Hoşgeldiniz: Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi?
ANA SAYFAHELAL-HARAME KATKI MADDELERIZIYARETCI DEFTERI
URUNLERDE KATKI MADDELERIYENIDEN GIDA RAPORUSIK SORULAN SORULARNEDEN UYE OLMALIYIZ?


· Ana Sayfa
· En çok okunanlar
· Konular
· Makale Arşivi
· Site İçi Arama
· Sitemizi Tavsiye Edin
· İrtibat / Eleştirileriniz
· Ziyaretçi Defteri

RADYO GIMDES

YASAL UYARI

Son Çıkan Kitaplarımız
Helal Lokma kitabı

Daru'l Halal Medresesi
Daru'l Halal Medresesi

Günün Ayeti
"Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir." Ali İmran 139

Günün Hadisi
"Amellerin en faziletlisi Allah için sevmek, Allah için buğzetmektir." Hz.Ebu Zer (r.a.)

EDİTÖR'DEN MESAJLAR
 • Bu Site Niçin kuruldu?
 • Gıda Raporu Kitabı Hakkında
 • Muhterem Ziyaretçilerimiz!
 • Üretici, İthalatçı, Satıcı, Kamu Yöneticisi ve Tüketicilerimize Duyurudur
 • Gıda Günlüğü Hizmetinizde
 • Domuz Tartışması
 • Okuyucu Sorularına Cevabımız

 • Site İstastiği
  şu ana kadar
  47391855
  sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 01/02/2003

  Reklamlar

   
  Gıda Raporu - Yediklerimiz İçtiklerimiz Helal mi? : Ziyareti Defteri

  Ziyareti Defterine Hogeldiniz!

   Ziyareti defterine yaz     Ziyareti defterini oku  

  Btn mesajlar 878    Mesajlar 40

  Ziyaretiler
  Mesajlar
  Name:
  nurettin
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 10-12-04 16:18
  e330,e322,e300 bu katkı maddelerinin özellikle kolalarda bulunan e330 un kansorojen tehlikesi olan bir katkı mad.olduğunu çeşitli kaynaklardan okuduk fakat sizde bunun zararsız olduğunu gördük acaba bu e330 zararlımı yoksa zararsızmı


  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
   posted: 10-12-04 09:26
  Onur Bey,
  Meil adresi vermeden alttaki mesajı yazmışsınız. Mesajınızdan, pek birşey anlaşılamıyor. Maksadınız nedir bilmiyoruz.Bizim sitenin her hangi bir zincire bağlı olmadığı belli.Yaptığımız işin saçma olduğu iddianızı da anlamak mümkün değil.Bizim herhangi ticarî maksatlı bir çalışmamız da yok.Maksadını tam anlayamadığımız mesajınıza bu kadarlık bir cevap vermiş olalım.Sağlık ve selamet dileklerimizle....
  GIDA RAPORU

  Name:
  ONUR
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 07-12-04 15:29
  ben bu siteye bir arkadaşımın tavsiyesiyle sadece bakmak için girdim.daha önce başka bir firma bana bu işi yapmam için teklifte bulunmuştu.
  fakat sizin işiniz bana çok saçma geldiğinden yapmadım.şimdi burdan arkadaşıma sorarım.o işi kabul etmemişken nden bu zincire üye olayım ki....

  Name:
  mustafa çatlı
  Bulunduunuz lke: Turks and Ciacos Islands

  Yaadm yer:
  konya
   posted: 06-12-04 12:20
  allahu teala uğraşlarınıza hayırlarla karşılık versin ayrıca devam etmeniz için yardımını esirgemesin tekrar allah razı olsun


