeşlerimizin tenkid,tafsiye,teklf ve yorumlarına şiddetle ihtiyacımızın olduğunu bu vesile ile tekrar etmek istiyorum.Faruk beyin teklifi gıda ilaç ve kozmetik ürünlerdeki kaosu önemli ölçüde giderebilecek bir husus olmasına karşılık devletin mevzuatında o kadar değişmesi icab eden noktalar varki onlar halledilmeden bu noktaya gelemeyiz.Biz ilgili Bakanlıklar nezdinde bazı teşebbüslere girişmiş bulunmaktayız.Neticelerini elde ettiğimiz zaman üyelerimizle ve ziyaretçilermizle paylaşacağız İnşaallal.Allah yar ve yardımcımız olsun.
  Yard.Doç.Dr.H.K.Büyüközer

  Name:
  Şaban ÜNVER
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  ANKARA
   posted: 28.8.2004
  Kendi yapmış olduğumuz lokum imalatına ilişkin arge çalışmamız var. Lokumun ömrünü uzaltmak istiyoruz fakat bunuda halk sağlığını ön planda tutarak yapmak istiyoruz bununla ilgili ambalaj yada katkı maddesi kullanarak nasıl yapacağımız hakkında tavsiyelerinizi istiyorum.
  İyi günler dileklerimle.
  Name:
  Faruk KÖSE
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 9.11.2003
  Öncelikle, bu güzel hizmetiniz için tebrik ediyor, ardından büyük hayırları getirmesini diliyorum. Benim, ziyaretçilerinizle paylaşmak istediğim teklifim şu: Üretilen gıda mamüllerinin müslümanların kullanması için sakıncasının olmadığına dair belge verecek bir yapılanmaya gidilemez mi? Şimdilik bu kadarını ifade edeyim; ilgi duyanlar olursa, ayrıntısını müzakere edebiliriz.

  Name:
  Zühre
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  Rize
   posted: 8.9.2004
  Merhaba,
  Ben gıda mühendisiyim aktif olarakta görevimi yapmaktayım bizim sıksık karşılaştığımız domuz katkılı gıdalar ve haram olanlarla ilgili kitabınızdan yararlandım Allah razı olsun ayrıca Besmelenin mucizeside ilginç ,ilgiyle takip ediyorum .
  Kolay gelsin...
  Allaha emanet olun

  nceki Sayfa

  Go to page: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]

   Ziyareti defterine yaz     Ziyareti defterini oku  


  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Neden tam buĞday ekmek tÜketmelİyİz?
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · Hanimlar kurulu ÖnderlİĞİnde semİner ve konferanslarimiz yurtİÇİ ve yurtdiŞinda devam edİyor
  · İstanbul 2-5 eylÜl tarİhlerİnde 3 Önemlİ etkİnlİĞe ev sahİplİĞİ yapacak
  · Gİmdes, dÜzce'de ''ne yedİĞİnİzİn farkindamisiniz?'' semİnerİnİ gerÇekleŞtİrdİ
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · Helal sertİfİkali ÜrÜnlere olan İlgİ ve bu ÜrÜnlerle beslenmeye olan hassasİyet.
  · Tarim ve orman bakanliĞi taklİt – tahŞİŞ gÖrmÜŞ ÜrÜnlerİ aÇiklandi!
  · Haram İÇerİklİ İlaÇlar ve aŞilar yerlİ ve mİllİ olmuŞ veya İthal olmuŞ ne yazar? bİz… helal İlaÇ ve
  · Halal dunya marketlerİ bursa nİlÜfer Şubesİ yenİ yerİnde hİzmetİnİzde
  · Bu haftakİ bereketlİ cumada bİr baŞka ÜrÜn gurubunun kampanyasini baŞlatiyoruz
  · Domuzla bulaŞtirilmiŞ bİr hayat sİstemİ İÇİndeyİz
  · Aralik 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Gİmdes gönüllü bu ayın toplantısını gİmdes merkezinde İcra etti
  · Malezya jakİm heyetİ İle yapilan denetİm ÇaliŞmamiz
  · Gİmdes sİyer vakfinda modernİte ve helal gida-helal sertİfİkalama konulu konferans verdİ.
  · Gİmdes ocak 2020 konferans ve semİnerlerİ
  · Haydİ doĞalliĞa, yani helal ve tayyibliğe, en baŞtan baŞliyoruz
  · “yedİklerİmİzİn psİkolojİmİze etkİsİ
  · EĞer mÜ’mİn İsen yÜzÜnÜ, gÖnlÜnÜ, kalbİnİ noele, pİyangoya deĞİl allah’a dÖndÜr

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.