  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 05-12-04 10:50
  Muhterem Kardeşimiz,
  Sorunuza iki soru ile cevap vermeye çalışacağız.
  1. Sıgaranın insan vucudunda çok büyük zararlar meydana getirdiği bilindiği halde neden halen satışı serbestçe yapılmaktadır?
  2. Alkollü içkilerin insan ve toplum sağlığı için büyük bir tehlike arzettiği bilindiği halde neden halen satışı serbestçe yapılmaktadır?
  Çünkü,kurulu düzenlerin menfaat çeteleri öyle olmasını istamektedirler.
  Sağlık ve selamet dileklerimizle...
  GIDA RAPORU

  Name:
  ozalceliktas
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 03-12-04 19:34
  ürünlerdeki katki maddeleriyle ilgili sayfanizi okudum. Bu konuyla ilgili size bir sorum olacak. Bu maddelerin zararlari bilindigi halde satislari neden serbest.

  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 02-12-04 17:44
  Muhtereme Esma Hanım Kardeşimiz,
  Arka arkaya iki defa geçtiğiniz mesajlarda belirttiğiniz hesap yarat ifadesini sitemizde bulamıyoruz.Lütfen yardımcı olun,yerini daha ayrıntılı olarak belirtin.Biz de en sizler kadar hassasın bu kelimiyi yanlış bir yerde kullanma konusunda.Hassasiyetinizden dolayı teşekkürler ederiz.Ancak bize yardımcı olun çünkü bizim şu andaki ekranda gözükmüyor.
  Allah yar ve yardımcımız olsun...
  GIDA RAPORU

  Name:
  esma
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  almanya
   posted: 02-12-04 14:11
  selamün aleyküm müslüman kardesler site sahibine ricam var alt kisimda yazili olan hesap yarat yazili kelimenin kaldirilmasini rica ediyorum hesap acarmisiniz olmasi yaratmak bizlere ait degil tskler

  Name:
  esma
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  almanya
   posted: 02-12-04 14:08
  selamün aleyküm müslüman kardesler site sahibine ricam var alt kisimda yazili olan hesap ac yarat yazili kelimenin kaldirilmasini rica ediyorum tskler

  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 02-12-04 13:29
  Muhterem Coşkun bey kardeşimiz,doğrusu,aşağıdaki mesajınızdan meramınızı tam anlayamadık.daha açıklayıcı mesajınızı bekleriz.Sitemiz ilaç ya da şifalı bitki pazarlayan bir site olmadığı ayan beyan.Ölümü durduracak bir ilacın varlığından da haberdar değiliz.Şifalı Bitkiler sayfamızdaki bilgiler ise asırlar boyu tecrübe edile edile imbiklenmiş faydalı bilgilerdir. Hastalarımıza şifa verecek yegane makamın ise ALLAH olduğuna inancımız tamdır.
  Açıklayıcı mesajınızı bekler,sağlıklı günler dileriz.
  GIDA RAPORU

  Name:
  coşkun
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 02-12-04 11:42
  merhaba
  sitenizi inceledim yapılan ilaçlarınız hastalığa % 80-90 cevap veriyorsa
  neden piyasada yaygın dğilsiniz.İnsanlar neden acı çekerek ölüyorlar
  saygılarımla

  Name:
  Ziya Ozturk
  Bulunduunuz lke: Netherlands

  Yaadm yer:
  Utecht
   posted: 01-12-04 15:28
  Helal hollanda peyniri uretiyoruz
  Turkiyeye pazarlamak istiyoruz.
  Bizimle is yapmak icin durust firmalar ariyoruz.

  Saygilarimla,

  Ziya Ozturk
  null

  Name:
  GIDA RAPORU
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
  Türkiye
   posted: 29-11-04 14:33
  Muhterem Kardeşimiz,
  Yazınızda belirttiğiniz gibi,biz herbalife'ın takdim ettiği şifalı bitkiye karşı bir çalışma yürütmüyoruz.Siz anlamak istemeseniz de,bizim anlatmak istediğimiz aloavera gibi şifalı bitkiler üzerinde kazanç hırsı ile yapılmak istenen abartılı propagandalar ve etrafında oluşturulan saadet zincirleridir.İnternete girerseniz,bu konuda binlerce site ile karşılaşırsınız,bu konunun bir firmanın ya da bir grubun tekelinde olmadığını görürsünüz.Meramlarımızdan bir diğeri ise bu şifalı bitkileri kullanarak meydana getirilen müstahzarların ihtiva ettiği katkı maddelerinin sağlığa ve dini inançlarımıza zarar verebilme durumlarıdır.Dikkat ederseniz pek çok ürünün ambalajında ortalama 8-10 adet katkı maddesi ismi yer almaktadır.Çoğu insanımızın bu maddelerin isimlerini bile telaffuz edemiyecek durumda oldukları gerçeği karşısında dikkatli olmayı tavsiye etmenin nasıl bir suç oluşturabileceğini düşünmenizi tavsiye ederiz.
  Bir diğer önemli faktör de bu ürünleri üreten firmaların gayri müslüm olmaları ve çoğunun bu gün İslam ülkelerine acımasız savaş açmış, gece demeden, gündüz demeden, çocuk demeden, kadın demeden müslümanları öldürmeye devam eden ülkelerden olmaları da bizim için büyük önem taşımaktadır.Bu konuda ikaz ve irşad hizmetine devam edeceğimizi bu vesile ile bir daha bilmenizi isteriz.
  Bu arada, bunca doktor ve yetkilinin çare bulamadığı hastalığınız hakkında da bizi bilgilendirirseniz,en azından ziyaretçilerimizi aydınlatmamız bakımından faydalı olabilir.Bir de bu mesajı hastalığına şifa bulmuş bir şahıs olarak mı,yoksa satış zincirinin bir halkası olarak mı çektiğinizi de bildirirseniz kafamızdaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz.
  GIDA RAPORU


  Name:
  Abdullah
  Bulunduunuz lke: Netherlands

  Yaadm yer:
   posted: 27-11-04 16:46
  Ve şayet yazmış olduğunuz yazıların aslı olmaz ise ciddi boyutta tazminat davaları ile başbaşa kalabileceğinizi hatırlatmak isterim.

  Name:
  abdullah
  Bulunduunuz lke: Netherlands

  Yaadm yer:
   posted: 27-11-04 16:30
  Anladığım kadar Herbalıfe ürünleri hakkında eleştiriniz var. Size sormak isterim. Kendiniz kullandınızmı ve hakkında ciddi bilgileriniz varmi. 3 senedir çektiğim acıları ben bilirim. Ne doktorlar bir yardıma koştu nede yetkililer. Beni tamamen acılarımla başbaşa bıraktılar. Aldığım tek cevap bu rahatsızlığınıza kesinlikle çare yok demeleri idi. Verdiğim cevap ise Yaratandan ümit kesilmez dedim ve Allah"ın izni ile 3 sene sonra HERBALİFE ile tanıştım. Elhamdülillah şimdi ayaktayım ve Bildiğim insanlarada tavsiye ediyorum. Sonuçlarını ise görüyorum. Yalnız bilmek istediğim şey tarafınızden herbalife ürünleri suçlanmakta,İçeririsinde haram var imajı gibi. Şayet var olduğunu biliyorsanız bilgilenmek isterim. Ama mutlaka bekliyorum.saygılarımla

  Name:
  Site Admini
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
   posted: 22-11-04 23:04
  Muhterem Ahmet bey kardeşimiz;
  Sizin de belirttiğiniz gibi sitemizi phpnuke aracılığıyla yayınlamaktayız ve dikkatinizi çekeceği gibi sistem üzerinde görünüm açısından hiçbir farklılık görülmemektedir (bkz: www.phpnuke.org).

  Öncelikli olarak aşağıdaki yazıyı kaldırmamızın sebebini sormanız adap yönünden daha iyi olurdu, fakat suçlayıcı bir şekilde sormuşken, sebebini şu şekilde açıklayabiliriz:

  Versiyonunu, yapım tarihini ve kullandığımız sistemin ayrıntılı bilgilerini içerdiği için güvenlik yönünden tehdit oluşturması ve site üzerinde yayınlanan bilgilerin bazı kişi ve kuruluşları rahatsız edebileceği, sistemi saldırıya açık hale getirebileceği için banner bilgisi kaldırılmıştır. Bu kararı vermemizde, birkaç sefer bahsi geçen saldırılara maruz kalmamız da etkili olmuştur. Takdir edersiniz ki, şu ana kadarki yaptığımız emeklerin boşuna gitmesi, normal karşılanabilir bir durum değildir.

  Sizin de belirttiğiniz gibi halen yapının tipik bir PhpNuke olduğu ilk bakışta anlaşılmaktadır. Ayrıca açık kodlu yazılım olmasına rağmen şu an hali hazırda kullanılan birçok webserverlarda bulunan banner bilgisi, kullananları tarafından güvenlik çekinceleri dolayısıyla değiştirilmekte hatta bunun değiştirilmesi yazanları tarafından tavsiye edilmektedir. Phpnuke'un kendisinin ön koşul olarak, aşağıda ona ait olan banner bilgisinin değiştirilmemesi gerektiği ile ilgili yazıdan bilgimiz vardır. Yukarıda belirttiğimiz çekinceleri ve mevcut sistemin içeriğinde birçok değişiklikler yaptığımızı bu düşünceleriniz ifade ederken göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

  Ayrıca sitemizde yayınladığımız yazıların kardeşlerimizce kullanılmasında ve dağıtılmasında hiçbir engelleyeci tutum içinde bulunmadık. Hatta bu durum bizi, amacımız olan 'Türkiye de helal ve haram bilincinin yayılmasına' katkıda bulunduğu için daha da mutlu kılmaktadır. Tek ricamız kaynak belirtilmesi ve bu yazılarımızdan faydalanan kardeşlerimizin sitemizden de haberdar olup, yeni eklenen yazılarımızıda takip etmelerini sağlamaktır. Sitemizi başlattığımız tarihte de belirttiğimiz gibi, hiçbir ticari ve siyasi hedefimizin olmadığını tekrar ifade etmek isteriz.

  Saygılarımızla

  Gıda Raporu

  Not: Posta adresi vermediğiniz için cevabımızı sadece burada yayınlamakla yetiniyoruz.

  Name:
  Dogru Ahmet
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
   posted: 22-11-04 05:19
  En altta yazan kul hakki konusuna deginecegim. Yazilar alininca kul hakki oluyor anladikta, siteyi yaparken kullandiginiz phpnuke'un copyrigth bilgisini oradan silerken kul hakkini yemis olmuyor musunuz?

  Name:
  elif Amaan
  Bulunduunuz lke: Turks and Ciacos Islands

  Yaadm yer:
  London
   posted: 15-11-04 13:28
  Ulker, Eti ve Kent mamulerinde Sigir Jelatini bulunmaktadir - genelikle cocuklar icin olanlarda. Bu jelatin islami usulerle kesilen hayvanlardanmi kulaniliyor?

  Lutfen acilen bildirin

  Tesekurler
  (turkcem iyi degil anlasilmiyorsa ozur dilerim)

  Name:
  ali
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
  almanya
   posted: 13-11-04 01:08
  selamun aleykum
  gida mateleriyle ilgili sizlerle birsey paylasmak istiyorum almanyada her gidada gilletin gibi muslumanlar icin tehlikeli olan mateler var AMA BELIRLI BIR MIKTARDAN AZ OLDUGU ICIN UZERINDE YAZMIYORonun icin hangisinde gercekten hic yok veya var nasil tesbit edeceyiz bu hepimzin sorunu selamlar

  Name:
  metehan
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  malatya
   posted: 11-11-04 10:16
  merhaba.
  elımızde şuanda pıyasada bulunmayan venasıl yapıldıgı bilinmeyen ayrıca piyasada rabet görecegine inandıgımız dogal anlamda tarıfsız zengınlıge sahıp bır urun yaptık.sızlerden ıstegımız bu besının serı uretımı ıçın gereklı tesısve pazarlamasıdır.irtibat kurabılırsek daha detaylı görüşebiliriz.tel: 0 422 324 95 98 - 0 532 427 07 14

  Name:
  EFE
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
  Türkiye
   posted: 07-11-04 16:42
  Araştırmalarınızı tam olarak inceleme fırsatı bulamadım. Fkat yinede başta bu araştırmaları nereden edindiğinizi öğrenmek istiyorum. Malumunuz ki bu konularda herkes birşeyler söylemekte ve herkesin söylediği farklı olmaktadır. Bu nedenle kaynaklarınızı öğrenmek arzusundayım. Bize sunduğunuz bilgilere ne derece güvenebiliriz. SAYGILARIMLA

  Name:
  Ramazan Köroğlu
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İzmir
   posted: 03-11-04 08:09
  Katkı maddeleri listenizi incelediğim zaman Bazı katkı maddelerinin sağlığa zararlı olduğu bilindiği halde E330 gibi damar sertliğine, kansere, ve bir çok sağlık sorunlara neden olan maddenin neden tehlikeli madde listesinde yer almadığını öğrenebilirmiyim. Ben mi yanlış biliyorum ya da.
  Saygılarımla

  Name:
  Fatih
  Bulunduunuz lke: Turks and Ciacos Islands

  Yaadm yer:
  kocaeli
   posted: 29-10-04 23:58
  HERBALİFE HAKKINDA SİTENİZDEKİ YAZI HARİCİNDE BENİ HERBALİFE TAN SOĞUTACAK Bİ YAZIYI BANA GÖNDERİRSENİZ ÇOK MUTLU OLURUM.ÇÜNKÜ BEN BU İŞİ CİDDİ Bİ ŞEKİLDE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM.HEMDE GENİŞ KAPSAMLI OLARAK.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  Name:
  hayati
  Bulunduunuz lke: Danimarka

  Yaadm yer:
  Holbaek
   posted: 20-10-04 18:54
  selamün aleyküm

  Ramazaniniz mübarek olsun.

  Gida raporu sitesi gercekten faydali bir site olmus basarilar dilerim.

  Ayrica bu sitenin linkinide kendi amatör sitemdeki gida katki maddeleri sayfasinda yayinliyorum.

  Sayfamda gida katki maddeleri ile ilgili bircok bilgi mevcuttur.

  Herkesi siteme beklerim.

  Allah'a emanet olun.

  Name:
  huseyin
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  İstanbul
   posted: 20-10-04 08:28
  Abdullah Aziz kardeşimize,meil adresinize bağlanılamadığı için,buradan cevap veriyoruz.
  Ve aleykumselam
  Muhterem Kardeşimiz,
  Teşekkürünüz ve duanız için biz de aynı duygularımızı bildiririz.Ayrıca sizin gibi kardeşlerimizin kendi çevrelerinde de bizim bu çalışmalarımıza destek veren çalışmalar yapmasını özellikle rica ediyor ve bekliyoruz.Allah yar ve yardımcımız olsun.
  Gıda Raporu

  Name:
  Abdullah AZİZ
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  Erzincan
   posted: 19-10-04 15:00
  Esselamü aleyküm...Muhterem kardeşlerim yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Allahü Teala (cc)'ya emanet olunuz.
  Abdullah AZİZ


  Name:
  muhammed
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  gaziantep
   posted: 16-10-04 12:39
  selamüaleyküm ben size biligileri gönderdigim halde bana şifre gelmedi lütfen yardımcı olur iseniz
  sevinirim bilgileri almak için nerden izin almalıyım selamlar

  Name:
  m
  Bulunduunuz lke: Turks and Ciacos Islands

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 13-10-04 12:33
  böyle bir site hazırladığınız için ben bir gıda mühendisi olarak size çok teşekkur ediyorum ve bu gorevi sonuna kadar yurutmenizi hz.Allah'tan dılıyorum

  Name:
  kemal sanay
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  bruxelles
   posted: 27-09-04 02:40
  basarilar

  Name:
  kemal
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 22-09-04 22:03
  gıdalar içerisindeki zararlı katkımaddelerinin,özellikle domudan elde edilen maddelerin listesini yazarsanız seviniriz.ayrıca ana sayfanın en altında bulunan yarat kelimesinin kaldırılmasını istiyoruz.yaratmak ne amaçla kullanılırsa kullanılsın allahtan başkasına isnat edilemez.

  Name:
  kemal
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  istanbul
   posted: 22-09-04 21:55
  başarılar dilerim

  Name:
  huseyin
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
   posted: 17-09-04 17:28
  Ve aleykumselam

  Muhterem Abdurreşit Kardeşimiz,
  Sitemizdeki tüm yazıları,hayra vesile olmak şartı ile,bütün kardeşlerimiz kullanabilir.Bu mesajı adresinize göndermek istedik nedense,mail adresinize çıkış vermedi.Burada yayınladık.Ümid edriz dikkatinizi çeker.Alla yar ve yardımcımız olsun.
  GIDA RAPORU

  Name:
  ABDURREŞİD
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  hatay
   posted: 17-09-04 15:46
  ESSELEMUALEYKUM! CENAB-I ALLAH YAPTIĞINIZ BU HİZMETİ KABUL EYLESİN. ALLAH(C.C) SİZLERDEN DAİMEN RAZI OLSUN. SİTENİZDEKİ YAZI VE MAKALELERDEN YARARLANMAK VE KULLANMAK İSTİYORUM. HAKKINIZI HELAL EDER MİSİNİZ?

  Name:
  Mehmet Bostancı
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  DENİZLİ
   posted: 17-09-04 10:29
  "Gıda Raporu" kitabınızınasıl edinebilirim. Lisans ve Lisans üstü eğitimde kullanılacaktır. Saygılarımla.
  Doç.Dr. Mehmet Bostancı
  PAÜ: Tıp Fak. Halk Sağlığı AD.
  Kınıklı/DENİZLİ

  Name:
  B
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
   posted: 16-09-04 11:47
  KAŞAR PEYNİRİ HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ

  Name:
  nalan
  Bulunduunuz lke:

  Yaadm yer:
  izmir
   posted: 15-09-04 22:41
  hayırlı günler.ben gıda mühendisliği öğrencisiyim. siteniz benim için çok yararlı oluyor. üye olmaya çalışıyorum fakat mail adresime şifre gelmiyor. yardımcı olursanız çok sevinirim. hakkınızı helal edin...

  Name:
  bozyaka
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 14-09-04 17:54
  selamun aleykum,
  sizlere margarin ile ilgili bir kac sey sormak istiyorum. bizler cok uzun zamandir, suphelioldugu icin margarin yemiyoruz ve cocuklarimiza da yedirmiyoruz. boyle olunca hazir gidalarin hic birini tuketmiyoruz. ama simdi cocugumuz okula basladi. tam gun okulda yemeklerin hepsi margarin ile yapiliyormus. ya cocugu okuldan almaliyiz yada bu margarini yedirmeliyiz. sizlere sorum su, bizim margarinin iceriginde beta-karoten oldugu yaziyor. dipnot olarak da urunlerin hic birinde domuz yagi veya urunleri olmadigi yaziyor. acaba bu margarin helal mi? abd de kosher damgali margarinler vardi. bunlar da oyle olabilir mi? lutfen bizi aydinlatir misiniz?

  Name:
  HAYRİYE
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 11.6.2004
  SELAMUN ALEYKUM
  Tavuk ve Balık çifliklerinde hayvanlar (dış ülkelerden getirilen) ve bazı hayvan kemiklerinin öğütülüp yem yapılmasıyla oluşan karışımla besleniyorlar bizlerde bu hayvanların etlerini yiyoruz dinen helal olurmu. selam ve dua ile

  Name:
  Mustafa Ramazan
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
   posted: 15.5.2004
  selamun aleykum,
  Cocuklarin yedigi misir gevreginin bir cesidi var. Icinde iki degisik madde var bunlari sormak istiyorum.
  Birincisi, hidrojene edilmis hurma cekirdegi yagi : hidrojene edilmis ne demektir?
  Ikincisi, dekstroz: bu nedir?
  Calismalarinizda Allah muvaffakiyyetler versin....

  Name:
  sahika
  Bulunduunuz lke: Trkiye

  Yaadm yer:
  solingen
   posted: 20.6.2004
  selâm aleyküm,
  ziyaretci defterinde mesaj 19 ile mesaj 20 de sorulanlarin cevaplarini bilmek isterim onlari nerde okuyabilirim veya onlari bana gönderebilirmisiniz.

  basarilar

  nceki Sayfa Sonraki Sayfa

  Go to page: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]

   Ziyareti defterine yaz     Ziyareti defterini oku  


  
   
  Gimdes Video

  REKLAM SPONSORU

  SORULAR

  Sosyal Medya

  Linkler
  Helal Gida

  Dünya Helal Vakfi
  Hayatin içinden
  Helal Certification Turkey
  Helal Sertifikal? Ürünler
  Gimdes
  Helal Ürünler Fuar?
  World Halal Council
  Helal Mutfak
  Gimdes Gonullu
  Soru-Cevap Platformu
  Halal Dunya Marketleri
  Dergi ve Kitaplar?m?z
  Helal Dede

  Makale Arsivi
  · Bİr kÜrtaj olayi fİlme Çekİldİ. kÜrtajda Çikartilan cenİnler kozmetİkte kullaniliyor
  · BÜtÜn Ümmet elele, 600 yil İslam’a baŞkentlİk yapmiŞ İstanbul’da buluŞuyoruz.
  · Dengelİ beslenmeden vazgeÇmeyİn- kanserden de asla korkmayin
  · Aspartam (yapay tatlandirici) İhtİva eden gidalar ÖlÜm saÇiyor!
  · Esselamu aleyküm
  · Gİmdes laboratuvar analizlerinde 2019 mayıs – temmuz ayı raporları
  · Selamsiz sabahsiz İslam Ülkesİ ve toplumu olur mu?
  · AÇlik ve manevİ İlİmler
  · Şekerleme ÜrÜnlerİ alirken nelere dİkkat edİlmelİ?
  · Hazİran 2019’da gİmdes’ten helal ve tayyİb sertİfİkasi alan fİrmalarimiz
  · Tayland davetİ baŞari İle bİttİ.
  · Yenİ dÜnya dÜzenİ ve helal gida”kİtabimizin 3.baskisi Çikti
  · MÜslÜmanin “helal İlaç” sorumluluĞu
  · Çocuklarımızı! modernitenin kolasından, enerji İçeceklerinden,jipslerinden, yumuşak şekerlerinden ve
  · KÜresel boykota ne zaman baŞlayacaĞiz?
  · Kurban bayramini kurban bayrami gİbİ yaŞamak.
  · Tayland programimizin İlk gÜnÜ gÖrÜntÜlerİ geldİ
  · Gİmdes,Üretİcİ fİrmalarimizla tayland’da
  · Helal ve tayyİb sertİfİkalama ve denetİm prosedÜrlerİ eĞİtİmİ baŞladi
  · Uluslararasi helal ve tayyİb konferansi 7 eylÜlde İstanbulda

  Makale Arsivi

  Gıda Raporu 2003-2017
  1024x768 Ekran Çözünürlüğünde Tasarlanmıştır
  RSS
  Her Hakkı Saklıdır İzinsiz Alıntı Yapılamaz.